27 листопада 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/6697/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
І. ІСТОРІЯ СПРАВИ
1. Стислий зміст позовних вимог
ОСОБА_1 звернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області, в якій просить визнати протиправним та скасувати :
- податкове повідомлення-рішення від 20.09.2024 року №1356402-2408-1601-UA53080370000025447 за період 01.01.2023 по 01.12.2023 року на суму 20531,48 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 02.04.2025 року №0027146-2408-1601-UA53080370000025447 за період 01.01.2024 року по 31.12.2024 року на суму 21757,24 грн;
- податкове повідомлення-рішення від 20.09.2024 року №1356407-2408-1601- UA53080370000025447 за період з 01.01.2021 року по 31.12.2021 року на суму 3064,40 грн
- податкове повідомлення-рішення від 20.09.2024 року №1356405-2408-1601- UA53080370000025447 за період з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року на суму 19918,60 грн.
Позовні вимоги мотивує протиправністю оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, якими позивачу визначені суми податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, оскільки відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, власником об'єкта оподаткування - нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , являється ТОВ "ЕКОСТРІТ", а не фізична особа ОСОБА_1 .
2. Стислий зміст заперечень відповідача
04.06.2025 до Полтавського окружного адміністративного суду відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно з яким відповідач просить суд відмовити в задоволенні позову, посилаючись на безпідставність та необґрунтованість доводів позивача. Зазначає, що ОСОБА_1 станом на 30.05.2025 перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області (1601), як платник податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної ділянки, сплаченого фізичними особами. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, у власності ОСОБА_1 перебувають об'єкти нежитлової нерухомості: - нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 861,6 кв.м. (у власності до 06.11.2023); - нежитлова будiвля за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 1532,2 кв.м.; - нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 2462,5 кв.м. (у власності до 02.11.2023); - квартира за адресою: АДРЕСА_3 загальною площею 44,3 кв.м. По запитуваній інформації, а саме, по податкових повідомленнях-рішеннях, які сформовані Білій Л.О. за адресу: АДРЕСА_1 в автоматичному режимі було сформовано податкові повідомлення-рішення: за 2021 рік від 20.09.2024 року №1356407-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 3064,40 грн.; за 2022 рік від 20.09.2024 року №1356405-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 19918,60 грн.; за 2023 рік від 20.09.2024 року №1356402-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 20531,48 грн.; за 2024 рік від 02.04.2025 року №0027146-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 21757,24 грн /а.с. 27-28/.
3. Процесуальні дії по справі
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/6697/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
27.05.2025 судом одержано заперечення представника Головного управління ДПС у Полтавській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29.05.2025 заперечення представника Головного управління ДПС у Полтавській області проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження залишено без задоволення.
09.06.2025 до суду від позивача надійшли пояснення на відзив, в яких позивач наполягає на тому, що відповідач в основу відзиву покладає інформаційну довідку з реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.09.2024. Разом з тим, якщо уважно розглянути дану довідку, чітко видно, що в реєстрі речових прав на нерухоме майно зазначено, що ТОВ "ЕКОСТРІТ" передавав в іпотеку (заставу) за зобов'язаннями (договір позики) ОСОБА_1 нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ТОВ "ЕКОСТРІТ". Станом на сьогоднішній день зобов'язання ОСОБА_1 виконані /а.с. 37/.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини справи та відповідні правовідносини.
ОСОБА_1 станом на 30.05.2025 перебуває на обліку в ГУ ДПС у Полтавській області (1601) як платник податку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної ділянки, сплаченого фізичними особами.
Головним управлінням ДПС у Полтавській області по об'єкту оподаткування - нежитловій будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 1532,2 кв.м., в автоматичному режимі сформовані податкові повідомлення-рішення:
- від 20.09.2024 №1356407-2408-1601-UA53080370000025447, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, за 2021 рік у розмірі 3064,40 грн /а.с. 7/;
- від 20.09.2024 №1356405-2408-1601-UA53080370000025447, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, за 2022 рік у розмірі 19918,60 грн /а.с. 8/;
- від 20.09.2024 №1356402-2408-1601-UA53080370000025447, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, за 2023 рік у розмірі 20531,48 грн /а.с. 9/;
- від 02.04.2025 №0027146-2408-1601-UA53080370000025447, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, за 2024 рік у розмірі 21757,24 грн /а.с. 10/.
Вважаючи свої права порушеними вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернулася до суду з цим позовом.
ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України.
Відповідно до пункту 10.3 статті 10 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та земельного податку за лісові землі.
Згідно із приписами статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.
Правовідносини щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, врегульовані статтею 266 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (підпункт 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України), а базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України).
База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України).
Згідно підпункту 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.
Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, разом з детальним розрахунком суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (пп. 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України).
У підпункті 266.8.1 пункту 266.8 статті 266 Податкового кодексу України зазначено, що у разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності.
Відповідно до підпункту "а" підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
ІV. ВИСНОВКИ СУДУ
Аналіз викладених правових норм свідчить, що об'єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичною особою, є відповідний об'єкт житлової чи нежитлової нерухомості, який перебуває у власності такої фізичної особи.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна /а.с. 32 - 34/, у власності ОСОБА_1 перебували такі об'єкти нежитлової нерухомості:
- нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 861,6 кв.м. (у власності до 06.11.2023);
- нежитлова будівля за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 2462,5 кв.м. (у власності до 02.11.2023);
При цьому, згідно цієї ж інформації ТОВ "ЕКОСТРІТ" передавав в іпотеку (заставу) за зобов'язаннями (договір позики) ОСОБА_1 (боржник) нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить ТОВ "ЕКОСТРІТ" (іпотекодавець).
Відповідно до частини першої, другої статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.
