Справа №521/17466/25
Номер провадження 3/521/6032/25
28 жовтня 2025 року суддя Хаджибейського районного суду м. Одеси Непорада О.М., за участю секретаря Дорич А.А., прокурора Терлецької І., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли зОдеського управляння Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працював на посаді водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , припинивши з 24.04.2024 діяльність на посаді водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу 2 ч.2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 28.05.2025 о 23 год. 40 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За даним фактом співробітником Одеського управляння Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , було складено протокол № 116/2025 від 01.10.2025 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 24.04.2024 діяльність на посаді водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області,будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу 1 ч.2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подав 22.08.2024 о 15 год. 42 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За даним фактом співробітником Одеського управляння Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , було складено протокол № 117/2025 від 01.10.2025 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав, у скоєному щиро розкаявся. Просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та додані до них матеріали, вислухавши думку учасників процесу, суд дійшов наступного висновку.
Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону Украйни «Про запобігання корупції», за яке встановлено, в тому числі, і адміністративну відповідальність.
Так, з матеріалів адміністративної справи вбачається, що відповідно до наказу Головного управління ДСНС України в Одеській області №729 від 10.10.2023 сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , було призначено на посаду водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області.
Із обмеженнями та вимогами встановленими Законом України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 був ознайомлений.
Крім того, 24.04.2024 відповідно до наказу Головного управління ДСНС України в Одеській області №239 від 01.04.2024 сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, було звільнено з служби цивільного захисту.
Згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», посада ОСОБА_1 , віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, водолаз-рятувальник водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування та суб'єктом на якого поширюється дія Закону відповідно п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч.2 ст. 45 вказаного Закону.
Факти вчинення ОСОБА_1 , адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідальність за які передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наступними матеріалами які додаються до протоколу: повідомленням національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; роздруківки з єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; роздруківками декларацій; форма інструктажу з основних положень Закону України «Про запобігання корупції»; ознайомлення з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції»; пам'ятка при звільнені посадових осіб юридичних осіб публічного права ДСНС України; контракт про проходження служби цивільного захисту №79/22; посадова інструкція ОСОБА_1 ; рапорт ОСОБА_1 від 01.04.2024; витяг з наказу №239 від 01.04.2024; пам'ятка суб'єкта декларування, які припиняють або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави ОСОБА_1 ; витяг з наказу №104 від 24.24.2024; пам'ятка при звільнені із служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України.
Таким чином, дослідивши всі обставини справи про адміністративні правопорушення, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного рішення, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , припинивши 24.04.2024 діяльність на посаді водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно без поважних причин подав 28.05.2025 о 23 год. 40 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 , припиняючи з 24.04.2024 діяльність на посаді водолаза-рятувальника водолазно-рятувального відділення водолазно-рятувальної групи (м. Южне) водолазно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно без поважних причин подав 22.08.2024 о 15 год. 42 хв. шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про накладання адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених правопорушень, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, відсутність обставин що обтяжують відповідальність, а тому вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 9-11, 36, 172-6, 221, 252, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
На підставі п.5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Хаджибейський районний суд м. Одеси особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя: О.М. Непорада