Вирок від 26.11.2025 по справі 712/11200/24

Справа № 712/11200/24

Провадження 1кп/712/397/24

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2025 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого: судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

з участю: прокурора - ОСОБА_3 , ОСОБА_4

захисника - ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження № 22023250000000264 від 12.07.2023 по обвинуваченню ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганськ Луганської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII тимчасово окупована рф територія України (далі - тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування рф та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.

Окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю української влади на територіях населених пунктів Луганської області, які на теперішній час контролюються та утримуються російськими військами, представниками рф залучаються особи з числа місцевого населення Луганської області для формування органів управління, які виконують функції виконавчих органів влади на окупованих територіях.

Відповідно до розпорядження так званого «совета министров лнр» від 25.08.2015 № 02-05/314/15 створено незаконний орган влади «государственное учреждение луганской народной республики «славяносербский районный центр культуры и досуга», який є «державним органом», утвореним для виконання наступних завдань:

- обеспечение свободного развития культурно-художественных процессов, доступности всех видов культурных услуг и культурной деятельности для каждого гражданина;

- содействие возрождению и развитию традиций и культуры нации, зтической, культурной и языковой самобьпности коренных народов и национальных меньшинств;

- обеспечение общенациональной культурной консолидации общества, формированию целостного культурно-информационного пространства, защиты и продвижению высококачественного разнообразного культурного продукта;

- участие в разработке и вьшолнении государственных и региональных программ развития культуры, охраны культурного наследия, государственной языковой политики, а также в сфере международных отношений и права граждан на свободу мировоззрения;

- создание условия для развития всех видов профессионального и любительского искусства, художественного творчества, а также для организации культурного досуга населения, получения образования в сфере культуры и искусства;

- формирование репертуара кинотеатров, кино - и видео установок, художественных коллективов, комплектование и обновление фондов музеев, картинных галерей, библиотек;

- организация выставок, распространение лучших образцов национального киноискусства, возрождение и развитие народных художественных промыслов, сохранение культурного наследия;

- осуществление централизованного комплектования и использования библиотечных фондов;

- защита прав потребителей культурного продукта;

- сохранение и воспроизводство традиционного характера среды исторических ареалов населенных мест, возрождение ячеек традиционного народного творчества, народных художественных промыслов и ремесел;

- сохранение и развитие культуры нации, зтнической, культурной и языковой самобьпности коренных народов и национальных меньшинств;

- осуществление контроля над деятельностью творческих союзов, национально-культурных обществ, общественных организаций,

- функционирующих в сфере культуры;

- развитие потребностей населения в литературе, искусстве, образовании и средствах массовой информации;

- проведение благотворительных акций, других мероприятий, направленных на развитие зтнической самобьпности национальных меньшинств;

- анализ состояния и тенденции социально-зкономического и культурного развития в сфере культуры, охраны культурного наследия, межнациональных отношений, содействие консолидации и развитию нации, обеспечение прав национальных меньшинств и права граждан на свободу мировоззрения, а также государственной языковой политики.

У подальшому, службовими особами країни-агресора - російської федерації 04.10.2022 прийнятий нікчемний, відповідно до Указу Президента України № 687/2-2022 від 04.10.2022, Федеральний конституційний закон № 6 ФКЗ «Про прийняття в російську федерацію луганської народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб'єкта - луганської народної республіки». І з цього часу на території вказаного утворення, у тому числі на території Луганської області, діє законодавство держави-агресора.

Після цього державні органи та окупаційні адміністрації рф у взаємодії з місцевими зрадниками і колаборантами розпочали процес примусового вилучення та перереєстрації активів (рухомого та нерухомого майна, підприємств, установ, організацій різних форм власності) на тимчасово окупованій території, реєструючи їх в «єдиному державному реєстрі юридичних осіб» федеральної податкової служби рф.

