Справа № 209/8327/25
Провадження № 3/209/1454/25
Іменем України
28 листопада 2025 року м. Кам'янське
Суддя Дніпровського районного суду міста Кам'янського Юрченко Я.О., розглянувши у відкритому судовому засідання матеріал, що надійшов з Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Дніпропетровській області (Дніпропетровський рибоохоронний патруль) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 4 ст. 85 КУпАП, -
23.09.2025 року об 10:05 год. ОСОБА_1 на Кам'янському водосховищі у м. Кам'янське, поблизу пр. Наддніпрянського Кам'янського ТГ, здійснював незаконний вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову - сіткою жилковою 1 шт. з гумового човна «SEAHAWK 200», чим порушив пп.1 п.1 розділу ІV «Правил любительського і спортивного рибальства». Виловленої риби не виявлено. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення відповідальність, за яке передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи сповіщався належним чином шляхом направлення поштового рекомендованого повідомлення, клопотання про відкладення судового розгляду до суду не надходило. Також, про призначення судового засідання відносно ОСОБА_1 було відображено у списку справ призначених до розгляду на сайті Судової влади України, який є у вільному доступі громадян.
Суд, виходячи з практики Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, дійшов висновку, що за таких обставин на підставі ст. 268 КУпАП вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що дії ОСОБА_1 містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та його провина у його вчиненні повністю доведена доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДП № 004131 від 23.09.2025 року, який відповідає положенням ст. 256 КУпАП, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила, підписаний ОСОБА_1 без зауважень; поясненнями ОСОБА_1 , що містяться у вищевказаному протоколі, відповідно до яких останній вказав на те, що ловив рибу забороненим знаряддям лову - сіткою жилковою 1 шт. з гумового човна, рибу не зловив; зазначає, що з порушенням згоден, більше так робити не буде; описом знарядь незаконного добування водних живих ресурсів плавучих, транспортних засобів, зброїв та боєприпасів, спеціальних документів, водних живих ресурсів, відповідно до якого у ОСОБА_1 виявлені та вилучені знаряддя лову та засіб вчинення адміністративного правопорушення: сітка жилкова - 1 шт., вічко 80х80 мм, довжиною 4 м, висотою 1,5 м, човен «SEAHAWK 200» без весел, має дірки та порізи, довжиною 2 м.
Досліджені докази є належними та допустимими, узгоджуються між собою як в цілому, так і в деталях, та доповнюють один одного, а їх сукупність вказує на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника; ступінь його вини, та обставини, які пом'якшують або обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі, встановленому законом.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 340 (триста сорок) гривень, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення: сітка жилкова - 1 шт., вічко 80х80 мм, довж. 4 м., висотою 1,5 м., гумовий човен зеленого кольору «SEAHAWK 200» без весел, що має дірки та порізи, довжиною 2 м, вилучених у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до протоколу від 23.09.2025 року № 004131.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України(EAП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача (IBAN):UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач платежу: ГУК у Дн-кiй обл/м.Дніпро/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача (IBAN): UA948999980313000106000004569; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: "Адміністративні штрафи та інші санкції. Водні біоресурси".
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд міста Кам'янського.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно з ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці з дня її винесення.
Суддя Я.О.Юрченко