Постанова від 26.11.2025 по справі 460/12173/25

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2025 рокуЛьвівСправа № 460/12173/25 пров. № А/857/36537/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кузьмича С. М., Мікули О.І.,

розглянувши в змішаній формі в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2025 року в справі № 460/12173/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,-

суддя в 1-й інстанції - Максимчук О.О.,

час ухвалення рішення - 14 серпня 2025 року,

місце ухвалення рішення - м.Рівне,

дата складання повного тексту рішення - 14 серпня 2025 року,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач) про перерахунок та виплату щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України за № 713 від 14.07.2021 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2025 року адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо ненарахування і невиплати з 17.02.2025 для ОСОБА_1 щомісячної доплати 2000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713 до його пенсії, визначеної з урахуванням рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.04.2022 у справі №460/15552/21.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нарахувати і виплачувати для ОСОБА_1 щомісячну доплату 2000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713 до його пенсії, визначеної з урахуванням рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.04.2022 у справі №460/15552/21, починаючи з 17.02.2025 з урахуванням проведених виплат.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове про відмову в задоволенні адміністративного позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що позивачу було проведено перерахунок пенсії із оновленої довідки силової структури з грошового забезпечення станом на 01.12.2019 року. Кабінетом Міністрів України з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято постанову «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» № 713 від 14 липня 2021 року.

Обставини даної справи свідчать, що розмір пенсії позивача після перерахунку перевищує суму доплати у розмірі 2000 грн, відтак підстави для встановлення доплати згідно Постанови 713 - відсутні.

Позивач своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу не скористався, що відповідно до частини 4 статті 304 КАС України, не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу в порядку письмового провадження відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 КАС України.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами, в тому числі електронної справи, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та має громадянство України, що підтверджується даними з належного позивачу паспорта громадянина України, копія якого додана позивачем до позовної заяви і наявна у матеріалах справи.

Позивач є пенсіонером, як пенсіонер перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області (відповідач) і отримує призначену йому з 11.11.1999 пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, що підтверджується даними з листа відповідача 11.07.2025 №13060-12192/Т-02/8-1700/25 та проведених відповідачем перерахунків пенсії позивача з 01.07.2021, з 01.12.2021, з 01.08.2025.

Водночас, відповідно до Закону №796-ХІІ позивач є особою, яка постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 3 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 04.08.2011 безстроково, копія якого додана позивачем до позовної заяви і наявна у матеріалах справи.

До 01.12.2021 відповідач нараховував і виплачував для позивача до його пенсії щомісячну доплату 2000,00 грн відповідно до пункту 1 Постанови №713, що підтверджується даними з наявних у матеріалах справи копій листа відповідача 11.07.2025 №13060-12192/Т-02/8-1700/25 та проведених відповідачем перерахунків пенсії позивача з 01.07.2021, з 01.12.2021.

За результатами розгляду спору між позивачем та відповідачем Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення від 29.09.2021 у справі №460/9929/21, яким серед іншого вирішив: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 09 січня 2021 року нарахування та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).

В ході розгляду цієї справи №460/9929/21 судом встановлено, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 №6-р/2018 та статті 39 Закону №796-ХІІ позивач має право на підвищення до пенсії, як непрацюючий пенсіонер, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Зазначене рішення суду набрало законної сили 30.10.2021, після чого було прийняте до виконання відповідачем. На виконання цього рішення суду відповідач здійснив 10.11.2021 перерахунок пенсії позивача з 01.12.2021, за результатами якого відповідач починаючи з 01.12.2021 припинив нарахування і виплату до пенсії позивача щомісячної доплати 2000,00 грн, передбаченої пунктом 1 Постанови №713, і яка з вказаного часу і дотепер відповідачем для позивача не нараховується і не виплачується, що підтверджується даними з наявних у матеріалах справи копій листа відповідача від 11.07.2025 №13060-12192/Т-02/8-1700/25 та проведених відповідачем перерахунків пенсії позивача з 01.07.2021, з 01.12.2021, з 01.08.2025.

Крім того, за результатами розгляду спору між позивачем та відповідачем Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення від 26.04.2022 у справі №460/15552/21, яким серед іншого вирішив: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , відповідно до статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 29.07.2021 №1488, виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області", виходячи із призначеної пенсії у розмірі 64% сум грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат.

В ході розгляду цієї справи №460/15552/21 суд встановив, що у зв'язку з отриманням від Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" довідки від 29.07.2021 №1488 про розмір грошового забезпечення позивача, встановленого за відповідною посадою станом на листопад 2019 року, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення, а також заяви позивача про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки, у відповідача виник обов'язок проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019, однак такий обов'язок відповідачем не виконаний, що призвело до порушення прав та інтересів позивача. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу пенсії з 01.12.2019, на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, а тому порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 29.07.2021 №1488 (з урахуванням проведених виплат).

Зазначене рішення суду набрало законної сили 31.05.2022, після чого було прийняте до виконання відповідачем, і на виконання цього рішення суду відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача, за результатами якого відповідачем для позивача не нараховується і не виплачується щомісячна доплата 2000,00 грн до пенсії позивача, передбачена пунктом 1 Постанови №713.

13.06.2025 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив відповідача провести перерахунок пенсії позивача за період з 01.07.2021 з нарахуванням і виплатою для позивача передбаченої пунктом 1 Постанови №713 щомісячної доплати 2000,00 грн до пенсії позивача.

