Справа № 444/4568/25
Провадження № 3/444/2313/2025
м. Жовква Львівської області, Україна
27 листопада 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянув справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії ЗхРУ № 244878, який надійшов від начальника ВПС " ІНФОРМАЦІЯ_1 " про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає та зареєстрований: АДРЕСА_1 , місце праці: ДПС України, молодший інспектор прикордонної служби 3 категорії 2 групи інспекторів прикордонної служби ВПС " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (тип Б), паспорт НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 , ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Справа про адміністративне правопорушення розглядалась без особи у відношенні якої складено протокол.
Молодший інспектор прикордонної служби 3 категорії 2 групи інспекторів прикордонної служби ВПС " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (тип Б) ОСОБА_1 в період з 20 год. 01.11.2025 року по 201 год. 02.11.2025 рокубув відсутній на військовій службі без поважних причин в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 всудове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. З жодними клопотаннями до суду не звертався.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. Враховуючи строки розгляду справи, передбачені ст. 277 КУпАП, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі останнього.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується наступними доказами:
протоколом про адміністративне правопорушення ЗхРУ № 244878 від 02.11.2025, рапортом нач. відділення ОСОБА_2 , витягом з книги прикордонної служби, Наказом № 983-ВВ.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він, будучи солдатом, молодший інспектор прикордонної служби 3 категорії 2 групи інспекторів прикордонної служби ВПС " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (тип Б), не з'явився вчасно без поважних причин на військову службу з відпустки тривалістю до десяти діб.
Кваліфікація його дій за ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Під час судового розгляду справи обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність не встановлено.
Відповідно до санкції ч. 3 статті 172-11 КУпАП, за вказане правопорушення передбачено накладення штрафу штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.
Статтею 23 КУпАП передбачається, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 статті 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи обставини справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що необхідною і достатньою мірою стягнення для останнього буде накладення штрафу в межах санкції статті ч. 3 ст. 172-11 КУпАП в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При винесені постанови суддя керується ст. ст. 9-11, 23, 33, 172-11, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді шрафу у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 605.60 грн.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: Ясиновський Р. Б.