Ухвала від 27.11.2025 по справі 927/404/25

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

"27" листопада 2025 р. Справа№ 927/404/25

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Тарасенко К.В.

суддів: Кравчука Г.А.

Коробенка Г.П.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Чернігівської обласної прокуратури

на рішення Господарського суду Чернігівської області від 04.11.2025

у справі № 927/404/25 (суддя - Сидоренко А.С.)

за позовом першого заступника керівника Ніжинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Крутівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області

до 1. ОСОБА_1

2. Фермерське господарство «Крутівське»

3. Товариство з обмеженою відповідальністю «Заньківське»

про зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 04.11.2025 у справі №927/404/25 позов першого заступника керівника Ніжинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Крутівської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області до ОСОБА_1 , Фермерського господарства «Крутівське» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Заньківське» про зобов'язання вчинити дії залишено без задоволення.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду, Чернігівська обласна прокуратура звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить рішення Господарського суду Чернігівської області від 04.11.2025 у справі № 927/404/25 скасувати та ухвалити нове, яким позов першого заступника керівника Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області в інтересах держави в особі Крутівської сільської ради Ніжинського району до ОСОБА_1 , фермерського господарства «Крутівське», товариства з обмеженою відповідальністю «Заньківське» про зобов'язання повернути спірні земельні ділянки, задовольнити та стягнути з відповідачів на користь Чернігівської обласної прокуратури судовий збір сплачений за подання позовної заяви та апеляційної скарги.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.11.2025 для розгляду даної справи визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя - Тарасенко К.В., судді: Кравчук Г.А., Коробенко Г.П.

Оскільки апеляційна скарга Чернігівської обласної прокуратури подана безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду, у суду апеляційної інстанції матеріали справи №927/404/25 відсутні, тому суд позбавлений можливості перевірити матеріали справи та вирішити питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження, повернення без розгляду або залишення апеляційної скарги без руху.

З огляду на наведене, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду вважає за необхідне витребувати матеріали справи № 927/404/25 з Господарського суду Чернігівської області, а розгляд питання про відкриття чи відмову у відкритті провадження, повернення без розгляду апеляційної скарги або залишення апеляційної скарги без руху відкласти до надходження матеріалів справи до апеляційного суду.

Керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 281 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Витребувати з Господарського суду Чернігівської області матеріали справи № 927/404/25.

2.Відкласти розгляд питання про відкриття чи відмову у відкритті апеляційного провадження, повернення без розгляду апеляційної скарги або залишення апеляційної скарги без руху за апеляційною скаргою Чернігівської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Чернігівської області від 04.11.2025 по справі до надходження до Північного апеляційного господарського суду матеріалів справи № 927/404/25.

Головуючий суддя К.В. Тарасенко

Судді Г.А. Кравчук

Г.П. Коробенко

Попередній документ
132114436
Наступний документ
132114438
Інформація про рішення:
№ рішення: 132114437
№ справи: 927/404/25
Дата рішення: 27.11.2025
Дата публікації: 28.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (12.12.2025)
Дата надходження: 26.11.2025
Предмет позову: зобов`язання вчинити дії
Розклад засідань:
05.06.2025 09:00 Господарський суд Чернігівської області
19.06.2025 10:00 Господарський суд Чернігівської області
10.07.2025 10:00 Господарський суд Чернігівської області
29.07.2025 10:40 Господарський суд Чернігівської області
11.09.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
30.09.2025 14:30 Господарський суд Чернігівської області
16.10.2025 10:30 Господарський суд Чернігівської області
04.11.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
12.02.2026 12:30 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТАРАСЕНКО К В
суддя-доповідач:
СИДОРЕНКО А С
СИДОРЕНКО А С
ТАРАСЕНКО К В
відповідач (боржник):
Вилегжанін Юрій Володимирович
ТОВ " Заньківське "
Товариство з обмеженою відповідальністю "Заньківське"
Фермерське господарство «Крутівське»
заявник:
ТОВ " Заньківське "
заявник апеляційної інстанції:
Чернігівська обласна прокуратура
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Чернігівська обласна прокуратура
позивач (заявник):
Ніжинська окружна прокуратура
Перший заступник керівника Ніжинської місцевої прокуратури
позивач в особі:
Крутівська сільська рада
Крутівська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області
представник заявника:
Волківський Ігор Юрійович
Вольвак Олександр Миколайович
Карась Вадим Васильович
Федоровська Ірина Олегівна
суддя-учасник колегії:
КОРОБЕНКО Г П
КРАВЧУК Г А