Ухвала від 28.11.2025 по справі 912/2250/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25006,

тел. 30-10-22, 30-10-23 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

28 листопада 2025 рокум. Кропивницький Справа № 912/2250/25

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Закуріна М.К. (надалі - Суд), розглянувши заяву розпорядника майна арбітражного керуючого Тищенко О.І., подану у справі

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебет»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Віп-Хутро»

про банкрутство,

за участі:

- секретаря судового засідання - Рудченко І.О.,

- розпорядника майна боржника Тищенко О.І.;

- від кредитора ТОВ «Дебет» - адвоката Легкої О.Ю.,

УСТАНОВИВ:

19.11.2025 розпорядник майна арбітражний керуючий Тищенко О.І. (надалі - Розпорядник майна) подала клопотання про витребування у Головного управління статистики у м. Києві копій документів фінансової та статистичної звітності ТОВ «Корпорація Віп-Хутро», поданої за 2016-2020 роки.

У якості обґрунтування клопотання Розпорядник майна вказала, що:

- виконуючи повноваження розпорядника майна вона надіслала ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» листи від 29.09.2025 вих. №02-70/04 та від 29.09.2025 вих. №02-70/05 щодо необхідності проведення інвентаризації активів та зобов'язань та надання документів для здійснення аналізу фінансово-господарського стану ТОВ «Корпорація Віп-Хутро»; проте ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» не відреагувало на листи, витребувану інформацію та документи не надало;

- листом від 30.09.2025 вих. №02-70/07 вона звернулась до Головного управління статистики у Кіровоградській області із проханням надати звітність боржника за період із 2017 року по поточну дату. Листом від 01.10.2025 №03.1-24/1413-25 ГУ статистики у Кіровоградській області відповіли, що боржник звітність не подавав;

- з метою отримання необхідної інформації вона звернулась до Головного управління статистики у м. Києві стосовно отримання статистичної звітності, та отримала відповідь, що Товариство востаннє подавало звітність за 2018 рік, а фінансова звітність за 2017-2018 роки може бути надана на ухвалу суду.

Ухвалою від 20.11.2025 Суд прийняв клопотання до розгляду у судовому засіданні, яке призначив на 28.11.2025. У судове засідання представник ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» не прибув, а тому розгляд клопотання Суд здійснив без його участі.

За результатами розгляду клопотання та матеріалів справи Суд установив, що ухвалою від 24.09.2025 відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Корпорація Віп-Хутро», увів процедуру розпорядження майном, призначив розпорядника майна, а також установив строк для проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника (до 24.11.2025).

29.09.2025 Розпорядник майна надіслала ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» лист № 02-70/04 щодо необхідності проведення інвентаризації активів та зобов'язань та надання документів для здійснення аналізу фінансово-господарського стану Товариства (т. 1, а.с. 224-226). Підтвердженням надіслання є поштова квитанція № 6245601029400 (т. 1, а.с. 228). Проте, зазначений лист повернуто відправнику із зазначенням, що одержувач відсутній за вказаною адресою (т. 1, а.с. 229).

Крім цього, Розпорядник майна надіслала вказаний лист на електронну адресу ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» (т. 1, а.с. 228 на зв.).

30.09.2025 Розпорядник майна надіслала Головному управлінню статистики у Кіровоградській області запит № 02-70/07 про надання копій документів (звітності) для здійснення аналізу фінансово-господарського стану боржника ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» (т. 1, а.с. 230-231).

У свою чергу, Головне управління статистики у Кіровоградській області на запит Розпорядника майна листом № 03.1-24/1413-25 від 01.10.2025 (т. 1, а.с. 232 на зв.) повідомило, що ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» станом на 01.10.2025 статистичну та фінансову звітність за 2017-2024 роки до ГУС у Кіровоградській області не подавало.

В подальшому, 10.10.2025 Розпорядник майна надіслала Головному управлінню статистики у м. Києві запит № 02-70/18 про надання копій документів (звітності) для здійснення аналізу фінансово-господарського стану боржника ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» (т. 1, а.с. 233-235).

У свою чергу, Головне управління статистики у м. Києві на запит Розпорядника майна листом № 04-07/2898-25 від 17.10.2025 (т. 1, а.с. 236-237) повідомило, що ТОВ «Корпорація Віп-Хутро» (попередня назва - ТОВ «Форен ЛТД») востаннє подавало на адресу Головного управління статистики у м. Києві річну фінансову звітність за 2018 рік. Також Головне управління статистики в м. Києві зазначило, що фінансова звітність за 2017-2018 роки може бути надана за ухвалою суду.

Наведені обставини вказують на наявність підстав для задоволення клопотання з урахуванням наступних правових положень.