ОСОБА_6 усвідомлюючи викладене, а також факт ведення збройної агресії рф проти України, розуміючи, що м. Луганськ є окупованим та на його території діє підконтрольна державі-агресору незаконна окупаційна влада, після повномасштабного вторгнення рф на територію України 24 лютого 2022 року, здійснює господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

Так, ОСОБА_6 , будучи громадянином України та мешканцем м. Луганськ Луганської області, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи засновником та директором зареєстрованого за законодавством держави-агресора рф ООО «Перспектива М-4» (ОГРН - 1229400059514, ГРН и дата внесения в ЕГРЮЛ записи, содержащей указаные сведения - 2239400175089 18.04.2023, ИНН юридического лица - 37523609, адрес юридического лица - луганская народная республика, г.о. Луганск, г. Луганск, ул. Оборонная, д. 4Л, далі - ТОВ «Перспектива М-4»), перебуваючи на території м. Луганськ Луганської області, 17.05.2023 уклав договір № 1 з «государственное учреждение луганской народной республики «славяносербский районный центр культуры и досуга», в особі директора ОСОБА_7 , щодо надання послуг з доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Послуги надавались за наступними адресами: «с. Веселая Гора, ул. Калинина, дом 100», «с. Раевка, пл. Ленина, дом 2», « АДРЕСА_2 », « АДРЕСА_3 ». Вищевказані послуги ТОВ «Перспектива М-4» надавала у період з 01.01.2023 по 31.05.2023, остання оплата вказаних послуг відбулась 09.06.2023.

Тобто, ОСОБА_6 здійснюючи керівництво вказаним товариством, організовував та забезпечував провадження ним господарської діяльності, а саме - здійснення платних поставок послуг та наповнення «державного» бюджету «лнр» за рахунок коштів, отриманих від такої господарської діяльності.

Таким чином, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.111-1 КК України, тобто провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеним на тимчасово окупованій території.

Обвинувачений ОСОБА_6 , будучи повідомленим в порядку передбаченому КПК України, про місце дату і час розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки до суду не повідомив. Зокрема, суд належно повідомляв обвинуваченого про розгляд справи, здійснюючи повідомлення про призначені судові засідання в Соснівському районному суді м. Черкаси в газеті «Урядовий кур'єр», та внесенням інформації на офіційному веб-сайті суду.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, здійснювалось в порядку спеціального досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 13.09.2024.

Також відповідно до ухвали суду від 17.03.2025 року, здійснено спеціальне судове провадження стосовно обвинуваченого ОСОБА_6 .

Згідно зі ст.374 КПК України, суд переконався, що дане кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законом стороною обвинувачення, під час здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження (in absentia) були використані всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Відповідно до вимог КПК України, обвинувачений ОСОБА_6 повідомлявся про дату, час та місце проведення судових засідань у передбачений законом спосіб, через опублікування виклику у газеті «Урядовий кур'єр», та на офіційному веб-сайті Соснівського районного суду м. Черкаси. Інтереси ОСОБА_6 захищались адвокатом, як на досудовому слідстві, так і в суді, що свідчить про те, що права обвинуваченого в ході досудового слідства, а також у судовому засіданні порушені не були.

Дослідивши під час спеціального судового провадження в судовому засіданні надані стороною обвинувачення докази, суд вважає, що винуватість ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому злочину підтверджується наступними доказами, які є належними, допустимими, достатніми та узгоджуються між собою.

Вина обвинуваченого ОСОБА_6 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України підтверджується наступними доказами:

- даними витягу з ЄРДР у кримінальному провадженні №22023250000000264 від 12.07.2023 відповідно до якого: « ОСОБА_8 проваджує господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території м. Луганськ Луганської області, шляхом надання послуг з підключення мережі Інтернет та її технічної підтримки», правова кваліфікація за ч. 4 ст. 111-1 КК України (а.м.к.п.1);

- даними рапорту ст. оперуповноваженого відділу КІБ УСБУ в Черкаській області ОСОБА_9 від 10.07.2023 про виявлене кримінальне правопорушення, відповідно до якого отримано інформацію щодо фактів колабораційної діяльності громадянина України ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганськ, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 ), який у 2022-2023 році добровільно провадить господарську діяльність у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

Так, ОСОБА_6 , будучи директором ТОВ «Перспектива-М 4», надає т.зв. «государственному учреждению луганской народной республіки «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА» (ИНН: 9406003760, КПП: 940601001, Код ОКПО 76075785, адрес: луганская народная республика, г. Луганск, ул. Горького 88), послуги з підключення до мережі Інтернет та технічну підтримку послуг з надання доступу до мережі Інтернет.

