Єдиний унікальний номер 725/9442/25
Номер провадження 3/725/2374/25
06.11.2025 року Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Іщенко І. В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання якої: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст. 164-14 КУпАП -
До Чернівецького районного суду міста Чернівців надійшли матеріали адміністративних справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання якої: АДРЕСА_1 , за ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до матеріалів адміністративних справ відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення серія ДАСУ № 13-17-0030/2025ПP, № 13-17-0031/2025ПP, № 13-17-0032/2025ПP, щодо порушення законодавства про закупівлі в частині невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», що відображено у висновках про результати моніторингу процедур закупівель від 28.08.2025. № № 147, 148, 149, які оприлюднено 28.08.2025 в електронній системі закупівель /справа №725/9442/25, №725/9443/25, №725/9444/25/.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи наведене, вважаю за необхідне об'єднати вказані справи про адміністративне правопорушення для спільного розгляду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначив, що вину визнає частково.
Дослідивши матеріали справи та дійшовши висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 164-14 КУпАП, однак, вважаю за необхідне справу закрити за малозначністю адміністративного правопорушення.
Отже, в протоколах про адміністративне правопорушення від 01.10.2025 ДАСУ № 13-17-0030/2025ПP, № 13-17-0031/2025ПP, № 13-17-0032/2025ПP, зазначено наступне:
Відповідно до Додатку № 2 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі технічні вимоги до предмета закупівлі» до тендерної документації учасник повинен надати видані учаснику або виробнику запропонованого товару сертифікати про відповідність системи управління ДСТУ ISO 9001:2018 (або EN ISO 9001:2015 IDT), ДСТУ ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 45001:2019, ДСТУ ISO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018 щодо виробництва меблів для шкільних навчальних закладів. Сертифікати повинні бути видані уповноваженим органом з оцінки відповідності/ органом сертифікації. Для підтвердження наявності акредитації Учасник зобов'язаний надати у складі тендерної пропозиції копію Атестату акредитації Органу з сертифікації в повному обсязі з усіма невід'ємними частинами;
Учасником ТОВ «Меблі-Техностиль» надано вказані сертифікати, які видані йому Органом з Сертифікації ТОВ «Центр Оцінки Відповідності «ФAKTУM», (далі - Орган з сертифікації ТОВ «ЦОВ «ФАКТУМ»), зокрема сертифікати про відповідність вимогам ДСТУ ІSO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018.
У тендерній пропозиції учасника ТОВ «Меблі-Техностиль» відсутній атестат про акредитацію органу з сертифікації ТОВ «ЦОВ «ФАКТУМ› щодо сфери акредитації ДСТУ ISO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018, чим не дотримано вимоги Додатку № 2 тендерної документації.
У зв'язку із зазначеною вище невідповідністю тендерної пропозиції ТОВ «Меблі-Техностиль» умовам тендерної документації.
У складі пропозиції учасника ТОВ «Меблі-Техностиль» відсутні Ліцензійні угоди № 2-9001, № 3-9001, № 2-14001 та №3-14001, які передбачають здійснення відповідних аудитів, що не відповідає вимогам тендерною документації.
Таким чином, в порушенні вимог абзацу дpyгoгo підпункту 2 пункту 44 Особливостей № 1178 Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «Меблі-Техностиль», як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності. .в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Зазначене вище порушення законодавства про закупівлі відображено у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 28.08.2025 № 147, 148, 149, який оприлюднено в електронній системі закупівель 28.08.2025.
Однак, суд звертає увагу, що згідно Додатку № 2 до Тендерної документації встановлена вимога, що сертифікати про відповідність системи управління ДСТУ ISO 9001:2018 (або EN ISO 9001:2015 IDT), ДСТУ ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 45001:2019, ДСТУ ISO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018 щодо виробництва меблів для шкільних навчальних закладів, повинні бути видані уповноваженим органом з оцінки відповідності/ органом сертифікації.Для підтвердження наявності акредитації Учасник зобов'язаний надати у складі тендерної пропозиції копію Атестату акредитації Органу з сертифікації в повному обсязі з усіма невід'ємними частинами.
