27.11.2025
Справа № 720/2394/25
Провадження № 3/720/710/25
Справа № 720/2395/25
Провадження № 3/720/711/25
27 листопада 2025 року суддя Новоселицького районного суду Чернівецької області Ляху Г.О., розглянувши справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ст.ст. 124, 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
27 серпня 2025 року приблизно о 19 годині 02 хвилин ОСОБА_1 керував автомобілем марки «BMW 528 i», державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Емінеску в с. Стальнівці Дністровського району Чернівецької області, в порушення п. п. 2.9, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, в стані алкогольного сп'яніння, внаслідок чого не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив зіткнення з огорожею, в результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав пошкодження.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про час і місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився без поважних для суду причин.
Відповідно до ст. 268 КУпАП вважаю, що адміністративну справу можливо розглянути у відсутності правопорушника.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаної дорожньо-транспортної пригоди та керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння повністю підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, поясненнями до протоколів, схемою ДТП, відеозаписом з бодікамер поліцейських, фото-таблицею та іншими матеріалами справи.
Так, з протоколів про адміністративні правопорушення серії ААД № 177433 та ААД № 177434 від 27 серпня 2025 року вбачається, що 27 серпня 2025 року приблизно о 19 годині 02 хвилин ОСОБА_1 керував автомобілем марки «BMW 528 i», державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Емінеску в с. Стальнівці Дністровського району Чернівецької області, в порушення п. п. 2.9, 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, в стані алкогольного сп'яніння, внаслідок чого не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив зіткнення з огорожею, в результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав пошкодження.
Зі схеми ДТП від 27 серпня 2025 року вбачається, що ОСОБА_1 керував автомобілем марки ««BMW 528 i», державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Емінеску в с. Стальнівці Дністровського району Чернівецької області, не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та допустив зіткнення з огорожею, в результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав пошкодження.
З наявних в матеріалах справи роздруківки приладу алкотестер Драгер та відеозапису проходження ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп'яніння від 27 серпня 2025 року, а також акту огляду щодо результатів огляду на стан сп'яніння вбачається, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння із результатом 2,34 проміле.
Також з вказаного відеозапису та акту огляду щодо результатів огляду на стан сп'яніння вбачається, що ОСОБА_1 після оголошення йому результатів тестування погодився із ними та не забажав їхати до закладу охорони здоров'я для проходження повторного тестування на стан алкогольного сп'яніння, що підтверджується наявними в матеріалах справи актом огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Сам факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, останній не заперечував та погодився із такими твердженнями працівника поліції.
Таким чином, оцінюючи у сукупності досліджені докази, проходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні вимог п.п. 2.9, 12.1, Правил дорожнього руху України, що спричинило пошкодження транспортного засобу та керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння повністю доказана та його дії вірно кваліфіковані за ст.ст. 124, 130 ч. 1 КУпАП, а справи слід розглянути в одному провадженні, що відповідає положенням ст. 36 КУпАП.
Слід зазначити, що огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським у відповідності до ст. 266 КУпАП, а саме з використанням спеціальних технічних засобів та із застосовуванням технічних засобів відеозапису, матеріали якого долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
При цьому, слід звернути увагу на те, що відповідно до чинного законодавства водій самостійно вирішує чи погоджується він з результатом, який отримано при проведенні огляду поліцейським за допомогою спеціального приладу або не погоджується з отриманим результатом.
У тому разі, якщо водій не погоджується з результатом огляду поліцейським за допомогою спеціального приладу, то огляд на стан сп'яніння повинен бути проведений у закладі охорони здоров'я. При цьому водій самостійно на власний розсуд вирішує це питання і не зобов'язаний вказувати причини з яких він не погодився з отриманим результатом. Однак, до цих причин можливо також віднести сумніви водія в тому, що прилад за допомогою, якого було проведено огляд не має сертифікату та свідоцтва про реєстрацію і не дозволяє отримати об'єктивний результат щодо перебування водія у стані алкогольного сп'яніння.
Разом з тим, згода водія з позитивним результатом огляду поліцейським за допомогою спеціального приладу, фактично свідчить про визнання водієм факту перебування у стані алкогольного сп'яніння.
Згода водія з позитивним результатом огляду поліцейським за допомогою спеціального приладу свідчить про відсутність правових підстав для подальшого доведення цього факту у встановленому законом порядку, а саме для проведення огляду водія на стан алкогольного сп'яніння у закладі охорони здоров'я.
А тому, приходжу до висновку, що працівник поліції складаючи протокол про адміністративне правопорушення, діяв в межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений законом, а ОСОБА_1 не надав суду доказів, які б спростували обставини викладені у протоколі.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема по справам «Кобець проти України» від 14 лютого 2008 року, «Берктай проти Туреччини» від 08 лютого 2001 року, «Лавенте проти Латвії» від 07 листопада 2002 року неодноразово вказує, що оцінюючи докази суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростованих презумпцій.
Дослідженні докази у вказаній справі є послідовними та доповнюють один одного, відповідають обставинам справи, а тому не викликають сумнів у їх достовірності та поза розумних сумнівів доводять вину ОСОБА_1 у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що було зафіксовано поліцейським в порядку ч. 2 ст. 266 КУпАП з використанням спеціальних технічних засобів та із застосовуванням технічних засобів відеозапису.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що працівники поліції складаючи протоколи про адміністративні правопорушення, діяли в межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений законом, а ОСОБА_1 не надав суду доказів, які б спростували викладені в них обставини.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, ступінь вини, особу порушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, а також його майновий стан.
Приймаючи до уваги наведене, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу із позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а також стягнути з нього на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 124, 130 ч. 1, 221, 251, 268, 283, 284, 288, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Постановив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення:
-за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень;
-за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП остаточно призначити адміністративне стягнення у межах санкції статті встановленої за більш тяжке правопорушення та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з дня її винесення через Новоселицький районний суд до Чернівецького апеляційного суду
Суддя Ляху Г.О.