Справа № 686/21696/25
Провадження № 1-кс/686/10962/25
27 листопада 2025 року м. Хмельницький
Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого дізнавача відділення поліції № 1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12025243460000375,
установила:
14.11.2025 старший дізнавач відділення поліції № 1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із можливістю їх вилучення.
СД ВнП №1 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025243460000375, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що «18.06.2025 року, о 15:56 год. невстановлена особа, перебуваючи у невстановленому місці, шахрайським способом шляхом обману, під приводом продажу садових меблів оголошення про яке було розміщено у мобільному додатку «Instagram» заволоділа грошовими коштами у сумі 4600 грн., які ОСОБА_5 перерахувала на банківський рахунок НОМЕР_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", чим завдала останній майнової шкоди на вказану суму.
Під час допиту потерпіла ОСОБА_5 повідомила, що 18.05.2025 перебувала за адресою свого проживання: АДРЕСА_1 , переглядала веб-сайт «Instagram» акаунт « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та побачила оголошення про продаж садових меблів, а саме комплект (столик, 2 крісла, диванчик) на загальну суму 4600 грн. Після чого вирішила написати продавцю на даному акаунті про придбання вище зазначеного комплекту меблів, також після узгодження купівлі-продажу товару, останній надіслав реквізити про оплату. 09.06.2025 потерпіла здійснила грошовий переказ у сумі 4600 грн. через мобільний додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зі свого рахунку на банківський рахунок НОМЕР_1 « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Наразі, потерпілій товар не надіслано, продавець не контактує та грошові кошти у сумі 4600 грн. не повернуто.
Під час досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду здійснено тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме до інформації про банківський рахунок НОМЕР_1 . У ході огляду вилученої інформації установлено, що банківський рахунок НОМЕР_1 відкрито на ім'я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та 09.06.2025 о 18:02 год. на вказаний рахунок надійшли грошові кошти у сумі 4 600 грн., відправник ОСОБА_5 . Того ж дня о 18:03 год. з банківського рахунку здійснено переказ коштів у сумі 4 550 грн., які перераховано на банківську картку НОМЕР_2 .
Відповідно до інформації ,відкритої у загальнодоступного онлайн сервісу для перевірки номерів банківських карток та визначення їх приналежності до відповідного банку встановлено, що банківська картка НОМЕР_2 емітована АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».
Під час досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду здійснено тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а саме до інформації про банківський рахунок НОМЕР_2 . У ході огляду вилученої інформації встановлено, що банківський рахунок НОМЕР_2 відкритий на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , проживає у м. Дніпро. При огляді виписки по картці установлено, що 09.06.2025 о 18:03 год. на вказаний рахунок надійшли грошові кошти у сумі 4 550 грн., та о 18:05 год. із указаного рахунку кошти у сумі 4 550 грн. перераховано на картку НОМЕР_3 .
Відповідно до інформації відкритої у загальнодоступного онлайн сервісу для перевірки номерів банківських карток та визначення їх приналежності до відповідного банку встановлено, що банківська картка НОМЕР_3 емітована АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З метою встановлення особи, яка може бути причетною до вчинення шахрайських дій, виникла необхідність в отриманні документів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », що розташоване у АДРЕСА_2 із можливістю отримання інформації у Хмельницькій філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , із метою долучення роздруківки про рух коштів банківської карти НОМЕР_3 у період часу із 00.00 год. 08.06.2025 по 18.06.2025 та долучення до матеріалів кримінального проступку».
Дізнавач у судове засідання не з'явилася, однак у клопотанні міститься прохання про розгляд клопотання без участі ініціатора та представника володільця документів, із причини обмеження строків її зберігання. Вимоги клопотання підтримує у повному обсязі та просить його задовольнити.
У зв'язку із недоведенням дізнавачем наявності достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник володільця документів - АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню із наступних підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що відомості, які можуть становити банківську таємницю належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» визначено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче дізнавач, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених дізнавачем доводів, слідча суддя дійшла висновку, що під час розгляду клопотання дізнавачем доведено наявність достатніх підстав уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче дізнавач, знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », такі речі та документи відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України належать до охоронюваної законом таємниці, так як містять відомості, що становлять банківську таємницю; самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також дізнавачем доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести у ході досудового розслідування кримінального провадження.
Відтак, із урахуванням доведених дізнавачем обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст. 160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання дізнавача щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання дізнавача є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 131, 132, 159, 162, 163, 164, 166 КПК України,
постановила:
Задовольнити клопотання.
Надати дозвіл старшому дізнавачу СД ВнП № 1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД ВнП № 1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , старшому дізнавачу СД ВнП № 1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , дізнавачу СД ВнП № 1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , а саме до:
- інформації про рух коштів по банківському (картковому) рахунку НОМЕР_3 , із зазначенням точного часу, дати, суми коштів, реквізитів контрагентів, призначень платежів та проведених операцій, за період часу із 08.06.2025 по 18.06.2025;
- завірених копій договорів про відкриття банківського (карткового) рахунку НОМЕР_3 у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заяв про приєднання до банківських послуг, у тому числі у електронних формах, сканованих копій паспорту, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку та фотозображень особи, яка відкривала рахунок;
- фото- та відеозображень проведених операцій, пов'язаних із отриманням готівки у банкоматах та терміналах із рахунку НОМЕР_3 , за період часу із 00:00 год. 08.06.2025 по 18.06.2025;
- інформації про перелік IP адрес та геолокацій місця авторизації в Інтернет банкінгу, час та дату входу до особистих кабінетів Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із використанням яких здійснювалося обслуговування карткового рахунку НОМЕР_4 , за період часу із 00:00 год. 08.06.2025 по 18.06.2025;
- інформації про перелік пристроїв та абонентських номерів мобільних телефонів, за допомогою яких здійснювались входи до особистих кабінетів Інтернет банкінгу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із використанням яких здійснювалось обслуговування карткового рахунку НОМЕР_3 , за період часу із 00:00 год. 08.06.2025 по 18.06.2025, із можливістю вилучення їх копій.
Уповноваженим службовим особам АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вищезазначених документів.
Ухвала діє по 26 січня 2026 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з дня її проголошення.
Слідча суддя