Інформацію, щодо наданих послуг розміщено на сайті державних закупівель рф zakupki.gov.ru, оскільки ОСОБА_6 з дотриманням законодавства рф переміг у закупівлі, яку проводило «государственное учреждение луганской народной республіки «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА». Послуги з підключення до мережі Інтернет, а також технічну підтримку послуг з надання доступу до мережі Інтернет, мали бути надані до 31.05.2023.

Таким чином, у діях ОСОБА_6 наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території) (а.м.к.п.3);

- даними акту огляду від 10.07.2023 відповідно до якого був проведений огляд сайтів nalog.ru та «официального сайта Единой информационной системе в сфере закупок» zakupki.gov.ru в мережі Інтернет, з метою виявлення ознак вчинення кримінального правопорушення.

Оглядом встановлено: На ПЕОМ подвійним натисканням лівої клавіши мишки на ярлику «Google Chrome», що розміщений на робочому столі, запущено інтернет-браузер. В адресний рядок «Google Chrome» було введено символи «егрюл» та здійснено перехід по першому посиланню nalog.ru на сторінку «предоставление сведений из ЕГРЮЛ/ЕГРИП». В поле «поисковый запрос» введено «ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4», а в поле'выбрать регионы» вибрано «ЛНР» та натаскнено «найти». У результаті пошуку викачена виписка. При огляді отриманої виписки встановлено, що директором ««ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4» є ОСОБА_6 .

Після здійснених заходів, відкрита нова вкладка «Google Chrome» та в адресний рядок введено символи «закупки рф» і перейдено по першрому посиланню zakupki.gov.ru. На початковій сторінці «ЕЙС ЗАКУПКИ» вибрано з випадаючого списку «Контракты и договора» «Реестр контактов» та в полі пошуку введено код закупівлі: 232940600376094060100100010040000244. У результат вибрано «Контракт №1». За результатом огляду вказаного контракту встановлено, що «ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4», надано послуги т.зв. «ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА» (ГУ ЛНР «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА») (ИНН: 9406003760, КПП: 940601001, Код ОКПО 76075785, адрес луганская народная республика, пгт. Славяносербск, ул. Горького, д. 88) послуги надання доступу до мережі Інтернет на загальну суму 20 000,00 руб.

Судом оглянуті знімки екрану ПЕОМ.

Судом досліджений «Договор №1 о предоставлении услуг доступа к сети Интернет ИКЗ 232940600376094060100100010040000244 от 17.05.2023 года», відповідно до якого: ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4», надано послуги т.зв. «ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА» (ГУ ЛНР «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА») (ИНН: 9406003760, КПП: 940601001, Код ОКПО 76075785, адрес луганская народная республика, пгт. Славяносербск, ул. Горького, д. 88) послуги надання доступу до мережі Інтернет. Директором ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4» зазначений ОСОБА_6 .

Судом досліджена: «Выписка их Единого государственного реестра юридических лиц №ЮЭ9965-23-06082525 выд 10.07.2023» відповідно до якого: ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4», директором якого являеться ОСОБА_6 включоно до «Единый государственный реєстр юридических лиц по состоянию на 10 июля 2023 г) (а.м.к.п.4-12);

- даними листа начальника відділу КБ УСБУ в Черкаській області ОСОБА_10 від 19.07.2023 відповідно до якого встановлено адресу місця проживання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: АДРЕСА_4 , контактні телефони особи - НОМЕР_3 та НОМЕР_4 . Також за цією адресою зареєстрована: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.м.к.п.18);

