Ухвала від 27.11.2025 по справі 120/6023/24

УХВАЛА

м. Вінниця

27 листопада 2025 р. Справа № 120/6023/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара Павла Анатолійовича, розглянувши у порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження в справі за позовом: ОСОБА_1 до: Департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення (Правобережне) Вінницької міської ради про: визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення (Правобережне) Вінницької міської ради до Департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення (Правобережне) Вінницької міської ради про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії.

30.09.2025 Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчі листи №120/6023/24.

На адресу суду від представника відповідача надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження у справі №120/6023/24 правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Заява обґрунтована тим, що відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23 червня 2025 року № 766 «Про реалізацію експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких соціальних допомог» (далі Постанова КМУ № 766) та від 25 червня 2025 року № 765 «Деякі питання призначення та виплати державних соціальних допомог, соціальних стипендій органами Пенсійного фонду України» (далі Постанова КМУ № 765) з 01 липня 2025 року Пенсійний фонд України прийняв на себе повноваження та функції з призначення, нарахування та виплати державних соціальних допомог, які раніше здійснювали органи соціального захисту населення, в тому числі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Питання щодо заміни боржника призначено до розгляду у судовому засіданні із повідомленням учасників справи на 1811.2025 о 11:00 год.

17.11.2025 представник позивача подав до суду заяву в якій заперечив проти заміни боржника у даній справі. Зазначив, що повноваження в органів ПФУ щодо призначення та виплати допомоги на проживання виникло лише з 01.07.2025. Відтак, нарахування та сплата допомоги на проживання у період з березня 2024 року по 01.09.2024 належить виключно до зобов'язань боржника.

Також просив розгляд справи провести за його відсутності.

Представниця заявника подала до суду 18.11.2025 заяву про розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Від представника ГУ ПФУ у Вінницькій області також надійшла заява про розгляд справи без його участі.

Розглядаючи цю заяву по суті, суд виходить з такого.

Відповідно до ст. 52 КАС у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Верховний Суд в постанові від 17 жовтня 2023 року у справі № 480/2142/21 щодо процесуального правонаступництва зазначив таке:

Відповідно до правової позиції, викладеної в постановах Верховного Суду від 29 серпня 2022 року у справі № 160/10978/20 та від 03 листопада 2022 року у справі № 140/4359/21, заміна сторони у відносинах, щодо яких виник спір (процесуальне правонаступництво) можлива на будь-якій стадії адміністративного процесу, як на стадії розгляду справи, так і на стадії виконання судового рішення, яке набрало законної сили, зокрема, і до видання виконавчого листа, і відбувається виключно за відповідним рішенням суду, а не державного виконавця (що стосується заміни сторони виконавчого провадження), незалежно від того виданий судом виконавчий лист на момент звернення із заявою про правонаступництво та чи пред'явлений він (виконавчий лист) до примусового виконання.

Тобто відповідно до висновків Верховного Суду, викладених у постановах від 29 серпня 2022 року у справі № 160/10978/20 та від 03 листопада 2022 року у справі № 140/4359/21, на будь-якій стадії адміністративного процесу (як на стадії розгляду справи, так і на стадії виконання судового рішення, яке набрало законної сили, зокрема, і до видання виконавчого листа) можлива заміна саме сторони у відносинах, щодо яких виник спір, а не сторони виконавчого провадження.

Спірні правовідносини у даній справі виникли внаслідок протиправного рішення Управління Про припинення допомоги на проживання ВПО.

Разом з цим, 23 червня 2025 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 766 «Про реалізацію експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог» (далі Постанова КМУ № 766), яка набрала чинності 28 червня 2025 року.

Як свідчить п. 1 Постанови КМУ № 766, Уряд погодився з пропозицією Міністерства соціальної політики, сім'ї та єдності стосовно реалізації протягом двох років експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог (далі експериментальний проект).

