Ухвала від 21.11.2025 по справі 490/2331/25

УКРАЇНА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА

вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08

e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ 02892528

490/2331/25

нп 1-кс/490/4634/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2025 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника керівника Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про продовження строку відсторонення від посади

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Херсонської області, громадянки України, працюючої на посаді першого заступника голови Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області, раніше не судимої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 , -

ВСТАНОВИВ:

18.09.2024 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження №42024232270000048 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

25.09.2025 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

16.10.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Згідно вказаного повідомлення встановлено, що відповідно до рішення I сесії селищної ради VIII скликання № 4 від 26.11.2022 ОСОБА_4 затверджена на посаду першого заступника начальника Іванівської селищної військової адміністрації Херсонської області.

Згідно з ст. ст. 3, 22, 24, 65-1 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_4 як службовій особі, яка обіймає посаду першого заступника начальника Іванівської селищної військової адміністрації Херсонської області, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов'язаний невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції. Окрім того, ОСОБА_4 як службова особа, є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, та в установленому законом порядку притягається до кримінальної відповідальності.

Відповідно до примітки 1 ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Враховуючи вищенаведене, відповідно до п. 1 Примітки до ст. 364 КК України, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді першого заступника начальника Іванівської селищної військової адміністрації Херсонської області, є службовою особою.

Згідно п.7 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» фінансування діяльності військово-цивільних адміністрацій населених пунктів здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, а районних і обласних військово-цивільних адміністрацій - за рахунок коштів Державного бюджету України та відповідних районних і обласних бюджетів.

Відповідно до Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 397 « Про затвердження Порядку фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій» Фінансування діяльності здійснюється: 1) військових адміністрацій населених пунктів - за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету територіальної громади, де утворено військову адміністрацію; 2) обласних та районних військових адміністрацій - за рахунок коштів державного бюджету та відповідних обласних та районних бюджетів. Кошти обласних та районних бюджетів для здійснення обласними та районними військовими адміністраціями повноважень обласних та районних рад передбачаються шляхом встановлення бюджетних призначень у таких бюджетах за окремим кодом типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету у вигляді субвенції з місцевого бюджету розпоряднику коштів державного бюджету. Головний розпорядник коштів місцевого бюджету згідно з бюджетними призначеннями перераховує кошти розпоряднику коштів державного бюджету на окремий спеціальний реєстраційний рахунок, відкритий в установленому порядку в органі Казначейства за місцем обслуговування розпорядника бюджетних коштів. Розмір заробітної плати працівників обласних та районних військових адміністрацій визначається згідно з умовами оплати праці, встановленими для відповідних працівників районних та обласних держадміністрацій, а працівників військових адміністрацій населених пунктів - згідно з умовами оплати праці, встановленими для працівників відповідних органів місцевого самоврядування. Рішення про преміювання начальника військової адміністрації населеного пункту приймається головою відповідної районної держадміністрації (начальником районної військової адміністрації) за погодженням із головою обласної держадміністрації (начальником обласної військової адміністрації).

Разом з цим, службові особи Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , діючи у порушення наведених вимог закону, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, стали на шлях злочинної діяльності за таких обставин.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 28 березня 2023 року у начальника Іванівської селищної військової адміністрації ОСОБА_7 , виник злочинний умисел, спрямований на систематичне вимагання та одержання неправомірної вигоди від працівників Іванівської селищної військової адміністрації за виплату щомісячних премій у збільшеному розмірі та не створення перешкод під час преміювання останніх шляхом безпідставного зменшення його розміру.

До виконання свого злочинного умислу ОСОБА_7 залучив першого заступника начальника Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області ОСОБА_4 та начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області ОСОБА_8 , яким довів свій розроблений злочинний план.

Згідно заздалегідь розробленого злочинного плану, ОСОБА_7 , як начальник Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області, за попередньою змовою з ОСОБА_4 та ОСОБА_8 підшукали осіб з числа підлеглих працівників, готових під загрозою безпідставного зменшення щомісячного преміювання надавати його частину останнім в якості неправомірної вигоди.

Діючи, умисно за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_7 через ОСОБА_4 довів до підлеглих керівників та працівників Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області інформацію про необхідність надання йому неправомірної вигоди у вигляді частини щомісячного преміювання, яке будуть отримувати останні, зазначивши при цьому, що у випадку відмови, підлеглих буде позбавлено премій та всіх видів грошових винагород.