- даними листа начальника відділу КІБ УСБ України в Черкаській області ОСОБА_12 від 29.01.2024 року відповідно до якого відділом КІБ УСБУ в Черкаській області встановлено особу, якій відомі обставини вчинення злочину громадянином України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - громадянин України ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_5 ; фактично проживає за адресою: АДРЕСА_6 (а.м.к.п.38);

- даними особової картки на ім'я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з фотокарткою (а.м.к.п.39);

- даними протоколу огляду від 27.02.2024 року з додатками, відповідно до якого був проведений огляд Інтернет-сторінок з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Оглядом встановлено: Об'єкт огляду: інтернет-сторінка єдиної інформаційної системи закупівлі в рф. У відкритому вікні браузера в адресну строку введено пошуковий запит, було введено символи «закупки рф» та передано по першому посиланню zakupki.gov.ru. На почастковій сторінці «ЕИС ЗАКУПКИ» вибрано з випадаючого списку «Контракты и договора» «Реестр контрактов».

Отримано відомості щодо замовника послуг, номер контракту та вид послуг, для отримання примірника контракту натискнуто лівою кнопкою на напис «Вложения».

Вказане розширення містить інформацію про контракт та прикріплений примірник контракту, доступний до завантаження у форматі pdf, а також акти виконаних послуг.

Судом досліджені додані до протоколу огляду:

1.«Договор №1 о предоставлении услуг доступа к сети Интернет»;

2.«Акт оказания услуг №1 от 31.01.2023»;

3.«Акт оказания услуг №2 от 28.02.2023»;

4.«Акт оказания услуг №3 от 31.03.2023»;

5.«Акт оказания услуг №4 от 28.04.2023»;

6.«Акт оказания услуг №5 от 09.06.2023»;

Зазначені документи підтверджують надання «ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4» послуг надання доступу до мережі Інтернет т.зв. «ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА» (ГУ ЛНР «СЛАВЯНОСЕРБСКИЙ РАЙОННЫЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРЫ И ДОСУГА») (ИНН: 9406003760, КПП: 940601001, Код ОКПО 76075785, адрес луганская народная республика, пгт. Славяносербск, ул. Горького, д. 88). Директором «ООО ПЕРПЕКТИВА-М 4» зазначений ОСОБА_6 (а.м.к.п.41-56);

- даними протоколу допиту свідка ОСОБА_13 , допитаного відповідно до вимог ч. 11 ст. 615 КПК України, що містяться в протоколі допиту свідка з флеш накопичувачем до нього від 01.03.2024 року.

Судом досліджений відеозапис допиту свідка ОСОБА_13 , який показав, що він проживає на території Черкаської області як внутрішньо-переміщена особа за адресою: АДРЕСА_7 . До цього він проживав в АДРЕСА_5 . Під час його проживання на території м. Луганськ він знав про таку компанію, як «Перспектива М-4». З цією компанією він не працював, але добре знав її власника і керівника. Засновником і керівником цієї компанії був ОСОБА_14 . Особисто ОСОБА_15 знає з 1991 року, так як вони разом працювали протягом 2 років в одному цеху - трубоелектрозварювальний цех №1 заводу ім. Якубовського, який знаходився в м. Луганськ. На той час ОСОБА_14 обіймав посаду майстра по ремонту підйомно-транспортного обладнання, в цьому цеху працював і вінна посадах майстер з підготовки до виробництва та майстер з ремонту обладнання. Після нетривалого часу (1,5 - 2 роки) ОСОБА_14 покинув це підприємство, після чого заснував фірму «Перспектива» чи «Перспектива-М», спеціалізація якої була виготовлення виробів з металу та їх ремонт, враховуючи той досвід який він здобув під час роботи на заводі. В подальшому фірма почала активно розширюватись, почали займатись будівництвлм чим і займалась до 2014 року. Починаючи з 2014 року фірма продовжувала займатись своєю діяльністю і додатково почали надавати послуги в якості інтернет-провайдера (зі слів колишніх співробітників). В кінці 2014 року він виїхав з міста і лише декілька разів приїжджав в м. Луганськ. Контакти з Молодецьким наразі не підтримує., так як ще з моменту спільної роботи вони не були з ним в дружніх відносинах, оскільки він був специфічною для нього людиною. Наразі точно не може сказати де перебуває ОСОБА_16 , але на його думку він перебуває в м. Луганськ (а.м.к.п.58-59);