Так, під час оцінки та кваліфікації пропозиції учасника ТОВ «Меблі-Техностиль» встановлено, що у складі пропозиції надані всі вищезазначені сертифікати та надано підтвердження акредитації (документи додаються до пояснення), як доказ всі документи завантажені в електронній системі публічних до кожної закупівлі, зокрема:
1. Закупівля за предметом «ДК 021:2015: 39180000-7: Лабораторні меблі (стіл демонстраційний, стілець-таблетка лабораторний, стіл лабораторний 2-місний, стіл з мийкою, шафа витяжна, шафа металева для хімреактивів, стілець, стіл для 3D принтера)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-25-009754-a), завантажені наступні документи, які можуть бути враховані як докази правомірної позиції:
- Сфера акредитації 9001.pdf 1 серпня 2025 20:15
- Сфера акредитації 14001.pdf 1 серпня 2025 20:15
- Сфера акредитації 22000.pdf 1 серпня 2025 20:15
- Сфера акредитації 45001.pdf 1 серпня 2025 20:15
- Сфера акредитації 50001_watermark_page-0001.pdf 1 серпня 2025 20:15
- АТЕСТАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ.pdf 1 серпня 2025 20:15
2. Закупівля за предметом «ДК 021:2015 39120000-9 Столи, серванти, письмові столи та книжкові шафи (стінка для кабінету, стіл демонстраційний, стіл для робототехніки, стінка для навчального обладнання)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-25-009810-a), завантажені наступні документи, які можуть бути враховані як докази правомірної позиції:
- Сфера акредитації 9001.pdf1 серпня 202519:58
- Сфера акредитації 14001.pdf1 серпня 202519:58
- Сфера акредитації 22000.pdf1 серпня 202519:58
- Сфера акредитації 45001.pdf1 серпня 202519:58
- Сфера акредитації 50001_watermark_page-0001.pdf1 серпня 202519:58
- АТЕСТАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ.pdf1 серпня 202519:58
3. Закупівля за предметом «ДК 021:2015: 39160000-1 Шкільні меблі (стіл учнівський одномісний, стіл учнівський 2-місний, стіл учнівський одномісний п'ятикутний, стілець учнівський з ручкою, стіл вчителя, стілець вчителя)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2025-07-25-009651-a), завантажені наступні документи, які можуть бути враховані як докази правомірної позиції:
- Сфера акредитації 9001.pdf 1 серпня 2025 20:25
- Сфера акредитації 14001.pdf 1 серпня 2025 20:25
- Сфера акредитації 22000.pdf 1 серпня 2025 20:25
- Сфера акредитації 45001.pdf 1 серпня 2025 20:25
- Сфера акредитації 50001_watermark_page-0001.pdf 1 серпня 2025 20:25
- АТЕСТАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ.pdf 1 серпня 2025 20:25
Відповідно до інформації зазначеної у висновках про результати моніторингів вищезазначених закупівель та протоколах про адміністративне правопорушення, аудитором підтверджується факт надання всіх сертифікатів про відповідність системи управління ДСТУ ISO 9001:2018 (або EN ISO 9001:2015 IDT), ДСТУ ISO 14001:2015, ДСТУ ISO 45001:2019, ДСТУ ISO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018 щодо виробництва меблів для шкільних навчальних закладів, а також виконання вимоги щодо підтвердження акредитації Органу з сертифікації, однак зазначаючіневідповідність щодо надання сфери акредитації ДСТУ ISO 28000:2008, ДСТУ ISO 37001:2018, яка не вимагалась Замовником.
Згідно Додатку № 2 відсутня конкретна вимога надання у складі конкретної сфери акредитації органу з сертифікації, в тому числі наявності ДСТУ ISO 28000:2008 та ДСТУ ISO 37001:2018 (Додаток № 2 до Тендерної документації додається). Вимога стосується лише підтвердження факту наявності акредитації Органу з сертифікації, та законодавчих підстав надання сертифікатів.
Відповідно до абз. 1 ч. 11 ст. 26 Закону, документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
Згідно з абз. 2 ч. 11 ст.26Закону відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.
На виконання вимог Додатку № 2 до ТД у складі тендерної пропозиції ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» надано копію чинного атестату про акредитацію ТОВ «ЦЕНТР ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ «ФАКТУМ» відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1-2017 (EN ISO/IEC 17021-1:2015, IDT; ISO/IEC 17021-1:2015, IDT) та ДСТУ ISO/TS 22003-2019 (ISO/TS 22003:2013, IDT), ISO 50003:2021 та всі його невід'ємні частини. У свою чергу ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1-2017 (EN ISO/IEC 17021-1:2015, IDT; ISO/IEC 17021-1:2015, IDT) установлює вимоги до органів, що здійснюють аудит та сертифікацію систем управління.
Таким чином учасником ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» надано у складі документальне підтвердження, що ТОВ «ЦЕНТР ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ «ФАКТУМ» який видало сертифікати акредитовано відповідно до вимог чинного законодавства, що в повній мірі відповідає вимогам тендерної документації та не може вважатись підставою для відхилення.
Згідно Додатку № 2 до ТД не встановлено вимоги, щодо надання учасником всіх отриманих ліцензійних угод відповідно до виданих сертифікатів на відповідність ДСТУ EN ISO.
У тендерній документації зазначено, що учасник має надати ліцензійні/сертифікаційні угоди щодо права застосування сертифікатів на відповідність ДСТУ EN ISO 9001:2018, ДСТУ ISO 14001:2015.
Учасником ТОВ «МЕБЛІ-ТЕХНОСТИЛЬ» у складі тендерної пропозиції надано ліцензійну угоду від 05.04.2023 № 2300228.01/СЯ (щодо ДСТУ EN ISO 9001:2018) відповідно до якого воно має право на застосування сертифікату на систему управління якістю ДСТУ EN ISO 9001:2018 та ліцензійну угоду від 05.04.2023 № 230228.01/СЕ відповідно до якого воно має право на застосування сертифікату на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015.
Окрім того, суд звертає увагу, що у матеріалах справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності,відсутні докази, підтверджуючі, що учасник повинен був надати документи, які головний державний аудитор контролю у сфері закупівель Управління Західногоофісу Держаудитслужби в Чернівецькій області Мишковською О.Ю. зазначає у висновках та протоколах, як суб'єктивну сторону правопорушення, передбачених ч. 3 ст.164-14КУпАП.
Суд не може залишити поза увагою той факт, що в протоколах про адміністративні правопорушення складених головним державним аудитором контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області Мишковською О.Ю., зазначено, що вказаним порушенням матеріальної шкоди не завдано.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення на правопорушника, враховується характер вчиненого правопорушення, матеріальний стан правопорушника, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.22 цього Кодексу, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
На підставі наведеного, вважаю за можливе та доцільне звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності через малозначність вчиненого нею адміністративного правопорушення та обмежитись щодо неї усним зауваженням.
Керуючись ст.ст.22, ст. 164-14, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суд, -
Адміністративні справи №725/9442/25, №725/9443/25 та №725/9444/25 відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ст. 122-4, 124 КУпАП об'єднати в одне провадження і присвоїти №725/7293/25.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст. 164-14 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців Іщенко І. В.