Єдиний унікальний номер №333/7291/25
Провадження № 3/333/2729/25
Іменем України
19 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Піх Ю.Р., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , багатодітна матір
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст.124 КУпАП,-
27.07.2025 о 12 год. 30 хв., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ЗАЗ 110307, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Володимира Українця, 12в під час руху заднім ходом не впевнилася в безпеці внаслідок чого скоїла наїзд на транспортний засіб HYUNDAI-SONATA державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_2 , внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, завдані матеріальні збитки, чим порушила п. 10.9 Правил Дорожнього руху України, відповідальність за яке передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
27.07.2025 о 12 год. 30 хв., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем ЗАЗ 110307, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , по вул. Володимира Українця, 12в, будучи учасником дорожньо-транспортної пригоди, залишила місце ДТП, до якої він причетна, чим порушила вимоги п.2.10а, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, за що передбачена відповідальність за ст.122-4 КУпАП.
Постановою Комунарського районного суду від 12.08.2025 вищевказані адміністративні провадження об'єднані в одне провадження та присвоєно єдиний унікальний номер 333/7291/25 (номер провадження 3/333/2729/25).
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнала.
Вивчивши зібрані працівниками поліції адміністративні матеріали та докази, що були досліджені під час проведення судового засідання, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст. 280 КУпАП).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Факт скоєння зазначених правопорушень підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення від 28.07.2025 серії ААД №908120 та від 28.07.2025 серії ААД №908119, та доданими до протоколів матеріалами, а саме: схемою місця ДТП від 28.07.2025; рапортом інспектора поліції УПП в Запорізькій області від 28.07.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.07.2025, ОСОБА_2 від 27.07.2025 року.
Протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 складено уповноваженою особою, з дотриманням вимог ст.256 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а згідно ч.2 цієї норми Закону обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
Постанова суду, згідно ст.283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з наступним:
У відповідності з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня скоєння правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з моменту його виявлення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення, на момент розгляду справи, строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Судом встановлено, що встановлене правопорушення вчинене 27.07.2025 року. Справа надійшла до суду для розгляду по суті 11.08.2025 р.
Справа призначалася до розгляду на 16.09.2025, 16.10.2025, 19.11.2025.
Отже, на момент розгляду справи, строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, сплинув.
Оскільки на момент розгляду справи, сплинув строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, вважаю необхідним провадження у справі про адміністративне правопопорушення закрити.
Дослідивши матеріали справи, суд, керуючись ч. 2 ст. 38, ст. 122-4, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 284, 294 КУпАП,
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 122-4 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.Р. Піх