Ухвала від 24.11.2025 по справі 487/909/24

Справа №487/909/24

Провадження №1-кс/487/4613/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.11.2025 Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві клопотання заступника начальника відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023230000001613 від 04.09.202 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

ВСТАНОВИВ

15.10.2025 заступник начальника відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Херсонської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернулась до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просила надати тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю здійснення виїмки, а саме: документів, які містять інформацію щодо отримання копії Форми №1 (з фотокарткою) в паперовому та електронному вигляді, яка заповнюється при отриманні паспорту громадян України на ім'я:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3

які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою:

АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтоване тим, що вищезгадані документи мають доказове значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд вказаного клопотання здійснюється без виклику власника майна та осіб, у володінні яких воно знаходяться.

До судового засідання слідчий не з'явилась, надала заяву в якій просила розгляд справи провести за її відсутності, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі.

Дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Із матеріалів клопотання встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023230000001613 від 04.09.2023 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України за фактом організації та проведення незаконних виборів на тимчасово окупованій території Херсонської області в 2023 році.

Відповідно до клопотання, з метою встановлення контролю на тимчасово окупованій території Херсонської області невстановлені особи з числа представників РФ за підтримки її військових формувань та окупаційної влади Херсонської області створили незаконний орган влади « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оголосивши проведення виборів до неї.

19.01.2023 згідно указу так званого «тимчасово виконуючого обов'язки губернатора Херсонської області» ОСОБА_8 № 6-у від 19.01.2023 створено так званий «державний орган Херсонської області - виборчу комісію Херсонської області І скликання», яка організовує підготовку та проведення виборів згідно законодавства РФ, а також формує територіальні комісії в межах адміністративно-територіального устрою Херсонської області. Так звані територіальні виборчі комісії є державними органами Херсонської області окупаційної влади та діють на постійній основі.

Днем голосування на виборах депутатів представницького органу муніципального створення указом ОСОБА_8 № 112-у від 30.05.2023 визначено другу неділю вересня 2023 року.

Крім того, постановою так званої «виборчої комісії Херсонської області» від 21.06.2023 «Про призначення виборів депутатів Херсонської обласної думи і виборів депутатів представницьких органів муніципальних утворень на території Херсонської області» вибори до «представницьких органів муніципальних утворень І скликання» призначено з 08 по 10 вересня 2023 року.

ІНФОРМАЦІЯ_6 утворено 233 дільниці, які розташовані на території 14 муніципальних округів Херсонської області. При проведенні незаконних виборів на тимчасово окупованій частини Херсонщини приймали участь 191 кандидат на 36 мандатів депутатів так званої «Херсонскої обласної думи» від партій держави-агресора - РФ, а саме: «єдина Росія» - 48 кандидатів, «коммуністична партія РФ» - 49 кандидатів, « ІНФОРМАЦІЯ_7 » - 46 кандидатів, «справедлива Росія - патріоти - за правду» - 48 кандидатів. Згідно рішення так званої «Виборчої комісії Херсонської області» № 22/145 від 10.09.2023 вибори визнано дійсними та обрано 36 депутатів до «Херсонської обласної думи». Крім того, рішеннями так званих територіальних виборчих комісій до незаконних органів влади - так званих «рад депутатів муніципальних округів» з числа громадян України обрано депутатів.

При проведенні досудового розслідування встановлено причетність до участі в організації та проведенні незаконних виборів наступних осіб:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - обраного депутата до так званої «ради депутатів ІНФОРМАЦІЯ_8 »

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - обраного депутата ради депутатів ІНФОРМАЦІЯ_9 »;

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - обраного депутата до так званої «ради депутатів ІНФОРМАЦІЯ_8 »

Згідно відомостей УІАП ГУНП в Херсонській області, інформація в Єдиному державному демографічному реєстрі стосовно вищевказаних осіб, відсутня.

Проведеними першочерговими слідчими діями встановлено, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , перебувають відомості та документи щодо персональних даних даних осіб, такі як: особова картка особи, яка подавала заяву про видачу паспорта громадянина України (ID-картки), про видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, та фотознімки отримувача у паперовому та електронному вигляді, посвідки на право постійного (тимчасового) проживання, а також завірені копії документів, що містять інформацію щодо копії Форми № 1, яка заповнюється при отриманні паспорту громадянина України.

На теперішній час у органу досудового розслідування, з метою повного всебічного та об'єктивного розслідування кримінального правопорушення, проведення подальших слідчих дій, зокрема пред'явлення особи для впізнання за фотознімками, призначення та проведення судових експертиз, виникла необхідність у тимчасовому доступі до персональних даних громадян України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Згідно з вимогами ч. ч. 1 - 3 ст. 21 Закону України «Про інформацію» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Відносини, пов'язані з правовим режимом конфіденційної інформації, регулюються законом.

Абзацом 10 статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних» поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Ці відомості є фактичними даними, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а відтак, відповідно, до ст.ст. 84, 99 КПК України можуть бути використані як доказ.

Іншими способами, тобто без тимчасового доступу до медичної документації, неможливо довести обставини, які передбачається довести - обставини правомірності спричинення тілесних ушкоджень та їх тяжкості для визначення кінцевої кваліфікації.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ст. 93 ч. 2 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до положень п.4 ч.2 ст.162 КПК України відомості, які можуть становити конфіденційну інформацію, відносяться до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5 та 6 ст.163 КПК України.

Порядок доступу до такої інформації регулюється положеннями ч.ч. 5, 6 ст.163 КПК України, а саме, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Частино 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим надані докази обставин, на які він посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5,6,7 ст. 163 КПК України.

За такого, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим відділу СУ ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів (з можливістю отримання належним чином завірених копій), які містять інформацію щодо отримання копії Форми №1 (з фотокарткою) в паперовому та електронному вигляді, яка заповнюється при отриманні паспорту громадян України на ім'я:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

- ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою:

АДРЕСА_1 .

Ухвала дійсна до 24.01.2026 (включно).

Роз'яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_4 положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1