"26" листопада 2025 р. Справа № 363/3113/24
26.11.2025 року Вишгородський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Вишгород клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України,-
В провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебуває дане кримінальне провадження.
10.11.2025 року до Вишгородського районного суду Київської області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 про участь обвинуваченого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Відповідно до вказаного клопотання просила надати можливість участі обвинуваченого ОСОБА_4 у судовому засіданні в режимі відеоконференції через електронний кабінет одного з його захисників - ОСОБА_5 або ОСОБА_3 , враховуючи відсутність у обвинуваченого будь-яких засобів електронної ідентифікації.
26.11.2025 року до суду через підсистему «Електронний суд» надійшла заява ОСОБА_3 про часткову відмову від клопотання, а саме в частині забезпечення участі обвинуваченого ОСОБА_4 у судовому засіданні в режимі відеооконференції через електронний кабінет захисника ОСОБА_5 . Враховуючи викладене, просила суд забезпечити можливість участі обвинуваченого ОСОБА_4 у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції через електронний кабінет захисника ОСОБА_3 .
Так, згідно вимог ч. 1 ст. 336 КПК України - судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Частиною 5 ст. 336 КПК України учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення оперативності судового провадження, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 про участь обвинуваченого в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon через електронний кабінет захисника ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 8 ст. 336 КПК України копію даної ухвали слід направити електронною поштою.
Керуючись ст. 336, 372 КПК України, суд,-
Клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.
Судове засідання у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, яке призначено на 09.12.2025 року о 15 год. 30 хв., провести за участі обвинуваченого ОСОБА_4 та захисника ОСОБА_3 , в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, а саме: через електронний кабінет захисника ОСОБА_3 .
Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв'язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1