Справа № 331/5625/25
Провадження № 2/331/3296/2025
іменем України
27.11.2025
Олександрівський районний суд міста Запоріжжя у складі судді Фісун Н.В., при секретарі Коростельовій К.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Акціонерного товариства «Акцент- Банк» про закриття провадження у справі ,-
25.09.2025 року до Олександрівського районного суду міста Запоріжжя надійшла цивільна справа за позовом АТ «Акцент -Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Просить стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь АТ "А-БАНК" заборгованість за кредитним договором № б/н від 09.12.2021 року у розмірі 18345.42 UAH грн. станом на 24.09.2025 року, яка складається з наступного: - 11980.73 грн. - заборгованість за кредитом; - 6364.69 грн. - заборгованість по відсоткам; - 0.00 грн. - пеня; - 0 грн. - штраф. 2. та судові витрати у розмірі 2422.4 грн.
Ухвалою суду від 26.09.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та призначено судове засідання по справі.
До суду надійшла заява представника АТ «А-Банк» Шкапенко О.В. про закриття провадження по справі №331/5625/25 за позовом АТ «А-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, на підставі п.4 ч.1 ст. 255 ЦПК України. Зазначає, що після звернення банку до суду з зазначеним позовом відповідач погасив поточну заборгованість за позовом.
У судове засідання сторони по справі не з'явилися, про час, дату та місце судового розгляду повідомлялися належним чином.
Згідно ст. 247 ЦПК України у разі неявки всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Суд,вивчивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Відповідно до ч. 3 ст. 206 ЦПК України у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Згідно п.4 ч.1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
З огляду на наведене, враховуючи відмову позивача від позову, провадження у справі слід закрити.
Відповідно до ч.2 ст. 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Керуючись ст.ст. 206,256 ЦПК України, суд, -
Прийняти відмову Акціонерного товариства «Акцент- Банк» від позову по цивільній справі за позовом АТ «Акцент -Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Закрити провадження по цивільній справі №331/5625/25 за позовом АТ «Акцент -Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 15 днів з дня його проголошення безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Повний текст ухвали виготовлено 27 листопада 2025 року.
Суддя Н.В.Фісун