Згідно з частинами четвертою, п'ятою статті 12 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" ведення Державного реєстру прав здійснюється з використанням програмного забезпечення, що забезпечують його сумісність і взаємодію з іншими інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави.
Відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою до моменту державної реєстрації припинення таких прав, обтяжень у порядку, передбаченому цим Законом.
Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості та їх обтяжень, зареєстрованих у Державному реєстрі прав, вчиняються на підставі відомостей про речові права, обтяження речових прав, що містяться в цьому реєстрі.
Відомості про речові права, обтяження речових прав, що містяться в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та Державному реєстрі іпотек, що є невід'ємною архівною складовою частиною Державного реєстру прав, використовуються як актуальні виключно в разі, якщо відомості про право власності на відповідне нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва не внесені до Державного реєстру прав, а відомості про інші речові права, відмінні від права власності, та/або обтяження речових прав не внесені та не припинені в Державному реєстрі прав.
У статті 32 цього Закону зазначено, що інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених цим Законом.
Для фізичних та юридичних осіб інформація за об'єктом нерухомого майна та суб'єктом речового права надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України, за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або засобів електронної ідентифікації, що мають високий або середній рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", або в паперовій формі.
Інформація про зареєстровані права та їх обтяження, отримана в електронній чи паперовій формі за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру прав, має однакову юридичну силу та використовується відповідно до законодавства.
Для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів Національної поліції, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки України, Національного банку України, Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, приватних виконавців, арбітражних керуючих, адвокатів, нотаріусів інформація з Державного реєстру прав у зв'язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, надається за суб'єктом права чи за об'єктом нерухомого майна в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав, за умови ідентифікації відповідної посадової особи за допомогою кваліфікованого електронного підпису відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Порядок доступу до Державного реєстру прав визначається Кабінетом Міністрів України, крім випадків, передбачених цим Законом.
За змістом відповіді від 26.11.2025 №2051646 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 1532,2 кв.м., з 09.07.2021 являється ТОВ "ЕКОСТРІТ" /а.с. 40-42/.
В силу положень статті 1 Закону України "Про іпотеку" іпотека - вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном (неподільним об'єктом незавершеного будівництва, майбутнім об'єктом нерухомості), що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання задовольнити свої вимоги за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами такого боржника у порядку, встановленому цим Законом; іпотекодавець - особа, яка передає в іпотеку нерухоме майно для забезпечення виконання свого зобов'язання або зобов'язання іншої особи перед іпотекодержателем.
Отже, іпотека є специфічним видом забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні його власника, який обмежений у правомочності самостійно розпоряджатися предметом іпотеки. Тобто іпотека обмежує такий елемент права власності, як право розпорядження нерухомим майном, яке є предметом іпотечного договору.
У будь-якому випадку передання іпотекодавцем в іпотеку нерухомого майна для забезпечення виконання зобов'язання іншої особи не тягне правового наслідку у вигляді виникнення права власності на майно для такої особи
З огляду на викладене слідує висновок, що позивач не є власником нежитлової будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 1532,2 кв.м., тому не має й обов'язку по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичною особою, за такий об'єкт нежитлової нерухомості за 2021-2024 роки.
Як наслідок, на переконання суду, донарахування контролюючим органом позивачу ОСОБА_1 , як фізичній особі, яка не є власником об'єкту оподаткування, спірними податковими повідомленнями рішеннями сум податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, за 2021-2024 роки на нежитлові будівлі за адресою: АДРЕСА_1 , є протиправним та необґрунтованим.
Таким чином, суд доходить висновку про необхідність визнання противними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.09.2024 №1356402-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 20531,48 грн, від 02.04.2025 №0027146-2408-1601-UA53080370000025447 на суму 21757,24 грн, від 20.09.2024 №1356405-2408-1601- UA53080370000025447 на суму 19918,60 грн, від 20.09.2024 №1356407-2408-1601- UA53080370000025447 на суму 3064,40 грн.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню повністю.
V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ ТА ІНШІ ПИТАННЯ
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн, що підтверджується квитанцією 0.0.4367643963.1 від 14.05.2025 /а.с. 4/.
При цьому, позивачем подано позов через підсистему "Електронний суд".
Згідно з частиною третьою статті 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, за подання заявлених вимог майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у сумі 968,96 грн (1211,20 х 0,8).
Відтак позивачем внесено судовий збір у більшому розмірі, ніж передбачено Законом, на 242,24 грн.
За приписами пункту 1 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Таким чином судовий збір у надмірно сплаченій сумі може бути повернуто за клопотанням позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд, враховуючи повне задоволення позову, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача Головного управління ДПС у Полтавській області на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору у сумі 968,96 грн.
Щодо витрат на правничу допомогу адвоката суд зазначає, що у позовній заяві вказано про те, що витрати позивача на правову допомогу адвоката орієнтовно складають 20000,00 грн.
Тобто, сума витрат на правову допомогу адвоката вказане у позовній заяві лише орієнтовно.
При цьому, до матеріалів справи не надано жодних доказів щодо фактичного розміру витрат на правничу допомогу адвоката, а також щодо дійсного понесення позивачем таких витрат (окрім ордеру та свідоцтва на право на заняття адвокатською діяльністю матеріали справи інших документів не містять).
У зв'язку з цим, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо розподілу витрат на правничу допомогу у цій справі.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ ВП 44057192) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області від 20.09.2024 №1356402-2408-1601-UA53080370000025447, від 20.09.2024 №1356405-2408-1601- UA53080370000025447 , від 20.09.2024 №1356407-2408-1601- UA53080370000025447, від 02.04.2025 №0027146-2408-1601-UA53080370000025447.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя М.В. Довгопол