Пп. 2 п. 3 Постанови КМУ № 766 установлено, що учасниками експериментального проекту є:

як суб'єкти звернення за адміністративною послугою громадяни України; […] (далі одержувачі державної допомоги);

як відповідальні за організацію та забезпечення реалізації експериментального проекту обласні, районні, районні у мм. Києві та Севастополі державні адміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад (за згодою) через свої структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, Пенсійний фонд України;

Пп. 1 п. 5 Постанови КМУ № 766 на обласні і Київську міську державні адміністрації (військові адміністрації) покладений обов'язок забезпечити координацію роботи районних державних адміністрацій (військових адміністрацій), органів місцевого самоврядування з передачі структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі структурні підрозділи)/центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат, які відповідають вимогам п. 47 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України (далі центри з нарахування), головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві згідно з актами приймання-передачі:

пакетів документів щодо звернень за призначенням державної допомоги за переліком згідно з додатком до Порядку реалізації експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог, затвердженого цією постановою (далі державна допомога), рішення щодо яких не прийнято станом на 30 червня 2025 року, до 15 липня 2025 року;

особових справ одержувачів державної допомоги в паперовій та електронній формі з відповідними списками, а саме:

- особових справ у електронній формі до 25 червня 2025 року;

- особових справ у паперовій формі, за якими здійснюється виплата державної допомоги, та архівних особових справ у паперовій формі, крім особових справ у паперовій формі, знищених внаслідок збройної агресії російської федерації (у разі знищення засвідчених копій відповідних актів), до 01 червня 2026 року або протягом місяця після відновлення роботи, якщо структурний підрозділ не виконує своїх функцій, або протягом трьох робочих днів на запити головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві;

сформованих відомостей на виплату державної допомоги у липні 2025 року до 25 червня 2025 року.

П. 6 Постанови КМУ № 766 на Міністерство соціальної політики, сім'ї та єдності покладений обов'язок забезпечити:

1) технічне доопрацювання інформаційних систем у частині забезпечення призначення, нарахування, виплати державної допомоги, а також для забезпечення технічної можливості отримання, накопичення, зберігання, обліку та моніторингу обробленої інформації про одержувачів державної допомоги, яким розраховано, призначено та здійснено відповідні виплати;

2) до 01 липня 2025 року технічну можливість передачі особових справ в електронній формі одержувачів державної допомоги структурними підрозділами/центрами з нарахування органам Пенсійного фонду України;

5) з 01 липня 2025 року надання Пенсійному фонду України та його територіальним органам доступу до інформаційних систем Міністерства соціальної політики, сім'ї та єдності в частині забезпечення призначення, нарахування, виплати державної допомоги;

П. 7 Постанови КМУ № 766 на Пенсійний фонд України покладений обов'язок забезпечити:

1) до 1 липня 2025 року:

технічну можливість реалізації положень Порядку реалізації експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог, затвердженого цією постановою;

укладення договорів про виплату і доставку державних допомог з уповноваженими банками, визначеними відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1231, (далі Порядок № 1231), організацією, визначеною відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» (далі Постанова КМУ № 277);

2) починаючи з 01 липня 2025 року призначення та виплату державних допомог;

3) протягом трьох місяців починаючи з 01 липня 2025 року продовження виплати державних допомог, які до 30 червня 2025 року здійснювалися структурними підрозділами на підставі електронних списків одержувачів станом на 01 липня 2025 року, за винятком одержувачів, стосовно яких наявна інформація про обставини, що є підставою для припинення або зупинення виплат, або у яких закінчився строк призначення державних допомог згідно із законодавством;

4) протягом:

10 робочих днів з дати отримання від структурних підрозділів/центрів з нарахування пакетів документів з усіма необхідними заявами/відомостями щодо звернень за призначенням державної допомоги, за якими не прийнято рішень станом на 30 червня 2025 року, їх розгляд і прийняття рішень щодо призначення/відмови у призначенні державної допомоги;