- даними протоколу пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 01.03.2024 року з фототаблицею до нього, відповідно до якого свідок ОСОБА_13 на фотографіях пред'явленних на фототаблиці впізнає на фото під №2 ОСОБА_6 . Указану особу він впізнав за сукупністю рис обличчя, так як знає Молодецького давно (а.м.к.п.58-63);

- даними протоколу огляду від 20.08.2024 року відповідно до якого був проведений огляд мережі Інтернет, щодо діяльності ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ТОВ «Перспектива - М 4».

Здійснено перехід по першому посиланню egrul.nalog.ru на сторінку «предоставление сведений из ЕГРЮЛ/ЕГРИП в элекстрнном виде».

В поле «поисковый запрос» введено «Переспектива - М 4», а в полі «выбрать регионы» вибрано «94-ЛНР». В результаті отримано виписку. При огляді отриманої виписки встановлено, що станом на 20 серпня 2024 року «ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «ПЕРСПЕКТИВА-М 4» не припинило свою діяльність.

Крім того, встановлено, що директором «ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «ПЕРСПЕКТИВА-М 4» є ОСОБА_6 , ІНН - НОМЕР_5 .

Крім того, встановлено, що «ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ «ПЕРСПЕКТИВА-М 4» зареєстровано 29.11.2022 р., ОГРН (основной государственный регистрационный номер) - 12294000059514.

Судом досліджена «Выписка их Единого государственного реестра юридических лиц от 20.08.2024 року №ЮЭ9965-24-111728952», яка є додатком до протоколу огляду (а.м.к.п. 68-82);

- даними протоколу огляду від 21.08.2024 року з додатками до нього, відповідно до якого був проведений огляд мережі Інтернет, щодо діяльності «государственного учреждения луганской народной республіки «славяносербский раенный центр культуры и досуга».

Було оглянуто сторінку «муниципальное образование Славяносербский муниципальный округ Луганской Народной Республики».

Також була оглянута сторінка «официальный сайт правителства луганской народной республики», після чого здійснено перехід на посилання на вказаній сторінці на сторінку «О создании Государсвенных учреждений Луганской Народной Республики».

Також, викачено виписку «РАСПОРЯЖЕНИЕ от 25 августа 2015 г. №02-05/341/15 г. Луганск О создании Государственных учреждений Лугангской Народной Республики», в якому вказано розпорядження про створення «Государственное учреждение Луганской Народной Республики «Славяносербский районный Центр культуры и досуга».

Крім того, було здійснено вхід на сторінку «Предоставление сведений из ЕГРЮЛ/ЕГРИП в электронном виде».

Після чого у вкладці «поисковый запрос» введено «Славяносербский районный центр культуры и досуга», у вкладці « выбрать регионы» зі списку вибрано «94-Луганская Народная Республика» та після натискання на вкладку «найти» здійснено перехід на сторінку «Результаты поиска».

У результаті натискання на перше посилання викачено виписку «ВЫПИСКА из Единого государственного реестра юридических лиц».

Судом досліджена «ВЫПИСКА из Единого государственного реестра юридических лиц от 21.08.2024 №ЮЭ9965-24-112183713», додана до протоколу огляду.

Судом досліджено «РАСПОРЯЖЕНИЕ от 25 августа 2015 г. №02-05/341/15 г. Луганск О создании Государственных учреждений Лугангской Народной Республики», додане до протоколу огляду (а.м.к.п.83-111).

Інших доказів в ході судового розгляду сторонами, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, визначених КПК України, враховуючи, що суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість у ході розгляду даного кримінального провадження створив їм необхідні умови для реалізації ними їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків, надано не було.