Відповідач розглянув вказане звернення позивача, про результати розгляду повідомив позивача листом від 11.07.2025 №13060-12192/Т-02/8-1700/25, де відмовляючи у задоволенні звернення позивача, відповідач у вказаному листі-відповіді обґрунтовує таке своє рішення тим, що в результаті проведеного на виконання рішення суду у справі №460/9929/21 перерахунку пенсії позивача відбулось збільшення пенсії позивача на суму 12000 грн до 14661,53 грн, тобто на суму що перевищує 2000,00 грн, а тому підстав для відновлення передбаченої Постановою №713 доплати до пенсії немає.

Не погодившись з такою позицією відповідача, позивач звернувся до суду із адміністративним позовом (позовною заявою) у цій справі з наведеними вище позовними вимогами до відповідача.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Ключовим у цій справі є питання про наявність правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови КМУ № 713.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення статті 63 Закону № 2262-XII.

Відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, прийнято Постанову КМУ № 713.

Пунктом 1 Постанови КМУ № 713 установлено з 01 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 01 березня 2018 року відповідно до Закону № 2262-XII (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-XII станом на 01 березня 2018 року, включити щомісячну доплату в сумі 2000 грн. яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-XII.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-XII (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01 березня 2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 грн. щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01 липня 2021 року.

Пунктом 3 Постанови № 713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01 липня 2021 року виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій" для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.

Судовим розглядом встановлено, що Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення від 26.04.2022 у справі №460/15552/21, яким серед іншого вирішив: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , відповідно до статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 29.07.2021 №1488, виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області", виходячи із призначеної пенсії у розмірі 64% сум грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат.

В ході розгляду цієї справи №460/15552/21 суд встановив, що у зв'язку з отриманням від Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" довідки від 29.07.2021 №1488 про розмір грошового забезпечення позивача, встановленого за відповідною посадою станом на листопад 2019 року, з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення, а також заяви позивача про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки, у відповідача виник обов'язок проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019, однак такий обов'язок відповідачем не виконаний, що призвело до порушення прав та інтересів позивача. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови у перерахунку та виплаті позивачу пенсії з 01.12.2019, на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, а тому порушене право позивача підлягає відновленню шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 29.07.2021 №1488 (з урахуванням проведених виплат).

Зазначене рішення суду набрало законної сили 31.05.2022, після чого було прийняте до виконання відповідачем, і на виконання цього рішення суду відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача, за результатами якого відповідачем для позивача не нараховується і не виплачується щомісячна доплата 2000,00 грн до пенсії позивача, передбачена пунктом 1 Постанови №713.

Колегія суддів звертає увагу, що перерахунок пенсії, вчинений відповідачем на виконання вказаного судового рішення зумовлений не підвищенням розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, а є наслідком визнання судом протиправними та не чинними окремих положень постанови КМУ № 103, у зв'язку із дією яких додаткові види грошового забезпечення не були враховані при перерахунку пенсії позивача раніше. Відтак, набуття права на перерахунок пенсії за цих обставин є наслідком втрати чинності положень постанови КМУ № 103, що свідчить про усунення в судовому порядку порушеного права позивача на належний розмір пенсії.

Подібні правовідносини вже були неодноразово предметом розгляду у Верховному Суді.

Зокрема, у постанові від 08 листопада 2022 року у справі № 420/2473/22 Верховний Суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту постанови КМУ № 713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01 березня 2018 року, які мають місце після перерахунку пенсії.

Прийняття постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону № 2262-XII, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01 липня 2021 року зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000,00 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000,00-2700,00 грн.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01 липня 2021 року колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону № 2262-XII до 01 березня 2018 року було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної постанови КМУ № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови КМУ № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону № 2262-XII має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення постанови КМУ № 713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

У зв'язку із чим колегія суддів не може погодитись із доводами апелянта про те, що проведений на виконання судового рішення перерахунок пенсії позивача відбувся не з метою відновлення порушеного права позивача, а фактично внаслідок зміни правового врегулювання спірних правовідносин після набрання законної сили рішенням суду в справі № 826/12704/18 у 2019 році, внаслідок чого змінились складові грошового забезпечення.

Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений органом пенсійного фонду на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн відповідно до постанови КМУ № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови КМУ № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01 березня 2018 року."

Застосовуючи ці позиції до обставин справи, апеляційний суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії позивача, проведений відповідачем на виконання судових рішень з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01 березня 2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії. Тому позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до постанови КМУ № 713, яка має виплачуватись для досягнення мети прийняття постанови № 713 - поетапного зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01 березня 2018 року.

Аналогічний підхід застосований Верховним Судом, зокрема, у постановах від 17 жовтня 2023 року в справі № 300/338/23 від 02 березня 2023 року в справі № 600/870/22, від 22 серпня 2023 року в справі № 460/16973/22, від 17 жовтня 2023 року в справі № 280/3420/22, від 21 листопада 2023 року в справі № 300/5426/22 та від 19 грудня 2023 року в справі № 380/13249/22.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи наведене вище, апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області залишити без задоволення, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 14 серпня 2025 року в справі № 460/12173/25 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Постанову разом із паперовими матеріалами апеляційної скарги надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді С. М. Кузьмич

О. І. Мікула

Повне судове рішення складено 26 листопада 2025 року.