Справа № 755/22064/25
Провадження №: 3/755/7257/25
"25" листопада 2025 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Галига І.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Димер Київської області, громадянина України, працюючого начальником відділу КП «Центр організації дорожнього руху», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
ОСОБА_1 , 03.08.2025 року о 16 год. 54 хв., в м. Києві по пр-т Павла Тичини, 21, будучи посадовою особою КП «Центр організації дорожнього руху» та відповідальним за експлуатаційне утримання та технічний стан пристрою примусового зупинення швидкості руху допустив порушення норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме не проконтролював експлуатаційний стан ППЗШ, що мав невідповідності вимогам ДСТУ 4123, внаслідок чого сталося пошкодження ППЗШ, що призвело до пошкодження транспортного засобу «Renault», д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_2 . Транспортному засобу було завдано механічних пошкоджень, а його власнику матеріальних збитків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП повністю доведена доказами, а саме: письмовими поясненнями, повідомленнями, рапортом працівника правоохоронного органу, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, схемою місця ДТП, фотознімками.
За таких обставин, враховуючи вище викладене, суд, у відповідності до положень ст. 251 та ст. 252 КУпАП, вважає, що у діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до положень ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Статтею 247 КУпАП (пункт 7) імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Встановлення зазначених у ст. 247 КУпАП юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (ст. 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.
Судом встановлено, що правопорушення мали місце 03.08.2025 року, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності щодо ОСОБА_1 направлені до для розгляду до суду 17.11.2025 року, тобто поза межами строку можливості накладення адміністративного стягнення на особу, таким чином з незалежних від суду причин на час судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 22, 23, 24, 38, 122-4, 124, 247, 251, 283, 284, 294 КУпАП -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження по адміністративному матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.4 ст.140 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: