8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057)705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про визнання боржника банкрутом
"19" листопада 2025 р. м. ХарківСправа № 922/1857/25
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Аюпова Р.М.
при секретарі судового засідання Задорожний К.О.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1);
про визнання банкрутом Комунальне підприємство "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області (63705, Харківська обл., м. Куп'янськ, пр. Конституції, 108-А) , код ЄДРПОУ 43161346
за участю представників:
арбітражний керуючий - Дралін А.В.
кредитор (АТ "Харківобленерго") - Шаповалов В.В.
кредитор (АТ "Оператор газорозподільної системи "Харківгаз") - Смолякова І.О.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 16.07.2025 відкрито провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області, код ЄДРПОУ 43161346. Визнано вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" до боржника в загальному розмірі 66 231 598, 28 грн, з яких: 24 224, 00 грн - судовий збір; 72 000, 00 грн - витрати на авансування грошової винагороди арбітражному керуючому; 66 135 374, 28 грн - основний борг. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області. Призначено розпорядником майна Комунального підприємства "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області арбітражного керуючого Драліна Андрія Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 15.03.2013 № 468).
16.07.2025 здійснено офіційне оприлюднення на офіційному вебпорталі судової влади України про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області, код ЄДРПОУ 43161346.
За результатами попереднього засідання суду від 10.09.2025 до реєстру вимог кредиторів Комунального підприємства "Куп'янськтеплоенерго" Куп'янської міської ради Харківської області підлягають включенню визнані судом вимоги, а саме:
1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", які складаються з:
- 24 224,00 грн - судовий збір, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів.
- 72 000,00 грн - витрати на авансування грошової винагороди арбітражному керуючому, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів.
- 66 135 374,28 грн - основний борг, вимоги 4 черги реєстру реєстру вимог кредиторів.
А також додаткові грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" до боржника, з яких:
- 4 844, 80 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів
- 14 567 708, 42 грн - сума основного боргу, вимоги 4 черги реєстру реєстру вимог кредиторів.
2) Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Харківгаз" до боржника, з яких:
- 4 844, 80 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів;
- 20 278 863, 20 грн - сума основного боргу, вимоги 4 черги реєстру вимог кредиторів.
3) Акціонерного товариства "Харківобленерго" до боржника, з яких:
- 6 056, 00 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів;
- 262 229, 55 грн - сума основного боргу, вимоги 4 черги реєстру вимог кредиторів.
4) Акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України» до боржника, з яких:
- 4 844, 80 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів;
- 160 516 365, 70 грн - основний борг - вимоги четвертої черги реєстру вимог кредиторів;
- 218 495,48 грн - штраф, пеня - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів.
5) Товариства з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг» до боржника, з яких:
- 4 844, 80 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів;
- 89 386 618, 56 грн - сума основного боргу, вимоги 4 черги реєстру вимог кредиторів;
- 709 228, 48 грн - пеня та штрафи - вимоги шостої черги реєстру вимог кредиторів.
6) Головного управління ДПС У Харківській області до боржника, з яких:
- 4 844,80 грн - сума сплаченого судового збору, вимоги 1 черги реєстру вимог кредиторів;
- 2 771 364, 87 грн - основний борг - 3 черга реєстру вимог кредиторів;
- 2 030 584, 70 грн - штрафні санкції та пеня - 6 черга реєстру вимог кредиторів.
Суд зобов'язав розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги. Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали попереднього засідання. Зобов'язав розпорядника майна в десятиденний строк з дня винесення ухвали, відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів. Зобов'язав розпорядника майна надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрати комітет кредиторів, прийняти рішення щодо схвалення плану санації боржника або щодо звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство, а також надати протокол зборів комітету кредиторів, на яких вирішити питання щодо призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника. Призначено підсумкове засідання суду на 19.11.2025 об 11:00 год.
29.09.2025 розпорядником майна надано до суду попередній звіт (вх. № 22562), та клопотання, в якому просить суд: ввести наступну процедуру у справі про банкрутство № 922/1857/25 - ліквідацію, а саме визнання Комунальне підприємство “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області, код ЄДРПОУ 43161346, адреса : 63705, Харківська область, м.Куп'янськ, пр-т. Конституції, 108-А - банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Призначити ліквідатором Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області, код ЄДРПОУ 43161346, адреса : 63705, Харківська область, м. Куп'янськ, пр-т. Конституції, 108-А - арбітражного керуючого Драліна Андрія Володимировича (свідоцтво №468 від 15.03.2013).
У підсумковому засіданні 29.09.2025 розпорядник майна та присутні представники кредиторів підтримали клопотання щодо введення наступної процедури у справі про банкрутство № 922/1857/25 - ліквідацію, а саме визнання Комунальне підприємство “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з абз. 3 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедур погашення боргів боржника;
У ч. 1 ст. 209 ГК України встановлено, що у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до ч. 4 ст. 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Нормами ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у випадках передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Таким чином, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, у зв'язку з чим з'ясувати його актив і пасив та співставити дані обох величин.
Крім того, визнаючи боржника банкрутом, суд повинен встановити його неплатоспроможність, шляхом здійснення аналізу повноти проведених розпорядником майна заходів, що передбачені процедурі розпорядження майном та дослідити надані розпорядником майна належні та допустимі докази на підтвердження повноти проведення процедури розпорядження майном.
Звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан боржника має містити відомості про акти боржника, такий звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів, на підставі якого кредитори приймають рішення про введення наступної судової процедури, у подальшому відомості про фінансово-майновий стан боржника (актив) має бути предметом розгляду судовому засіданні у справі про банкрутство.
Якщо встановлення пасиву боржника відбувається у попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду, з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.
Аналіз положень ст. 49 Кодексу дає підстави дійти висновку про те, що здійснюючи судовий розгляд у підсумковому засіданні у справі про банкрутство, суд приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями ч. 1 ст. 6 Кодексу і застосуванням судового розсуду.
Судовий розсуд - це передбачене законодавством право суду, яке реалізується за правилам, передбаченими Кодексом України з процедур банкрутства, ГПК України та іншими нормативно правовими актами, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Отже, завдання підсумкового засідання суду полягає в з'ясуванні ознак неплатоспроможності для визначення наступної судової процедури, виходячи з клопотання зборів кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.
Так, судом встановлено, що на виконання вимог ухвали суду від 10.09.2025, розпорядником майна був складений реєстр вимог кредиторів та наданий суду; вжито заходів для виявлення активу підприємства (майна та майнових прав); проведено інвентаризацію майна боржника (з отриманими відомостями з державних реєстрів та органів реєстрації), проведено аналіз фінансового стану підприємства (вх. № 22562).
При проведенні інвентаризації розпорядником майна направлено запити до відповідних органів, які здійснюють реєстрацію та облік майнових прав.
Судом встановлено, що при аналізі фінансових показників боржника було використано бухгалтерську звітність станом на 31 червня 2025 року, крім фінансової звітності використовувалась інша інформація, яка доступна тільки персоналу Товариства, зокрема, планово-нормативна (фінансовий план, нормативи), позаоблікова інформація (закони, інструкції, експертна інформація та ін.).
Так, за результатами аналізу інформації, яка стосується боржника саме бухгалтерської та фінансової звітності станом на 31.06.2025 господарської діяльності КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР встановлено, що підприємство є недостатньо ліквідним та неплатоспроможним здійснити розрахунок за зобов'язаннями, що утворились протягом останнього року у зв'язку із наступним:
КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР було зареєстровано в ЄДР юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань в 2019 році, метою створення було задоволення економічних та інших потреб та інтересів його засновників, суб'єктів господарювання, населення і розвитку економіки регіону та держави в цілому шляхом здійснення господарської та інших видів діяльності, які прямо не заборонені діючим законодавством. Підприємство займалось господарською діяльністю у відповідності до класифікації видів економічної діяльності. Ведення господарської діяльності у період з 2019 року по 2025 рік в умовах погіршення фінансового стану, введення військового стану, в лютому 2022 року в результаті окупації військовими формуваннями російської федерації по вересень 2022 року (відбулось розграбування та понівечення, а саме комп'ютерної техніки та документації - їх відсутність, дані матеріальні збитки та факт крадіжки були зафіксовані працівниками поліції згідно заяви начальника підприємства та приєднані до ЄРДР № 22022220000002871 від 13.09.2022. Тому повністю відсутня документація в паперовому та електронному вигляді з дня заснування підприємства (08.08.2019), працівники адміністративного відділу (того періоду) знаходяться за кордоном на зв'язок та співпрацю по відновленню документації не виходять), з жовтня 2022 року безпосереднє підприємство розташоване поблизу зони бойового зіткнення (лінії фронту) під постійними обстрілами. З грудня 2024 року розташування підприємства опинилось в зоні активних бойових дій, відповідно до Наказу Міністерства розвитку громадян та територій України «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» від 28.02.2025 № 376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 березня 2025 року за № 380/43786 (набрав чинності 20.03.2025), 24 лютого 2022 року - дата початку тимчасової окупації, 09 вересня 2022 року - дата завершення тимчасової окупації м. Куп'янська Куп'янської територіальної громади ( UA63080090010026457). З 09 вересня 2022 року по 17 вересня 2022 року м. Куп'янськ перебувало на території активних бойових дій. З 17 вересня 2022 року по 20 грудня 2024 року Куп'янська міська територіальна громада перебувала на території можливих бойових дій. З 21 грудня 2024 року та по теперішній час Куп'янська територіальна громада перебуває на території активних бойових дій, не дали очікуваного результату, отримувати бажаний прибуток від господарської діяльності не вдалось та почав зростати обсяг заборгованості за зобов'язаннями перед кредиторами. В зв'язку з чим, станом на 2025 рік виникла значна заборгованість, товариство стало збитковим, та не проводить господарську діяльність взагалі. Станом на 31 червня 2025 року за даними бухгалтерського обліку, на балансі боржника обліковувалась дебіторська заборгованість. Однак, проведення дій щодо стягнення дебіторської заборгованості, грошових коштів, які будуть повернуті боржнику, буде недостатньо для задоволення всіх кредиторських вимог боржника.
Проаналізувавши фінансове становище КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР, його фінансово-господарську діяльність, розпорядник майна дійшов висновку, що діяльність боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство здійснювалась відповідно до мети створення підприємства та в межах зареєстрованих видів діяльності. Таким чином, наявність підстав щодо визнання будь-яких правочинів недійсними в розумінні статті 42 Кодексу України з питань банкрутства, розпорядником майна не встановлена. Враховуючи проведений аналіз діяльності боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство, встановлення відсутності підстав щодо визнання правочинів недійсними відповідно до статті 42 Кодексу України з питань банкрутства, ліквідатор дійшов до висновку про відсутність правових підстав для притягнення посадових осіб боржника до субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства у відповідності до чинного законодавства.
Судом встановлено, що в результаті проведеного аналізу вбачається, що КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР перебуває у скрутному фінансовому стані. Причиною такого фінансового стану стало: військовий стан, падіння попиту на послуги теплопостачання, в зв'язку з евакуацією населення та юридичних осіб; дефіцит грошових коштів (коефіцієнт абсолютної ліквідності наближений до нуля), тобто підприємство не в змозі погасити свої зобов'язання, як у короткостроковому, так і в довгостроковому періодах. В процесі аналізу фінансового стану КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР, проведеного згідно «Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства», встановлено:
- відсутність ознак доведення до банкрутства;
- відсутність ознак приховування банкрутства;
- відсутність ознак фіктивного банкрутства.
На підприємстві спостерігається ситуація низької кредитоспроможності. Всі зобов'язання підприємства сформовані за рахунок кредиторської заборгованості, що знижує платоспроможність і фінансову стійкість підприємства, і збільшує його фінансову залежність перед зовнішніми кредиторами.
Коефіцієнт забезпечення власними засобами на протязі аналізованого періоду значно нижче нормативного значення та має від'ємне значення, що в свою чергу перекреслює можливість використання позасудових заходів відновлення платоспроможності КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР.
Коефіцієнти, що характеризують фінансовий стан підприємства, набагато нижче норми та вказують про здійснення діяльності підприємства за рахунок запозичених коштів, однак у зв'язку із об'єктивними умовами подальша діяльність підприємства є нерентабельною. Отже, значна кількість негативних зовнішніх та внутрішніх чинників спричинили неплатоспроможність КП «Куп'янськтеплоенерго» КМР та відновити платоспроможність не вбачається можливим.
Під час процедури розпорядження майном заяв від потенційних інвесторів, а також пропозиції щодо відновлення платоспроможності підприємства від засновників на адресу розпорядника майна або суду не надходило.
План санації не розроблявся у зв'язку з відсутністю передумов для відновлення платоспроможності.
На виконання ухвали господарського суду від 10 вересня 2025 року, розпорядником майна 18.09.2025, згідно Кодексу України з процедур банкрутства, шляхом опитування були проведені загальні збори кредиторів КП “Куп'янськтеплоенерго» КМР на яких було затверджено комітет кредиторів в кількості 6-ті кредиторів та прийнято рішення зобов'язати розпорядника майна звернутися до Господарського суду Харківської області з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство № 922/1857/25 - ліквідації, а саме визнання Комунальне підприємство “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області - банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Також 18.09.2025, згідно Кодексу України з процедур банкрутства, шляхом опитування, були проведені збори комітету кредиторів КП “Куп'янськтеплоенерго» КМР на яких затвердили голову комітету кредиторів КП “Куп'янськтеплоенерго» КМР в особі Акціонерного товариства“ Національна Акціонерна компанія “Нафтогаз України» та прийняли рішення зобов'язати розпорядника майна звернутися до Господарського суду Харківської області з клопотанням про призначення ліквідатором Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області, код ЄДРПОУ 43161346, арбітражного керуючого Драліна Андрія Володимировича (свідоцтво № 468 від 15.03.2013).
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що матеріали справ свідчать про наявність ознак збитковості підприємства. Зокрема, за підприємством обліковується значна кредиторська заборгованість.
За результатами здійсненої інвентаризації відсутні відомості щодо фактичної наявності активів підприємства необхідних та достатніх для погашення існуючої кредиторської заборгованості. У зв'язку з чим, суд дійшов висновку про доцільність визнання боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.
Як свідчать матеріали справи, кредитори одноголосно, враховуючи незадовільне фінансове становище боржника, прийняли рішення щодо звернення до суду з клопотанням про застосування до боржника процедури ліквідації, що відповідає приписам ч. 5 ст.48 та ч. 2 ст.4 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з п. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені Кодексі України з процедур банкрутства.
Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимог кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
В межах даної справи були виконані передбачені умови та заходи процедури розпорядження майном, своєчасно оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство з метою виявлення кредиторів боржника, складено реєстр заявлених вимог кредиторів, вжито заходів щодо розшук майна боржника тощо. Протягом всієї стадії розпорядження майном пропозицій щодо санації боржника до суду не надходило.
За змістом ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства, у підсумковому засіданні суду процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне таких рішень, зокрема подати до господарського суду клопотання про визнання боржник банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Від боржника заперечень на рішення зборів кредиторів щодо визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури не надходило.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов'язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Згідно з ч. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Аналогічні положення містить ч. 3 ст. 110 ЦК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, встановлених цим Кодексом, з числа арбітражний керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Як вбачається з матеріалів справи, комітетом кредиторів було погоджено кандидатур арбітражного керуючого Драліна А.В. для призначення ліквідатором Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області. Жодних інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у даній справі про банкрутство в якості ліквідатора до суду не надходило.
Арбітражним керуючим Драліним А.В. надано до суду заяву (згоду) на призначення ліквідатором Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області, а також необхідні документи.
Враховуючи, що вказана кандидатура погоджена в установленому порядку зборами кредиторів боржника, кандидатура арбітражного керуючого Драліна А.В. відповідає вимогам ст. 11, 2 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Драліна А.В. (свідоцтво № 468 від 15.03.2013).
Згідно з ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Враховуючи зазначене суд дійшов висновку про скасування всіх арештів, обтяжень та обмежень щодо розпорядження майном Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області.
Керуючись ст. 28, 48, 49, 58, 59 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 233, 240 ГПК України, суд
1. Припинити процедуру розпорядження майном Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області та повноваження розпорядника майна. Визнати Комунальне підприємство “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 43161346; 63705, Харківська область, місто Куп'янськ, проспект Конституції, будинок 108-А) - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Призначити ліквідатором Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області - арбітражного керуючого Драліна Андрія Володимировича (свідоцтво № 468 від 15.03.2013, адреса : м. Харків, вул. Мироносицька, 60), що виконує з дня свого призначення функції з управління та розпорядження майном банкрута та виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. Встановити оплату послуг ліквідатора в розмірі трьох мінімальних розмірів заробітної плати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника.
3. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про визнання боржника Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора.
4. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
5. Зобов'язати посадових осіб (керівника боржника) Комунального підприємства “Куп'янськтеплоенерго» Куп'янської міської ради Харківської області протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
6. Зобов'язати ліквідатора відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та визначати початкову вартість майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового стану банкрута, вести реєстр вимог кредиторів, формувати ліквідаційну масу, розглядати вимоги поточних кредиторів; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню; повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, заявляти (пред'являти) до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
Зобов'язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
7. Зобов'язати ліквідатора в строк до 19.11.2026 виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси,
- відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу, звіти про оцінку майна;
- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,
- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,
- довідку архівної установи про прийняття документів, які підлягають обов'язковому зберіганню,
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Постанову суду надіслати ліквідатору, ДВС, державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства, банкруту, кредиторам.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання повного судового рішення.
Повна постанова складена та підписана 27.11.2025.
Cуддя Аюпова Р.М.
справа № 922/1857/25