20 листопада 2025 року м. Дніпросправа № 160/13095/25
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Олефіренко Н.А. (доповідач),
суддів: Дурасової Ю.В., Божко Л.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.07.2025 ( суддя Ільков В.В.) в адміністративній справі №160/13095/25 за позовом Приватного підприємства "АРТ ЛОГІСТИК" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-
Приватне підприємство "АРТ ЛОГІСТИК" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відповідача-1: Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відповідача-2: Державної податкової служби України, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - №12655636/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 26 від 17.10.2024 р. - №12655637/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 30 від 21.10.2024 р. - №12655638/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 32 від 22.10.2024 р. - №12655639/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 34 від 23.10.2024 р. - №12655641/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 35 від 24.10.2024 р. - №12655615/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 36 від 25.10.2024 р. - №12655617/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 38 від 26.10.2024 р. - №12655620/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 39 від 28.10.2024 р. - №12655622/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 40 від 29.10.2024 р. - №12655625/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 41 від 30.10.2024 р.;
зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні: - № 26 від 17.10.2024 р. - № 30 від 21.10.2024 р. - № 32 від 22.10.2024 р. - №34 від 23.10.2024 р. - № 35 від 24.10.2024 р. - № 36 від 25.10.2024 р. - № 38 від 26.10.2024 р. - № 39 від 28.10.2024 р. № 40 від 29.10.2024 р. - № 41 від 30.10.2024 року.
В подальшому, ухвалою суду від 29.05.2025 року позовні вимоги ПП "АРТ ЛОГІСТИК" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12655636/42986720 від 24.03.2025 року та зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну № 26 від 17.10.2024 року - залишено в межах сформованої справи №160/13095/25.
Позовні вимоги ПП "АРТ ЛОГІСТИК" за іншими спірними рішеннями роз'єднано в самостійні провадження.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 липня 2025 року позов задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду та ухвалити нове судове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Аргументи, наведені контролюючим органом в обґрунтування вимог апеляційної скарги, фактично аналогічні наведеному у відзиві на позов.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення з таких підстав.
Апеляційним переглядом справи встановлено, 20 травня 2024 року ПП «АРТ ЛОГІСТИК уклало договір купівлі-продажу № 20/05 з ТОВ «КДМ-СТРОЙ» (ЄДРПОУ 43483674).
12 листопада 2024 року на підставі первинних документів, підтверджуючих перехід права власності на товар, була сформована і відправлена на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкова накладна № 26 від 17.10.2024 року.
12 листопада 2024 року, отримано квитанцію про зупинку реєстрації податкової накладної з повідомленням: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 2619, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2,6370%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».
У зв'язку з тим, що в листопаді 2024 року на реєстрацію було направлено ряд інших податкових накладних в адресу ТОВ «КДМ-СТРОЙ», реєстрація яких також була призупинена, в кількості 10 штук, 13.03.2025 р. було сформовано і направлено в адресу ГУ ДПС у Дніпропетровській області пояснення у відношенні всіх десяти податкових накладних, а також документи, що підтверджують перехід права власності на товар.
17.03.2025 року позивачем було отримано повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів № 12628142/42986720 від 17.03.2025 року.
Згідно повідомлення, позивачу запропоновано надати первинні документи щодо постачання і придбання товарів, зберігання продукції, її транспортування, складські документи, документи щодо відповідності продукції - паспорти якості, сертифікати відповідності, інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній, також зазначено, що «Відсутні документи щодо якості товару (сертифікати якості, лабораторні випробування). Обсяги придбання товару неспіввідносні обсягам реалізації, при відсутності наявних місць зберігання. Відсутнє поповнення СЕА під зазначені операції».
20.03.2025 року засобами електронного зв'язку товариством були направлені додаткові пояснення та копії документів, що підтверджують факт придбання шлаку.
24.03.2025 року засобами електронного зв'язку позивачем отримано рішення про відмову в реєстрації податкової накладної № 12655636/42986720 від 24.03.2025 р. щодо ПН № 26 від 17.10.2024 року, де підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної послужила наступна формуліровка: «Ненадання платником податку копій документів, складених /оформлених із порушенням законодавства. Обсяги придбання товару не співвідносні обсягам реалізації. Відсутнє поповнення СЕА під зазначені операції. Відсутні документи щодо лабораторних випробувань товару, штатний розпис».
