Рішення від 27.11.2025 по справі 140/6690/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2025 року ЛуцькСправа № 140/6690/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Шепелюка В.Л., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення від 18 квітня 2025 року №104650021822 про відмову у призначенні пенсії; зобов'язання зарахувати до пільгового стажу період роботи з 06 лютого 2008 року по теперішній час та призначити з 10 квітня 2025 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до абзацу 1 пункту 1 частини другої статті 114 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV).

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 вказала, що рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 18 квітня 2025 року №104650021822 їй відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи (врахований стаж 5 років 11 місяців). До пільгового стажу не враховано періоди роботи з 06 лютого 2008 року по теперішній час згідно з довідкою від 01 квітня 2025 року №49/1, оскільки посада завідувача рентгенівського відділення переліком робочих місць та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення за віком не передбачена. Позивач з таким рішення не погоджується, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Зазначила, що працювала повний робочий день в Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району Київської області з 22 січня 2002 року по 01 лютого 2008 року на посаді лікаря-рентгенолога рентгенівського відділення, з 06 лютого 2008 року покладено виконання обов'язків завідувача рентгенівського відділення, з 12 червня 2017 року переведена на посаду завідувача рентгенівського відділення, з 01 червня 2022 року переведена на посаду завідувача, лікаря-рентгенолога відділення рентген діагностики, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії. З 22 січня 2002 року по теперішній час проводить рентгенологічні обстеження, комп'ютерну томографію, ангіографію, рентгенографію, тому має право на зарахування спірного періоду до пільгового страхового стажу.

З наведених підстав позивач просила позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23 червня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги не визнав та у їх задоволенні просив відмовити (а.с.49-53). В обґрунтування цієї позиції вказав, що 10 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (ГУ ПФУ в Київській області) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону №1058-ІV, яка після реєстрації відповідно до принципу екстериторіальності була розглянула ГУ ПФУ у Волинській області. Згідно з наданими до заяви документами страховий стаж позивача становить 39 років 2 місці 26 днів, пільговий стаж по Списку №1 складає 5 років 11 місяців. Визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах здійснюється у строгій відповідності до Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановами Кабінету Міністрів України. Розділом ХІХ Списку №1 передбачено посаду «лікаря-рентгенолога». Враховуючи, що посада «завідувача рентген відділення, лікаря-рентгенолога» Списками №1 і №2 не передбачена, до пільгового стажу ОСОБА_1 не зараховано періоди роботи з 06 лютого 2008 року по теперішній час відповідно до довідки від 01 квітня 2025 року.

Відповідач вважає, що його рішення є законним та підстави для його скасування відсутні.

У відповіді на відзив позивач заперечила доводи відзиву та вказала, що після покладення на неї обов'язків завідувача рентгенівського відділення відповідно до наказу від 01 лютого 2008 року №12-к продовжувала виконувати функції лікаря-рентгенолога.

Відповідач заперечення не подав.

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 10 квітня 2025 року звернулася до ГУ ПФУ в Київській області із заявою про призначення пенсії за віком, надавши документи за переліком згідно із розпискою-повідомленням (а.с.58-61). Після реєстрації заяви та формування електронної пенсійної справи працівниками ГУ ПФУ в Київській області заява позивача відповідно до принципу екстериторіальності була розглянута ГУ ПФУ у Волинській області.

Рішенням ГУ ПФУ у Волинській області від 18 квітня 2025 року №104650021822 (а.с.15) відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком у зв'язку з відсутністю пільгового стажу передбаченого пунктом 1 частини другої статті 114 Закону №1058-ІV. Встановлено, що страховий стаж становить 39 років 2 місяці 26 день, пільговий стаж складає 5 років 11 місяців. До страхового стажу зараховано усі періоди. До пільгового стажу не зараховано: періоди роботи з 06 лютого 2008 року по теперішній час згідно з довідкою від 01 квітня 2025 року №49/1, оскільки посада завідувача рентгенівського відділення переліком робочих місць та посад, працівникам яких підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення за віком не передбачена.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також, у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон №1058-IV.

Статтею 1 Закону №1058-IV передбачено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Частиною першою статті 9 Закону №1058-IV встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

За умовами частини першої статті 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 01 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років.

Поряд з тим пенсія за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників передбачена статтею 114 Закону №1058-IV.

Так відповідно до частини першої статті 114 Закону №1058-ІV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

За приписами пункту 1 частини другої статті 114 Закону №1058-ІV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону, зокрема, жінкам - на 1 рік 4 місяці за кожний повний рік такої роботи.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що призначення пенсії за віком на пільгових умовах є додатковою соціальною гарантією для осіб, які зокрема виконували певні професійні функції на роботах із шкідливими і важкими умовами праці.

Питання призначення пенсій на пільгових умовах за Списками №1 та №2 деталізоване у Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за №1451/11731; далі - Порядок №383).

Відповідно до пункту 3 Порядку №383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року (приклади у додатках 1, 2).

Пунктом 10 Порядку №383 установлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку з оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та в разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637.

Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, які були чинні у спірний період роботи позивача з 06 лютого 2008 року по 10 квітня 2025 року (дата звернення із заявою про призначення пенсії), затверджені: постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36 (діяв з 16 січня 2003 року по 01 серпня 2016 року), постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року №461 (з 03 серпня 2016 року).

Згідно зі Списком №1, затвердженим вищевказаними постановами Кабінету Міністрів України право на пенсію за віком на пільгових умовах передбачене Розділом XІX «Охорона здоров'я» для лікарів-рентгенологів, а також лікарів, зайнятих у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

За приписами статті 62 Закону України від 05 листопада 1991 року №1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (Закон №1788-XII) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (зі змінами, далі - Порядок №637), обумовлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу роботи приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

Звертаючись до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про призначення їй пенсії, позивачкою було надано, зокрема трудову книжку, довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Згідно із записами трудової книжки серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 з 22 січня 2002 року переведена на посаду лікаря-рентгенолога рентгенівського відділення Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району (запис №7, наказ №5 від 21 січня 2002 року); з 06 лютого 2008 року покладено виконання обов'язків завідувача рентгенівського відділення (запис №8, наказ №12-к від 01 лютого 2008 року;) з 12 червня 2017 року переведена на посаду завідувача рентгенівським відділенням (запис №9, наказ №355-к від 06 червня 2017 року); з 01 червня 2022 року переведена на посаду завідувача, лікаря-рентгенолога відділення рентген діагностики, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії (запис №12, наказ №383к/тр від 01червня 2022 року) - а.с.10-11.

З довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 01 квітня 2025 року №49/1 (а.с.12-14) слідує, що ОСОБА_1 працювала повний робочий день в Центральній районній лікарні Києво-Святошинського району з 22 січня 2002 року (наказ №5 від 21 січня 2002 року) по 01 лютого 2008 року на посаді лікаря-рентгенолога рентгенівського відділення, з 06 лютого 2008 року - покладено виконання обов'язків завідувача рентгенівського відділення (наказ №12-к від 01 лютого 2008 року). 12 червня 2017 року - переведена на посаду завідувача рентгенівського відділення (наказ №355-к від 06 червня 2017 року). 01 червня 2022 року - переведена на посаду завідувача, лікаря-рентгенолога відділення рентген діагностики, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії (наказ № 383к/тр від 01 червня 2022 року). З 22 січня 2002 року по теперішній час проводить рентгенологічні обстеження, комп'ютерну томографію, ангіографію, рентгенографію. Виявляє та аналізує причини розбіжностей висновків рентгенологічного обстеження із результатами інших діагностичних, клінічних та морфологічних досліджень. За період з 22 січня 2002 року пільговий стаж за Списком 1 станом на 01 квітня 2025 року складає 23 роки 2 місяці 11 днів. Тут же зазначено, що за результатами проведення останньої атестації умови праці не змінилися, а також вказано про реорганізацію та перейменування Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району в Комунальне некомерційне підприємство «Центральна районна лікарня Києво-Святошинської районної ради», в Комунальне некомерційне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування Боярської міської ради відповідно.

Матеріали справи містять також копії наказу від 02 лютого 2001 року №34 «Про затвердження права на пільгове пенсійне забезпечення», наказу від 14 березня 2006 року №88 «Про затвердження права на пільгове пенсійне забезпечення», наказу від 01 березня 2011 року №86 «Про затвердження права на пільгове пенсійне забезпечення», наказу від 10 червня 2016 року №146 «Про результати атестації робочих місць за умовами праці», наказу від 18 червня 2021 року №168 «Про результати атестації робочих місць за умовами праці», висновку від 01 березня 2002 року №22 якості проведення атестації робочих місць за умовами праці і відповідності нормативним актам про охорону праці та правильності віднесення до категорії із небезпечними і важкими умовами праці у Києво-Святошинській ЦРЛ, висновку від 03 червня 2006 року №30 якості проведення атестації робочих місць за умовами праці і відповідності нормативним актам про охорону праці та правильності віднесення до категорії із небезпечними і важкими умовами праці у ЦРЛ Києво- Святошинського району, висновку від 18 серпня 2011 року №122 якості проведення атестації робочих місць за умовами праці і відповідності нормативним актам про охорону праці та правильності віднесення до категорії із небезпечними і важкими умовами праці у Центральній районній лікарні Києво- Святошинського району, висновку від 23 серпня 2016 року №80 якості проведення атестації робочих місць за умовами праці і відповідності нормативним актам про охорону праці та правильності віднесення до категорії із небезпечними і важкими умовами праці у відділі охорони здоров'я Києво-Святошинської держадміністрації, яким підтверджене право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене Списком №1, зокрема, лікарю-рентгенологу (а.с.16-26).