З метою конспірації дій ОСОБА_9 , грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди працівники Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області повинні перераховувати на карткові рахунки ОСОБА_8 .

В свою чергу остання, на виконання заздалегідь розробленого ОСОБА_7 плану, отримані грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди перераховувала на картковий рахунок ОСОБА_7 .

У випадку ненадання підлеглими працівниками Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 частини щомісячного преміювання у вигляді неправомірної вигоди, ОСОБА_7 надавав вказівку ОСОБА_8 не нараховувати премії та інші види забезпечення останнім.

Так, на виконання спільного злочинного умислу, службові особи Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , діючи групою осіб у період часу з 28.03.2023 по 28.10.2024, шляхом перерахування працівниками Іванівської селищної військової адміністрації грошових коштів на картковий рахунок ОСОБА_8 № НОМЕР_1 , одержали неправомірну вигоду від ОСОБА_10 у розмірі 91200 гривень, від ОСОБА_11 у розмірі 72300 гривень, від ОСОБА_12 у розмірі 79600 гривень, від ОСОБА_13 у розмірі 47000 гривень, від ОСОБА_14 у розмірі 25800 гривень, від ОСОБА_15 у розмірі 69700 гривень, від ОСОБА_16 у розмірі 75300 гривень, від ОСОБА_17 у розмірі 75900 гривень, від ОСОБА_18 у розмірі 80900 гривень, від ОСОБА_19 у розмірі 81200 гривень, від ОСОБА_20 у розмірі 77300 гривень, від ОСОБА_21 у розмірі 20000 гривень, від ОСОБА_22 у розмірі 48900 гривень.

Всього, у період з 28.03.2023 по 28.10.2024 ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 перебуваючи у адміністративній будівлі Іванівської селищної військової адміністрації Генічеського району Херсонської області одержали неправомірну вигоду від вказаних вище працівників загальною сумою 930 017 гривень.

У подальшому, у період з 28.03.2023 по 28.10.2024 ОСОБА_8 зі своєї платіжної картки переказала грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди на загальну суму 907,84 тис. грн. на картковий рахунок № НОМЕР_2 ОСОБА_7 , який відкрито в АТ КБ «Приватбанк», який в подальшому отримані грошові кошти розподілив між ОСОБА_4 та ОСОБА_8 .

26.09.2025 ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва підозрюваній ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання строком до 25.11.2025.

21.10.2025 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_4 було відсторонено від посади строком до 25.11.2025 року.

21.11.2025 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва було продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42024232270000048 до 6 місяців, а саме до 25.03.2026 року включно.

Прокурор звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з клопотанням про продовження строку відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від займаної посади першого заступника голови Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області в межах строку досудового розслідування. В обґрунтування клопотання вказав, що для завершення досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій. Необхідність продовження строку відсторонення підозрюваної від посади обумовлена тим, що ризики, які стали підставою для відсторонення, продовжують існувати.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив задовольнити.

Підозрювана та її захисник проти задоволення клопотання заперечували.

Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходжу до наступного.

Згідно положень ст.ст. 131-132 КПК України відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження і застосовується на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Згідно ч. 2 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини:1) правову підставу для відсторонення від посади;2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів та за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Підозра є обґрунтованою, підтверджується наступними зібраними матеріалами кримінального провадження:

- рапортом співробітників 1 відділу ГВЗНДУСБУ в Херсонській області про виявлення кримінального правопорушення №71/22/8-3373 від 16.09.2024, відповідно до якого Іванівської селищної військової адміністрації (Іванівської селищної ради) Генічеського району Херсонської області ОСОБА_7 разом з першим заступником начальника Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_4 надають вказівки начальнику відділа бухгалтерського обліку та звітності Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_8 безпідставно нараховувати підвищені премії працівникам Іванівської селищної військової адміністрації (Іванівської селищної ради) Генічеського району Херсонської області, з метою подальшого вимагання з них частини нарахованих коштів за не виведення на простій без збереження грошового забезпечення;

- допитами свідків: 1) старости Українського старостинського округу Іванівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_16 , 2) старости Агайманського старостинського округу Іванівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_18 , 3) головного спеціаліста відділу звернень громадян Іванівської селищної ради Херсонської області ОСОБА_12 , які у ході допиту дали викривальні покази про те, що в січні 2023 року перший заступник Іванівської селищної ради ОСОБА_4 в особистих бесідах повідомила свідкам про необхідності перерахувань частини грошових коштів (заробітної плати, премії) згідно вказівки, яку надав голова Іванівської селищної ради ОСОБА_7 . Свідки зазначили, що ОСОБА_4 повідомила, що у разі не перерахування вказаних коштів, на картковий рахунок № НОМЕР_1 , який належить начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності Іванівської селищної ради ОСОБА_8 , до працівників Іванівської селищної ради будуть застосовані ряд дисциплінарних заходів, включно з припиненням трудових відносин та переведенням на простій. Сума грошових коштів затверджувалася ОСОБА_7 та ОСОБА_4 індивідуально, приблизно 20% від заробітних плат працівників щомісячно від 2300 грн до 9300 грн. В подальшому, на запитання свідків ОСОБА_7 , на що використовуються вказані кошти, відповіді від останнього не отримали. Після вказаної бесіди з ОСОБА_7 , одразу були виведені на простій;

- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-299т від 22.01.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 в ході яких, вирішується питання безпідставного нараховування підвищених заробітних плат та премій працівникам Іванівської селищної ради Херсонської області, з метою привласнення частини нарахованих коштів. В ході бесіди ОСОБА_7 надає вказівку на додаткове підвищення заробітних плат та премій на 5 тис грн ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , а також додатково підвищити заробітні плати та премії іншим працівникам Іванівської селищної ради хто здійснює перерахування власних коштів на карткові рахунки ОСОБА_8 та ОСОБА_7 на 3 тис грн;

- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-296т від 22.01.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 , а також інших працівників Іванівської селищної ради, в ході яких, вирішується питання, щодо зібраних коштів більше 70 тисяч за місяць, які необхідно надіслати ОСОБА_7 . В ході бесід, обговорюється питання збору та направлення вказаних перерахувань напряму від співробітників Іванівської селищної ради до ОСОБА_7 , у зв'язку з тим, що банк може заблокувати карту з якої постійно надсилаються кошти у великих сумах. Разом з тим, між учасниками бесід, обговорюється питання відкриття додаткової карти для виплат, у зв'язку з безпековими заходами та припиненні проведення зборів на власті зарплатні картки. Крім того, в ході бесід, вирішується питання щодо кількості людей, а також грошових сум, які необхідно щомісячно збирати та перенаправляти ОСОБА_7 , та збільшенні заробітних плат особам, які здійснюють вказані відрахування;

- протоколом за результатами проведення НС(Р)Д - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-295т від 22.01.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 , а також інших працівників Іванівської селищної ради. В ході зазначених діалогів, обговорюється питання, підняття заробітних плат працівникам Іванівської селищної ради у зв'язку з вказівкою ОСОБА_7 , а також сум, які необхідно зібрати та направити селищному голові. Разом з тим, обговорюються питання перевищення лімітів на заробітні плати, встановлені Херсонською обласною військовою адміністрацією, та можливі наслідки пов'язані з цим;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1368т від 23.06.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 . В ході бесіди ОСОБА_7 з ОСОБА_8 , селищний голова повідомив, що до визначеної раніше суми зборів з працівників селищної ради, необхідно додати 15-20 тис грн щомісячно, а також пошуку та залучення до вказаної протиправної схеми інших працівників Іванівської селищної ради, яких не буде видно в документах бухгалтерської звітності, які передаються в контролюючі органи. ОСОБА_7 , дізнавшись про кримінальне переслідування, здійснює дзвінки та проводить зустрічі з невстановленими особами, які намагаються допомогти йому у питанні закриття вказаного кримінального провадження. Крім того, в ході бесід, між фігурантами кримінального провадження, відбуваються домовленості між собою, на які потреби здійснювався збір коштів з працівників Іванівської селищної ради, а також як діяти, та що говорити коли приїдуть представники правоохоронних органів;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1370т від 23.06.2025 зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 . В ході вказаних бесід вказані особи, обговорюють питання уникнення від кримінальної відповідальності, та шукають шляхи вирішення вказаної ситуації. В ході бесіди ОСОБА_8 з ОСОБА_24 та ОСОБА_8 з ОСОБА_25 , остання повідомила, що їй відомі особи, які написали заяви про вчинений злочин. Разом з тим, повідомила, що напротязі тривалого часу заявників влаштовувало перенаправлення коштів на її рахунок, а після того, як їм збільшили суму відрахувань, останні почали задавати питання, після чого їх було виведено на простій;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж 71/22/4-1369т від 23.06.2025 зафіксовано телефонні розмови ОСОБА_26 з ОСОБА_27 та іншими співробітниками ОСОБА_28 в ході яких останні обговорюють шляхи вирішення питання про не притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також обговорюють матеріали кримінального провадження та свідків, які надавали покази відносно них;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1206т від 30.05.2025 14:00 зафіксовано розмови в Інтернет мессенджері між ОСОБА_29 та ОСОБА_27 в ході яких останні обговорюють шляхи вирішення питання про не притягнення їх до кримінальної відповідальності;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж № №71/22/4-1207т від 02.06.2025, де зафіксовано розмови між ОСОБА_7 , ОСОБА_4 та ОСОБА_23 , а також інших працівників Іванівської селищної ради, у результаті аналізу змісту телефонних розмов в Інтернет мессенджері встановлено, що ОСОБА_7 виявляє зацікавленість у перебігу досудового розслідування та обговорює з іншими учасниками ймовірні шляхи вирішення питання про не притягнення його та інших фігурантів до кримінальної відповідальності;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1335т від 18.06.2025, де зафіксовано листування в Інтернет мессенджері між ОСОБА_23 та водієм ОСОБА_28 щодо необхідності наданню останньому відкатів з заробітної плати на картковий рахунок ОСОБА_23 ;

- протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж №71/22/4-1205т від 30.05.2025, де зафіксовано розмови в Інтернет мессенджері між ОСОБА_23 та керівником начальником відділу фінансів та звітності ОСОБА_28 в якому останні обговорюють надання співробітниками ОСОБА_28 неправомірної вигоди на картковий рахунок ОСОБА_23 , за нарахуванням останнім заробітної плати та премії.

- оглядом портативного жорсткого диску від 08.10.2025 (за участі підозрюваної ОСОБА_8 ), який вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_3 (за місцем проживання ОСОБА_8 ), у ході якого встановлено, що на зазначеному диску містяться проекти розпоряджень про преміювання з додатками - списками посадових осіб Іванівської селищної ради на отримання премій у період з квітня 2023 по грудень 2023 року, з січня 2024 по листопад 2024 року;

- оглядом мобільного телефону підозрюваної ОСОБА_8 від 09.10.2025, на якому встановлено додаток «Privat 24» за результатами огляду встановлено надходження грошових коштів від працівників Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області на картковий рахунок № НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_8 , а також платежі ОСОБА_8 на картковий рахунок ОСОБА_7 у період з березня 2023 року по жовтень 2024 року, а саме: березень 2023 року - на суму 18 тис. грн., квітень 2023 року - 21 тис. грн., травень 2023 року - 25,7 тис. грн., червень 2023 року - 35,7 тис. грн., липень 2023 року - 35,7 тис. грн., серпень 2023 року- 35,7 тис. грн., вересень 2023 року - 40,7 тис. грн., жовтень 2023 року - 40,7 тис. грн., листопад 2023 року - 52,7 тис. грн., грудень 2023 року - 52,7 тис. грн., лютий 2024 року - 52,7 тис. грн., березень 2024 року - 52,7 тис. грн., квітень 2024 року- 52,7 тис. грн., травень 2024 року - 52,7 тис. грн., червень 2024 року - 52,7тис. грн., липень 2024 року - 63,4 тис. грн., серпень 2024 року- 40,8 тис. грн., вересень 2024 року - 40,8 тис. грн., жовтень 2024 року - 40,8 тис. грн.;

- оглядом диску CD-r диску № 26061224 від 17.10.2025, який отримано на підставі Ухвали № 490/2331/25, 1-кс/490/1586/25, який містить інформацію руху коштів ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 ( ОщадБанк);

- оглядом CD-r диску від 20.10.2025, який отримано на підставі ухвали № 490/2331/25, 1-кс/490/1583/25, який містить інформацію руху коштів

ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 ( ПриватБанк);

- іншими матеріалами кримінального провадження.

При обранні ОСОБА_4 запобіжного заходу було встановлено наявність ризиків, передбачених п.п. 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що підозрювана може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у даному кримінальному проваджені; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

При вирішенні питання про відсторонення ОСОБА_4 від посади слідчий суддя виходив з того, що остання, продовжуючи виконувати службові обов'язки на посаді першого заступника голови Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області, може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків у даному кримінальному проваджені; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. На даний час вказані ризики не зникли, за такого, клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 157, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжити строк відсторонення від посади першого заступника голови Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонської області до 19 січня 2026 року.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом 5 днів.

Повний текст ухвали оголошено 25 листопада 2025 року о 11 год. 40 хв.

СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_30