Не погоджуючись із рішенням контролюючого органу про відмову у реєстрації спірної ПН, позивач звернувся до суду з цим позовом
Вирішуючи спір по суті позовних вимог, суд першої інстанції погодився з позицією позивача.
Переглядаючи оскаржуване судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіряючи дотримання судом першої інстанцій норм процесуального права при встановленні фактичних обставин у справі та правильність застосування ним норм матеріального права, колегія суддів виходить із наступного.
Відповідно до пунктом 201.1 статті 201 ПК України (тут та надалі в редакцій чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з абзацом першим пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України, якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Положеннями пункту 201.16 статті 201 ПК України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 (Порядок №1165) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно з пунктом 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 року № 520.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року за № 1245/34216; Порядок № 520) у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Положеннями пункту 6 Порядку № 520 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Відповідно до пунктів 9 та 10 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Отже, з наведених вище норм (з урахуванням внесених до них змін) слідує, що з метою вирішення питання про наявність / відсутність підстав для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних з 08 березня 2023 року було встановлено наступний алгоритм взаємодії платника податків та податкового органу.
За наслідками отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН пункт 4 Порядку №520 надає право платнику податків подати на розгляд комісії регіонального рівня письмові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Загальний перелік таких документів визначений пунктом 5 Порядку № 520.
Якщо платник податків скористався правом подання письмових пояснень та копій документів, то за результатами розгляду останніх комісія регіонального рівня приймає одне із трьох наступних рішень:
1) рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо надані платником податків документи та письмові пояснення підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування;
2) про направлення Повідомлення - якщо наданих платником податків документів та письмових пояснень недостатньо для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування. При цьому зміст форми указаного Повідомлення (Додаток 2 до Порядку № 520) свідчить, що у ньому мають бути вказані конкретні документи, які пропонується надати платнику податків;
3) рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН - якщо платник податків надав письмові пояснення та достатній обсяг документів, передбачених пунктом 5 Порядку № 520, але вони не відповідають вимогам законодавства, внаслідок чого не можуть вважатися такими, що підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування.
У випадку направлення платнику податків Повідомлення, такий платник має право подати податковому органу додаткові пояснення та копії документів, зазначені у Повідомленні, за результатами розгляду яких комісія регіонального рівня приймає одне з рішень: 1) про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН; 2) про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Реалізація такого права має бути здійснена протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Неподання платником податків додаткових пояснень та копій документів, зазначених у Повідомленні, або їх неповне подання протягом означеного строку має наслідком прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.
При цьому із змісту пункту 10 Порядку №520 та форми Рішення (Додаток 1 до Порядку №520) слідує, що комісія регіонального рівня у випадку, якщо подані платником податків пояснення / додаткові пояснення та копії документів не підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, проставляє відмітку у графі «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства».
У випадку ж ненадання платником податків у встановлені строки додаткових пояснень і копій документів, встановлених абзацом шостим пункту 9 Порядку №520, комісія регіонального рівня проставляє відмітку у графі «ненадання / часткове надання додаткових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку».
Повертаючись до спірних правовідносин в даній справі, відповідно до матеріалів справи якої встановлено, що за позицією відповідача підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної є «надання платником податку копій документів, складених /оформлених із порушенням законодавства. Обсяги придбання товару не співвідносні обсягам реалізації. Відсутнє поповнення СЕА під зазначені операції. Відсутні документи щодо лабораторних випробувань товару, штатний розпис».
Стосовно позиції, що обсяги придбання товару не співвідносні обсягам реалізації, колегія суддів враховує те, що на етапі реєстрації ПН це може вказувати на проблему з управлінням запасами або обліком, це може мати кілька причин: накопичення запасів для планового збільшення запасів, помилка у прогнозуванні попиту тощо. Наслідками, в такому випадку можуть бути фінансові втрати позивача, оскільки надмірні запаси призводять до заморожування обігових коштів, витрат на зберігання тощо.
Стосовно позиції, що відсутні документи щодо лабораторних випробувань товару, штатний розпис, колегія суддів враховує те, що відсутність документів щодо лабораторних випробувань товару або штатного розпису не впливає на початкову стадію реєстрації податкової накладної (ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Ці документи не входять до переліку обов'язкових реквізитів чи документів, які автоматично перевіряються системою при поданні ПН на реєстрацію.