Спірним у вказаній справі є зарахування до спеціального стажу за Списком №1 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення період роботи позивача з 06 лютого 2008 року по 10 квітня 2025 року (дата звернення із заявою про призначення пенсії) на посаді завідуючого рентгенологічним відділенням.

Як вже зазначалося з 06 лютого 2008 року на ОСОБА_1 покладено обов'язки завідувача рентгенівського відділення, з 12 червня 2017 року позивача переведено на посаду завідувача рентгенівського відділення, а з 01 червня 2022 року - на посаду завідувача, лікаря-рентгенолога відділення рентген діагностики, комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії.

На переконання суду, та обставина, що з 06 лютого 2008 року на ОСОБА_1 додатково покладено обов'язки завідувача рентгенівського відділення, з 12 червня 2017 року позивача переведено на посаду завідувача рентгенівського відділення, а з 01 червня 2022 року - на посаду завідувача, лікаря-рентгенолога відділення рентген діагностики, комп'ютерної томографії, не виключає виконання нею з поміж інших посадових функцій обов'язків та завдань лікаря-рентгенолога.

Таким чином, на думку суду, відповідач протиправно не включив до пільгового стажу позивачки період з 06 лютого 2008 року по момент звернення до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії - 10 квітня 2025 року.

Відтак, суд зазначає, що період роботи позивача з 06 лютого 2008 року по 10 квітня 2025 року має бути зарахований до пільгового стажу за Списком №1.

З урахуванням обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що відповідач, не зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 позивача спірний період, і відповідно відмовивши у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, діяв не на підставі, не в межах та не у спосіб, визначені чинним законодавством. За таких умов, рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 18 квітня 2025 року №104650021822 є протиправним та належить до скасування.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону №1058-IV, суд зазначає таке.

Умови, за яких пенсійний орган відмовляє у призначенні пенсії, визначені законом. Якщо такі умови відсутні, пенсійний орган повинен призначити пенсію. Повноваження пенсійного органу та порядок їх реалізації передбачають лише один вид правомірної поведінки відповідного органу, за умови звернення особи з усіма необхідними для призначення пенсії документами, - призначити пенсію. За законом у цього органу немає вибору між декількома можливими правомірними рішеннями. Тому зазначені повноваження не є дискреційними.

Також, суд враховує, що стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам та виключати подальше звернення особи до суду за захистом порушених прав.

Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладено у постанові Верховного Суду від 08 листопада 2019 року у справі №227/3208/16-а.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

Виходячи з встановлених фактичних обставин справи, враховуючи норми чинного законодавства, що врегульовують спірні правовідносини та межі заявлених позовних вимог, суд з урахуванням наданих частинами другою, третьою статті 245 КАС України повноважень та з метою повного захисту порушеного права позивача вважає, що позов належить задовольнити у спосіб визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Волинській області від 18 квітня 2025 року №104650021822 та, з огляду на наявність в ОСОБА_1 умов для реалізації права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області призначити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах на підставі пункту 1 частини другої статті 114 Закону №1058-ІV з 10 квітня 2025 року (з дня звернення із заявою), зарахувавши до страхового стажу період роботи з 06 лютого 2008 року по 10 квітня 2025 року.

Як визначено частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Звертаючись до суду, позивач сплатила судовий збір у сумі 1211,20 грн, що підтверджується квитанцією від 02 червня 2025 року №0.0.4393839772.1, випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету (а.с. 6, 45).

У зв'язку із задоволенням позову на користь позивача належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у сумі 1211,20 грн.

Керуючись статтями 2, 72-77,139, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 18 квітня 2025 року №104650021822 про відмову в призначенні пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах на підставі пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 10 квітня 2025 року, зарахувавши до пільгового стажу період роботи з 06 лютого 2008 року по 10 квітня 2025 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять грн 20 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В. Л. Шепелюк