не більше ніж 60 календарних днів з дати отримання від структурних підрозділів/центрів з нарахування неповних пакетів документів з необхідними заявами/відомостями щодо звернень за призначенням державних допомог, за якими не прийнято рішень станом на 30 червня 2025 року, їх розгляд і прийняття рішень щодо призначення/відмови у призначенні державної допомоги;

5) з 01 липня 2025 року продовження утримання сум надміру виплаченої державної допомоги, обчисленої структурними підрозділами згідно з актами приймання-передачі особових справ одержувачів державної допомоги;

6) прийняття рішень про утримання сум надміру виплачених коштів і проведення відповідного утримання за переданими структурними підрозділами згідно з актами приймання-передачі особовими справами одержувачів державної допомоги, якщо виявлено факт надміру сплачених коштів, але відповідне рішення не прийнято;

7) прийняття рішень про виплату сум державної допомоги, не отриманої з вини структурних підрозділів;

П. 9 Постанови КМУ № 766 Пенсійному фонду України, Національній соціальній сервісній службі, обласним та Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) за участю органів місцевого самоврядування доручено забезпечити інформування громадян про передачу Пенсійному фонду України функцій з призначення та виплати державної допомоги, порядок реалізації права на отримання зазначених видів державної допомоги та порядок захисту інтересів у разі його порушення.

Відповідно до Постанови КМУ № 766 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім п. п. 1-4, пп. 3 п. 5, пп. пп. 4-8 п. 6, пп. пп. 2-11 п. 7 цієї постанови, які набирають чинності з 01 липня 2025 року.

П. 2 Постанови КМУ № 766 затверджений Порядок реалізації експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог (далі Порядок № 766).

Відповідно до п. 1 Порядку № 766 цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог (далі експериментальний проект) за переліком згідно з додатком.

Метою експериментального проекту є встановлення механізму призначення та централізованого нарахування і виплати державної допомоги органами Пенсійного фонду України.

Постановою КМУ № 766 затверджений Перелік видів державної допомоги, що надаються в межах експериментального проекту щодо централізації механізму виплати деяких державних допомог, до якого включені 7 видів допомог.

При цьому в Постанові КМУ № 766 про допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам не йдеться.

Поряд із цим 25 червня 2025 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 765 «Деякі питання призначення та виплати державних соціальних допомог, соціальних стипендій органам Пенсійного фонду України» (далі Постанова КМУ № 765).

Пп. 3 п. 2 Постанови КМУ № 765 установлено, що Пенсійний фонд України:

протягом липня серпня 2025 року надсилає […] одержувачам державних соціальних допомог повідомлення про необхідність звернення до 01 листопада 2025 року до органів Пенсійного фонду України в установленому порядку та подання заяви та/або інших документів, необхідних для встановлення права/продовження виплати грошових допомог (у паперовій або електронній формі) відповідно до законодавства, що регламентує порядок їх надання.

У разі звернення одержувача грошових допомог до органу Пенсійного фонду України в установленому порядку і прийняття органом Пенсійного фонду України позитивного рішення за результатами розгляду поданих одержувачем заяви та/або інших документів нарахування та виплата державних соціальних допомог поновлюється відповідно до законодавства, що регламентує порядок їх надання, і проводиться органом Пенсійного фонду України з місяця звернення особи.

П. 5 Постанови КМУ № 765 Обласним і Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) доручено забезпечити:

1) координацію роботи районних державних адміністрацій (військових адміністрацій), органів місцевого самоврядування з передачі структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі структурні підрозділи)/центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат, які відповідають вимогам п. 47 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України (далі центри з нарахування), головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві згідно з актами приймання-передачі:

пакетів документів щодо звернень за призначенням державних соціальних допомог, соціальних стипендій згідно з переліком, затвердженим цією постановою (далі державні соціальні допомоги, соціальні стипендії), за якими не прийнято рішень станом на 30 червня 2025 року, до 15 липня 2025 року;

особових справ одержувачів державних соціальних допомог, соціальних стипендій в паперовій та електронній формі разом з відповідними списками, а саме:

- особових справ в електронній формі до 25 червня 2025 року;

- особових справ в паперовій формі, за якими здійснюється виплата державних соціальних допомог, соціальних стипендій, та архівних особових справ в паперовій формі, крім особових справ в паперовій формі, знищених внаслідок збройної агресії російської федерації (у разі знищення засвідчених копій відповідних актів), до 01 червня 2026 року, або протягом місяця після відновлення роботи (у разі, коли структурний підрозділ не виконує своїх функцій), або протягом трьох робочих днів на запити головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві;

сформованих відомостей на виплату державних соціальних допомог, соціальних стипендій для проведення виплати у липні 2025 року до 25 червня 2025 року;

3) передачу органам Пенсійного фонду України списків невиплачених державних соціальних допомог, соціальних стипендій та копії актів звірення розрахунків з виплати пенсій, грошової допомоги за результатами звірення з відомостями виплатних об'єктів організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги, про виплату державних соціальних допомог за червень 2025 року до 15 серпня 2025 року.

П. 6 Постанови КМУ № 765 на Міністерство соціальної політики, сім'ї та єдності покладений обов'язок забезпечити:

1) до 01 липня 2025 року технічну можливість передачі особових справ в електронній формі одержувачів державних соціальних допомог, соціальних стипендій структурними підрозділами/центрами з нарахування органам Пенсійного фонду України;

2) до 01 липня 2025 року формування/збір і передачу Пенсійному фонду України:

відомостей про нарахування державних соціальних допомог з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери;

4) до 01 липня 2025 року доопрацювання інформаційних систем в частині забезпечення призначення, нарахування, виплати державних соціальних допомог, соціальних стипендій.

П. 7 Постанови КМУ № 765 на Пенсійний фонд України покладений обов'язок:

1) забезпечити з 01 липня 2025 року призначення та виплату державних соціальних допомог, здійснення фінансування соціальних стипендій згідно з переліком, затвердженим цією постановою;

2) забезпечити протягом трьох місяців починаючи з 01 липня 2025 року продовження виплати державних соціальних допомог, здійснення фінансування соціальних стипендій, які до 30 червня 2025 року здійснювались структурними підрозділами, на підставі електронних списків отримувачів станом на 01 липня 2025 року, за винятком отримувачів, стосовно яких наявна інформація про обставини, що є підставою для припинення або зупинення виплат, або у яких закінчився строк призначення державних соціальних допомог, здійснення фінансування соціальних стипендій згідно із законодавством;

3) забезпечити протягом:

10 робочих днів з дати отримання від структурних підрозділів/центрів з нарахування пакетів документів з усіма необхідними заявами/відомостями щодо звернень за призначенням державних соціальних допомог, за якими не прийнято рішень станом на 30 червня 2025 року, їх розгляд і прийняття рішень щодо призначення/відмови у призначенні таких видів державної соціальної допомоги;

максимально можливого найкоротшого строку, але не більше ніж 60 календарних днів з дати отримання від структурних підрозділів/центрів з нарахування пакетів документів з неповними заявами/відомостями щодо звернень за призначенням державних соціальних допомог, за якими не прийнято рішень станом на 30 червня 2025 року, їх розгляд і прийняття рішень щодо призначення/відмови у призначенні таких видів державної соціальної допомоги;

6) забезпечити прийняття рішень про виплату сум державних соціальних допомог, соціальних стипендій, не отриманих своєчасно з вини структурних підрозділів, закладів фахової передвищої та вищої освіти;

7) забезпечити до 01 липня 2025 року технічну можливість реалізації положень щодо призначення, нарахування, виплати державних соціальних допомог, соціальних стипендій;

8) доопрацювати до 01 вересня 2025 року веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України (щодо подання заяви про призначення окремих видів державної соціальної допомоги);

10) забезпечити технічну можливість реалізації положень щодо передачі даних про результати призначення, нарахування та виплати державних соціальних допомог, щодо фінансування соціальних стипендій.

Відповідно до п. 9 Постанови КМУ № 765 Пенсійному фонду України, Національній соціальній сервісній службі, обласним та Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) за участю органів місцевого самоврядування доручено забезпечити інформування громадян та закладів фахової передвищої та вищої освіти про передачу до органів Пенсійного фонду України функцій з призначення та виплати державних соціальних допомог, забезпечення фінансування соціальних стипендій.

Згідно з п. 10 Постанови КМУ № 765 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім п. п. 1-3, 9 цієї постанови, які набирають чинності з 01 липня 2025 року, та п. 4 цієї постанови, який набирає чинності з 01 листопада 2025 року.

Постановою КМУ № 765 затверджений Перелік видів державної соціальної допомоги, соціальної стипендії, призначення та виплата яких здійснюються органами Пенсійного фонду України, до якого включено 30 видів виплат, в тому числі допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Отже, з 01 липня 2025 року призначення та виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам здійснює Пенсійний фонд України.

Положення про Пенсійний фонд України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, (далі Положення № 280).

Згідно з п. 1 Положення № 280 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, сім'ї та єдності, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Відповідно до п. 4 Положення № 280 Пенсійний фонд України відповідно до покладених до нього завдань, серед іншого:

6) організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо:

здійснення контролю за додержанням вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів; цільовим використанням коштів, призначених для виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; використанням страхових коштів, правильністю використання страхувальниками із застосуванням ризик-орієнтованих підходів, а також веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання; достовірністю документів, поданих для призначення пенсії, та відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, інших джерел, визначених законодавством;

забезпечення своєчасної та у повному обсязі виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством;

9) здійснює у межах повноважень, передбачених законом, контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, соціальних та інших виплат, передбачених законодавством України, за використанням страхових коштів;

П. 7 Положення № 280 визначено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, (далі Положення № 28-2).

Відповідно до абз. 1 п. 1 Положення № 28-2 головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі Фонд).

Згідно з п. 4 Положення № 28-2 головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань:

3) організовує роботу управлінь Фонду щодо:

призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства;

4) забезпечує своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання, здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги відповідно до Закону України«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та інші виплати, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, в межах обсягів фінансування цих виплат;

Суд зазначає, що інститут правонаступництва суб'єктів публічного права є ширшим за змістом ніж правонаступництво суб'єктів приватного права, оскільки включає в себе не лише правонаступництво в майнових приватних правовідносинах, у яких орган влади виступає як юридична особа приватного права, а й правонаступництво в завданнях, функціях та повноваженнях, а також щодо конкретних управлінських (організаційних) прав та обов'язків, які складають зміст відповідних правовідносин.

При встановленні факту публічного правонаступництва вирішальним є встановлення обставин фактичного переходу адміністративної компетенції від одного суб'єкта владних повноважень до іншого.

Беручи до уваги, що з 01 липня 2025 року на підставі Постанови КМУ № 765 функції та повноваження щодо призначення та виплати державних соціальних допомог, в тому числі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, передані від органів соціального захисту населення Пенсійному фонду України, суд дійшов висновку про наявність публічного правонаступництва між Управлінням (відповідачем, боржником) та ГУ ПФУу Вінницькій області як територіальним органом Пенсійного фонду України за місцем проживання позивачки (стягувача).

Відтак, суд вважає обґрунтованими доводи Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про наявність передбачених ст. 52 КАС підстав для допуску процесуального правонаступництва на стороні відповідача (боржника) та його заміни правонаступником ГУ ПФУ у Вінницькій області.

Керуючись ст.ст. 248, 256, 379 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради про заміну сторони її правонаступником задовольнити.

Допустити процесуальне правонаступництво в адміністративній справі №120/6023/24 шляхом заміни відповідача Департаменту соціальної політики управління соціального захисту населення (Правобережне) Вінницької міської ради на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21005, м. Вінниця, вул. Зодчих, 22, код ЄДРПОУ 13322403).

Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Комар Павло Анатолійович