Процес реєстрації ПН на початковому етапі полягає в перевірці податковим органом:
-правильності заповнення обов'язкових реквізитів ПН
-дотримання термінів реєстрації
- відповідності платника податків критеріям ризиковості.
Відповідно до матеріалів справи встановлено, 20.05.2024 року ПП «АРТ ЛОГІСТИК» та ТОВ «КМД-СТРОЙ» уклали договір купівлі-продажу №20/05, згідно якого підприємство позивача зобов'язалося поставити шлак доменний відвальний (щебінь фракційний з доменних шлаків), а ТОВ «КМД-СТРОЙ» взяло зобов'язання сплатити за поставлений товар.
Протягом жовтня 2024 року здійснювалася поставка товару, що підтверджується первинними документами, які додані до пояснень від 13.03.2025 та які були додані до позову та знаходяться в системі електронного суду.
Поставлений товар позивачем був придбаний у постачальника ТОВ «ФІРМА БРАВОС» на підставі договору постачання №2005/24-1 від 20.05.2024 року. Придбання товару у постачальника ТОВ «ФІРМА БРАВОС» здійснювалося у тоннах, а постачання товару замовнику ТОВ «КМД-СТРОЙ» здійснювалося у кубічних метрах з урахуванням щільності шлаку. Перевезення здійснювалося вантажовідправником, відповідно до наданих ТТН №4675 від 17.10.2024, №4676 від 17.10.2024, №4677 від 17.10.2024, №4678 від 17.10.2024, №4695 від 17.10.2024
З урахуванням зазначеного, слід зазначити, що документи щодо товару (лабораторні випробування) можуть вимагатися, якщо податковий орган має сумніви щодо реальності здійснення операції або відповідності товару заявленому коду УКТЗЕД, особливо якщо це стосується специфічної продукції (наприклад, лікарських засобів, харчових продуктів, сертифікованої продукції тощо).
Штатний розпис може бути витребуваний як один із документів, що підтверджують наявність матеріальних та трудових ресурсів для здійснення господарської діяльності, якщо компанія потрапила під певні критерії ризиковості (наприклад, відсутність персоналу для виробництва чи транспортування товару).
Отже, самі по собі ці документи не є перешкодою для початку процесу реєстрації податкової накладної.
Стосовно позиції, що надані платником податку копії документів, складені /оформлені із порушенням законодавства, колегія суддів зазначає, податкова служба зобов'язана повідомити платника податків, які саме копії документів, наданих ним, складені/оформлені з порушенням законодавства, і які недоліки були виявлені.
Зазначене впливає на принцип правової визначеності, а саме, податковий орган не може просто відмовити у прийнятті документів або реєстрації податкової накладної, посилаючись на "порушення законодавства" в цілому. Рішення комісії про відмову в реєстрації ПН/РК має бути обґрунтованим.
Платник податків має право розуміти суть претензій, щоб мати можливість подати виправлені документи, додаткові пояснення або оскаржити рішення контролюючого органу.
Під час реєстрації податкової накладної податковий орган не повинен проводити повний аналіз господарських операцій на предмет їхньої реальності чи здійснювати повноцінну перевірку господарської діяльності платника податків.
Процес реєстрації ПН передбачає автоматизований моніторинг податкових ризиків (СМКОР). Система перевіряє відповідність певним критеріям, встановленим Порядком № 1165. На етапі розгляду поданих документів податкова служба може ініціювати подальші дії, зокрема документальну позапланову перевірку, якщо виявлено недостовірність даних.
Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише в рамках офіційної податкової перевірки (камеральної, документальної чи фактичної), яка проводиться з дотриманням відповідних процедур та строків, передбачених Податковим кодексом України, а не під час автоматизованого процесу реєстрації ПН.
З огляду на зазначене в сукупності, суд першої інстанції дійшов цілком об'єктивних висновків про наявність підстав для задоволення позову.
Отже, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування рішення колегія суддів не знаходить і вважає, що апеляційну скаргу на нього слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.07.2025 в адміністративній справі №160/13095/25 залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили 20 листопада 2025 року та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.
Повне судове рішення складено 25 листопада 2025 року.
Головуючий - суддя Н.А. Олефіренко
суддя Ю. В. Дурасова
суддя Л.А. Божко