Справа №760/30365/25
1-кс/760/13243/25
14 листопада 2025 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива відділу детективів Підрозділу детективів (на правах управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72025111400000036 від 12.09.2025, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, ч. 3 ст. 212 КК України, -
Детектив БЕБ звернулась з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Так, детективами Підрозділу детективів (на правах Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №72025111400000036 від 12.09.2025, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), основним видом діяльності якого є «Будівництво доріг і автострад, КВЕД 42.11» використовуючи реквізити підприємств з ознаками транзитності/ризиковості в порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п.п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями), умисно ухилились від сплати податків в особливо великих розмірах, що підтверджується висновками викладених в Аналітичному продукті № 23.9/2/144-25-АП від 29.08.2025.
Зокрема, Управлінням аналізу інформації та управління ризиками Територіального управління БЕБ у Київській області з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень в сфері економіки, проведеним дослідженням фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в період з 01.01.2022 по 11.08.2025 на предмет дотримання податкового та іншого законодавства, встановлено суб'єктів господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (попередня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_12 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_14 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_16 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_18 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ) взаємовідносини з якими мають ознаки «безтоварних» (відображення операцій з реалізації в ЄРПН без фактичного руху товарів чи виконання послуг).
Про нереальність господарських операцій свідчать такі фактори: відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності у зв'язку з відсутністю управлінського та технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів; здійснення операцій з надання податкової вигоди третім особам з метою штучного формування податкового кредиту, та які не мають реального характеру; відсутність необхідної кількості трудових ресурсів та залучення фізичних осіб для реального здійснення операцій, що свідчить із звітності по ЄСВ, звіту І-ДФ.
Одним з джерел перевірки законності проведених операцій, встановлення реальних об'ємів проведених операцій з контрагентами є дані про проведені перевірки з питань дотримання податкового законодавства та відомості податкової звітності, узагальнена податкова інформація, підприємства.
Відповідно до Положення про ІНФОРМАЦІЯ_19 , ІНФОРМАЦІЯ_20 ( ІНФОРМАЦІЯ_21 ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Так, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність для подальшого ефективного розслідування або спростування наявної інформації, отримати доступ до даних, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому, не можливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у володінні яких знаходяться документи.
Детектив в судове засідання не з'явися, подав до суду заяву в якій зазначає, що подане клопотання підтримує, з підстав зазначених у клопотанні та просить його задовольнити, провівши судове засідання у його відсутності.
Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання у відсутність слідчого/прокурора та без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Згідно з ч.4 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які містять персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з урахуванням вказаних обставин і визначенням обсягу і меж тимчасового доступу до речей.
За викладеним, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, слідчий суддя,-
клопотання - задовольнити.
Надати детективу відділу детективів Підрозділу детективів (на правах управління) Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які входять до групи детективів, у даному кримінальному провадженні №72025111400000036 від 12.09.2025 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю ознайомитися з ними, вилучити їх належним чином завірені копії (здійснити їх виїмку), у електронному та паперовому вигляді, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
- копій податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску з додатками 1, 2, 3, 4ДФ, 5, 6, відомостей щодо заборгованості сплати нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по кожному звітному періоду (у вигляді довідки), документів, що містять інформацію стосовно стягнення боргу по сплаті ЄСВ, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, акцизних накладних, декларацій з акцизного податку з додатками, звітів про експорт та імпорт товарів, копії свідоцтва про реєстрацію платника, копії свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, декларацій з податку на додану вартість з додатками, уточнюючих розрахунків до декларацій з ПДВ, декларації з податку на прибуток з усіма наявними додатками та уточнюючими деклараціями, актів планових та позапланових перевірок підприємства та прийняті повідомлення-рішення по складеним актам, відомості щодо сплати донарахованих платежів, або документи щодо оскарження податкових повідомлень-рішень службовими особами підприємств, у випадку подання звітності у електронному вигляді, квитанції №1 та №2, баланс (Звіт про фінансовий стан), звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), виданих ліцензій, дозволів, рішень комісії про відповідність платника податку критеріям ризиковості, податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (Уточнюючий розрахунок) та квитанцію до них, документів, які подавались до відділу реєстрації для генерування кваліфікованих електронних сертифікатів відкритих ключів (електронного цифрового підпису), даних про стан розрахунків з бюджетом, договору про визнання електронної звітності, заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів, облікової справи платника (заяв за формою 1-ОПП, 17-ОПП, 20-ОПП, 5-ОПП, 11-ОПП, 6-ОПП з змінами та додатками) поданих відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, відомостей про наявність земельних ділянок та інтегрованої картки платника податків, документів листування з платником податків, в тому числі здійснених за допомогою електронного кабінету платника податків, в тому числі щодо вжитих заходів валютного нагляду, наявної узагальненої податкової інформації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (попередня назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_12 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_14 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_16 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (попередня назва « ІНФОРМАЦІЯ_18 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ) за період 01.01.2022 по 27.10.2025.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1