Так, перелік обов'язків арбітражного керуючого у межах виконання ним функцій розпорядника майна перелічені у частині 2 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства. Зокрема, арбітражний керуючий зобов'язаний, з-поміж іншого:

- проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника та подавати результати такого аналізу до господарського суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію (пункту 3);

- подавати відомості (інформацію) про фінансовий стан боржників, стосовно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність); до інформації про фінансовий стан боржника належить інформація про: значні правочини чи правочини із заінтересованістю, укладені боржником або від його імені (найменування сторін, суть зобов'язань, вартість майна, що передається за правочином, строк виконання зобов'язань); інвентаризацію майна боржника (дати початку та закінчення інвентаризації); дебіторів боржника, розмір заборгованості яких перевищує 5 відсотків сукупних вимог конкурсних кредиторів (зазначається найменування або ім'я, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та розмір заборгованості); обтяження майна боржника (об'єкт обтяження, вид обтяження, орган або особа, в інтересах якої накладено обтяження, підстави накладення обтяження); реєстр вимог кредиторів; строки виконання плану санації (для керуючого санацією) або плану реструктуризації (для керуючого реструктуризацією); аналіз фінансово-господарської діяльності боржника; дату, час і місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів (зазначається не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення таких зборів); тексти рішень зборів та комітету кредиторів (вносяться протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення); текст затвердженого судом плану санації або плану реструктуризації (вноситься протягом трьох робочих днів з дня затвердження плану судом); декларацію про майновий стан боржника - фізичної особи (пункт 5);

- виконувати інші повноваження, передбачені законодавством (пункт 11).

Проведення аналізу фінансово-господарського стану підприємства розпорядником майна повинне здійснюватися з урахуванням положень «Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства», затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 № 14 у наступних редакціях.

Так, за змістом пункту 1 розділу ІІ Методичних рекомендацій основними джерелами інформації для проведення аналізу є: установчі документи підприємства (засновницький договір, статут), а також довідка про включення до ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію, реєстр власників акцій (за наявності); баланс підприємства (форма N 1), для суб'єктів малого підприємництва - форма N 1-м); звіт про фінансові результати (форма N 2), для суб'єктів малого підприємництва - форма N 2-м); звіт про рух грошових коштів (форма N 3); звіт про власний капітал (форма N 4); примітки до річної фінансової звітності (форма N 5); звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма N 11-ОЗ); обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма N 1-інновація); звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма N 1-Б); звіт з праці (форма N 1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма N 1-ПВ (умови праці)); звіт про використання робочого часу (форма N 3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма N 1П-НПП); інша інформація, необхідна для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва.

Відповідно до пункту 2.1. розділу ІІІ Методичних рекомендацій оцінка змін фінансового стану підприємства здійснюється за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку.

Тією ж статтею 12 КУзПБ передбачені права розпорядника майна, які направленні на забезпечення виконання покладених на нього обов'язків. Так він має право, з-поміж іншого, звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (пункт 5 частини 1); здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом (пункт 8 частини 1).

Безпосередньо запит арбітражного керуючого згідно з положеннями частини 1 статті 12-1 КУзПБ - це письмове або у формі електронного документа звернення арбітражного керуючого, призначеного господарським судом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією, керуючим реалізацією, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань, фізичних осіб про надання інформації, копій документів, необхідних арбітражному керуючому для здійснення повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо боржника, а також членів сім'ї боржника - фізичних осіб, визначених абзацом другим частини п'ятої статті 116 цього Кодексу, стосовно якого арбітражний керуючий здійснює повноваження розпорядника майна керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реструктуризацію або керуючого реалізацією.

У свою чергу, у відповідності до частини 2 статті 12-1 КУзПБ підприємства (тощо), яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дня його отримання надати відповідну інформацію та копії документів.

Отже, розпорядник майна для виконання покладених на нього обов'язків має право отримувати інформацію та документи, які необхідні для виконання ним повноважень, від боржника та інших органів, підприємств, а ті, зобов'язані надати їх протягом десяти робочих днів.

Поряд з цим, як слідує з частини 8 статті 12-1 КУзПБ під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних; порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Відтак, КУзПБ у питанні правового регулювання порядку доступу до інформації з баз даних та реєстрів відсилає до порядку, який встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення. Кодекс одночасно надає право керуючому реструктуризацією подати запит про отримання інформації, у тому числі отримання копій документів, до державних органів статистики.

З огляду на характер запитуваної Розпорядником майна інформації, правовідносини, що виникають у сфері офіційної статистики регулюються положеннями Закону України «Про офіційну статистику» (Закон № 2524-ІХ від 16.08.2022).

За змістом цього Закону:

- державна статистична діяльність це - сукупність дій, пов'язаних з проведенням державних статистичних спостережень та спрямованих на виробництво і поширення офіційної державної статистичної інформації (пункт 5 частини 1 статті 1);

- державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні та фізичні особи мають право на доступ до офіційної державної статистичної інформації, яке гарантує відкритий та рівний доступ користувачів до офіційної державної статистичної інформації, можливість її використання, поширення та зберігання з метою виконання своїх завдань та функцій, забезпечення прав, свобод і законних інтересів; фізичним особам забезпечується вільний і безоплатний доступ до офіційної державної статистичної інформації, яка стосується їх особисто; у разі використання офіційної державної статистичної інформації для оприлюднення в засобах масової інформації, поширення в інформаційних мережах, на паперових, електронних, магнітних чи інших носіях, у наукових працях тощо користувачі зобов'язані зазначити відповідного виробника офіційної статистики (стаття 27);

- первинні дані, отримані органами державної статистики та іншими виробниками офіційної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, а також адміністративні дані щодо респондентів, отримані органами державної статистики для проведення державних статистичних спостережень від державних органів, органів місцевого самоврядування та інших юридичних осіб, що здійснюють діяльність, пов'язану із збиранням та використанням адміністративних даних, є конфіденційними даними, які охороняються законом і використовуються у статистичних цілях; поширення та передача офіційної державної статистичної інформації та будь-якої іншої статистичної інформації, на підставі якої можна визначити конфіденційні дані щодо конкретного респондента, забороняються; конфіденційні дані, отримані органами державної статистики та іншими виробниками офіційної статистики від респондентів або від розпорядників адміністративних даних, у процесі державних статистичних спостережень, не можуть вимагатися чи бути переданими правоохоронним, державним органам, органам місцевого самоврядування, іншим юридичним особам, об'єднанням громадян, посадовим та іншим особам; конфіденційні дані, отримані органами державної статистики та іншими виробниками офіційної статистики від респондентів або від розпорядників адміністративних даних, у процесі державних статистичних спостережень, не можуть використовуватися правоохоронними органами, а також державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими юридичними особами з метою прийняття рішень щодо конкретного респондента; положення цієї частини не поширюються на інформацію, передбачену статтею 30 цього Закону (частина 1 статті 29);

- заборона щодо поширення офіційної державної статистичної інформації не розповсюджується на дані фінансової звітності підприємств (пункт 4 частини 2 статті 30).

У цьому контексті Суд установив, що Розпорядник майна звернувся до Головного управління статистики у м. Києві із запитом про надання копій документів (звітності) для здійснення аналізу фінансово-господарського стану боржника ТОВ «Корпорація Віп-Хутро». Проте, Головне управління статистики у м. Києві не надало Розпоряднику майна запитувану інформацію, зазначивши, що вона може бути надана лише за ухвалою суду.

На підставі наведеного Суд виснує, що Головне управління статистики у м. Києві, при наявності обов'язку з надання запитуваної інформації та копій документів, які стосуються фінансової звітності ТОВ «Корпорація Віп-Хутро», не виконало положень діючого законодавства.

У відповідності до частини 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про їх витребування судом. Згідно до частини 6 цієї ж статті Кодексу суд може уповноважити на одержання витребуваних ним доказів заінтересовану сторону.

З урахуванням викладеного, а також з огляду на необхідність всебічного та повного з'ясування всіх обставин справи, клопотання є обґрунтованим, оскільки Розпорядник майна не має можливості самостійно надати відповідні докази до суду через ненадання її Головним управлінням статистики у м. Києві.

На підставі викладеного та керуючись статтями 12-1 КУзПБ, 81, 232 ГПК України

УХВАЛИВ:

1. Клопотання розпорядника майна арбітражного керуючого Тищенко О.І. задовольнити.

2. Витребувати у Головного управління статистики у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Олександра Кониського, 71) копії документів фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Віп-Хутро» (попередня назва - Товариство з обмеженою відповідальністю «Форен ЛТД»), ідентифікаційний код 40408827, поданої за 2016-2020 роки (в тому числі щоквартальні) із доказами направлення електронної звітності (в тому числі в електронній формі належним чином засвідчені КЕП), а саме:

- баланс підприємства (форма N 1, для суб'єктів малого підприємництва - форма N 1-м);

- звіт про фінансові результати (форма N 2, для суб'єктів малого підприємництва - форма N 2-м);

- звіт про рух грошових коштів (форма N 3);

- звіт про власний капітал (форма N 4);

- примітки до річної фінансової звітності (форма N 5);

- звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма N 11-ОЗ);

- обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма N 1-інновація);

- звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма N 1-Б);

- звіт з праці (форма N 1-ПВ);

- звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма N 1-ПВ (умови праці)) ;

- звіт про використання робочого часу (форма N 3-ПВ);

- звіт про виробництво промислової продукції (форма N 1П-НПП);

- інша інформація, необхідна для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва.

3. Зобов'язати Головне управління статистики у м. Києві у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали направити належним чином засвідчені копії запитуваної фінансової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпорація Віп-Хутро» (попередня назва - Товариство з обмеженою відповідальністю «Форен ЛТД»), ідентифікаційний код 40408827, поданої за 2016-2020 роки, розпоряднику майна арбітражному керуючому Тищенко Оксані Іванівні (62456, Харківська область, Харківський район, смт. Буди, вул. Харківська, 16), а також повідомити суд про виконання цього обов'язку.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Скорочену ухвалу Суд проголосив - 28.11.2025

Повну ухвалу Суд склав - 28.11.2025

Суддя М.К. Закурін

Копію ухвали надіслати:

- розпоряднику майна арбітражному керуючому Тищенко О.І. та Головному управлінню статистики у м. Києві (яке не є учасником справи) в електронній формі до електронних кабінетів;

- Головному управлінню статистики у м. Києві: 04053, м. Київ, вул. Олександра Кониського, б. 71.