Суд вважає, що вина обвинуваченого ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.111-1 КК України, доведена «поза розумним сумнівом» і зібраних доказів достатньо для визнання його винним, адже його винуватість підтверджується вище дослідженими доказами, які є належними та допустимими, узгоджуються між собою, послідовні та безспірно доводять винуватість обвинуваченого у пред'явленому йому обвинуваченні.

Розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч. 1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ, наданий стороною обвинувачення, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, вважає зазначені докази належними, допустимими, достовірними та в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченого ОСОБА_6 у вчиненні ним інкримінованого кримінального правопорушення, та кваліфікує її дії за ч. 4 ст. 111-1 КК України, як провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеним на тимчасово окупованій території.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», тимчасово окупована рф територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація рф території України, визначених ч. 1 ст. 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для рф жодних територіальних прав.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акту цивільного стану.

Громадянин України ОСОБА_6 , маючи достатній життєвий досвід для усвідомлення фактів активної підривної діяльності рф проти України діяв умисно, розуміючи протиправність своїх дій та їх наслідки. Він добре знав, що з 24 лютого 2022 року російська федерація веде повномасштабну збройну агресію проти України, що м. Луганськ є окупованою територією, а будь-які «державні органи» чи «підприємства лнр» - незаконні.

Обставин, які пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_6 , передбачених ст. 66 КК України, - судом не встановлені.

Обставиною, яка обтяжує покарання ОСОБА_6 , передбаченою ст. 67 КК України,суд визнає - вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

У відповідності до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення,передбачене ч. 4 ст. 111-1 КК України,відноситься до нетяжкого злочину.

Особі, яка вчинила кримінальні правопорушення, має бути призначене покарання необхідне й достатнє для її виправлення і попередження вчинення ним нового кримінального правопорушення.

Обираючи обвинуваченому ОСОБА_6 вид та розмір покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, яке віднесене до категорії нетяжких злочинів, обставини його вчинення, характер діяння, форму й ступінь вини, мотив вчинення кримінального правопорушення, дані про особу обвинуваченого.

Приймаючи до уваги характер, ступінь тяжкості та суспільну небезпеку скоєного ОСОБА_6 кримінального правопорушення, враховуючи сферу вчинення злочину, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, відсутність обставин, що пом'якшують покарання та нявність обставини, що обтяжує покарання, враховуючи тривалість співпраці з окупаційними структурами, суд вважає, що обвинуваченому необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі строком у межах санкції встановленої ч. 4 ст. 111-1 КК України, з позбавленням права обіймати будь-які посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послугита конфіскацією всього майна, яке його власністю.

Приймаючи рішення про призначення додаткових покарань у виді позбавлення права обіймати будь-які посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги та конфіскації майна, суд враховує, що вказані додаткові покарання є обов'язковими у санкції вказаної статті.

З огляду на вчинення ОСОБА_6 суспільно-небезпечного кримінального правопорушення у сфері злочинів проти основ національної безпеки України, а також відсутність обставин, передбачених ст. 66 КК України, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, суд, при призначенні покарання ОСОБА_6 не вбачає підстав для застосування положень ст. 69 КК України.

Таке покарання стосовно ОСОБА_6 на переконання суду, є необхідним та достатнім для його виправлення і попередження вчинення ним кримінальних правопорушень.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_6 слід обраховувати з моменту звернення вироку до виконання, тобто із дня фактичного його затримання.

Цивільний позов не заявлено. Речові докази і процесуальні витрати по справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 349, 368, 370, 374, 376 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_6 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років з позбавленням права обіймати будь-які посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 10 (десять) років та з конфіскацією всього належного йому майна.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_6 рахувати з моменту звернення вироку до виконання, тобто із дня фактичного його затримання для відбуття покарання за даним вироком.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати будь-які посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, слід рахувати з моменту відбуття основного покарання.

Виконання вироку покласти на Управління Служби безпеки України в Черкаській області.

Вирок може бути оскаржений до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м. Черкаси протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.

Головуючий: