Справа №443/1882/25
Провадження №3/443/839/25
іменем України
27 листопада 2025 року місто Жидачів
Суддя Жидачівського районного суду Львівської області Равлінко Р.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 Львівського районного управління поліції №2 ГУ Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 та ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 09.09.2025 о 18 год 10 хв в с. Трибоківці, вул. Центральна, 27, Львівського району Львівської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21013», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Своїми діями порушив п. 2.9 «а» ПДР, вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 09.09.2025 о 18 год 10 хв в с. Трибоківці, вул. Центральна, 27, Львівського району Львівської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21013», д.н.з. НОМЕР_1 , порушив вимоги п. 2.3 «б», 12.1. ПДР, в результаті чого невпорався з керуванням, внаслідок чого транспортний засіб з'їхав за межі проїзної частини та отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, своїми діями вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка притягається до адміністративної відповідальності на виклик суду не з'явився, хоч про дату час і місце розгляду справи належним чином повідомлявся, про причини неявки суд не повідомив. При цього останній належним чином повідомлявся про розгляд справи у суді, а саме за адресою, яка вказана в протоколах про адміністративні правопорушення серії ЕПР 1 №471644 від 02.10.2025 та серії ЕПР 1 №471630 від 02.10.2025. Направлене на його адресу рекомендоване повідомлення повернулось до суду з відміткою органу поштового зв'язку «вручено особисто».
Тому у відповідності до ст. 268 КУпАП розгляд справи проведено без вказаної особи.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 «а» Правил дорожнього руху передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Порядок огляду водії на ста сп'яніння встановлено Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 № 1103 та Інструкцією № 1452/735.
Згідно п.8 цієї Інструкції у разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп'яніння учасників цієї пригоди є обов'язковим у закладі охорони здоров'я.
Відповідно до диспозиції ст. 124 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно з п. 2.3 «б» ПДР України для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Приписами п. 12.1 ПДР України встановлено, що під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Винуватість ОСОБА_1 у вчинених правопорушеннях при вище викладених обставинах, повністю доведена дослідженими доказами у справі, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №471644 від 02.10.2025, згідно якого ОСОБА_1 09.09.2025 о 18 год 10 хв в с. Трибоківці, вул. Центральна, 27, Львівського району Львівської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21013», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився на підставі токсикологічного дослідження крові на етанол в КНП «Лікарня Святого Луки», результат 2,22 проміле, висновок від 11.09.2025. Своїми діями порушив п. 2.9 «а» ПДР, вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП;
- листом КНП « Лікарня Святого Луки», згідно якого результат токсикологічного дослідження крові на етанол ОСОБА_1 , становить 2,22 проміле;
- рапортом поліцейського СРПП ВнП №2 Львівського РУП №2 ГУНП у Львівській області молодшого лейтенанта поліції Андрія Січки від 02.10.2025, згідно якого 09.09.2025 о 18 год 10 хв в с. Трибоківці Львівського району Львівської області по вул. Центральній 27 під час несення служби, ним спільно із інспектором СРПП старшим лейтенантом ОСОБА_2 було виявлено транспортний засіб «ВАЗ 21013» д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , який керував вищевказаним транспортним засобом та вчинив дорожньо-транспортну пригоду. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на підставі токсикологічного дослідження крові на етанол в КНП «Лікарня Святого Луки», результат 2,22 проміле висновок від 11.09.2025. В ході даної події на ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення ст. 130 ч. 1 КУпАП України серії ЕПР1 № 471644 від 02.10.2025;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №471630 від 02.10.2025, згідно якого ОСОБА_1 09.09.2025 о 18 год 10 хв в с. Трибоківці, вул. Центральна, 27, Львівського району Львівської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21013», д.н.з. НОМЕР_1 , був неуважний, не вибрав безпечної швидкості руху, невпорався з керуванням, внаслідок чого транспортний засіб з'їхав за межі проїзної частини та отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями порушив вимоги п.п. 2.3 «б», 12.1 ПДР, вчинивши правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП;
- повідомленням на лінію 102, згідно якого 09.09.2025 о 19 год 21 хв за адресою: Львівський район, с. Квітневе, вул. Польова, 2, з ШМД повідомили, що автомобіль в'їхав у дерево, затиснутих немає, водій близько 40 років, останнього витягнули з автомобіля перехожі;
- повідомленням на лінію 102, згідно якого 10.09.2025 о 00 год 10 хв за адресою: Львівський район, с. Квітневе, лікарня св. Луки повідомила, що доставлено о 19 год 00 хв ШМД борт 831, ОСОБА_1 , діагноз перелом 6 шийного хребця, госпіталізований в нейрохірургію;
- схемою місця ДТП від 10.09.2025 на якій схематично зображено місце ДТП за участю транспортного засобу марки «ВАЗ 21013», д.н.з. НОМЕР_1 , після ДТП;
- відеозаписом, наявним в матеріалах справи.
Таким чином, суд всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, вважає, що дії ОСОБА_1 , вірно кваліфіковані як адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння та за ст. 124 КУпАП, а саме: порушення учасником дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
Доказів, які б спростовували наведені в протоколах обставини, не надано, тому вищевикладені докази вважаю належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
З огляду на зазначене, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини справи, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суддя, дійшов висновку про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 та за ст. 124 КУпАП наклавши стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП - у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік, за ст. 124 КУпАП - у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, згідно з якою особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, за таких обставин накладаю стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення у провадженні по справі про адміністративне правопорушення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
На підставі ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Жидачівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Р.Г. Равлінко