Справа №461/9774/25
Провадження №3/461/3357/25
28 листопада 2025 року суддя Галицького районного суду м. Львова Павлюк О. В., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який згідно з протоколом про адміністративне правопорушення проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Галицького районного суду м. Львова надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 278 КУпАП, орган чи посадова особа при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд цієї справи.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до такого висновку.
Відповідно до ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення. Згідно з ч. 2 ст. 276 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 122-4 КУпАП можуть також розглядатися за місцем обліку транспортного засобу або за місцем проживання правопорушника.
Виходячи з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення від 24.11.2025 серії ЕПР1 № 522061, місце вчинення адміністративного правопорушення: м. Львів, вул. Скельна, 1, що знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Галицького районного суду м. Львова, оскільки знаходиться у Личаківському районі міста Львова.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце проживання особи підлягає обов'язковій реєстрації.
Згідно з ч. 10 ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Аналізуючи зазначені норми права, суд вважає, що єдиною офіційною адресою місця проживання особи є зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання та відомості про таке місце проживання мають бути відображені в паспорті або іншому документі, що засвідчує право на постійне проживання в Україні.
Докази місця проживання особи у Галицькому районі міста Львова у матеріалах справи відсутні.
Місце обліку транспортного засобу у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано.
Враховуючи наведене вище, вважаю за необхідне направити справу за підсудністю за місцем вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, а саме до Личаківського районного суду м. Львова.
Керуючись ст. 256, 276, 278 КУпАП, суддя -
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП передати за підсудністю до Личаківського районного суду м. Львова (79007, м. Львів, вул. Богдана Лепкого, 16) для розгляду по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ольга ПАВЛЮК