Рішення від 26.11.2025 по справі 560/17494/25

Справа № 560/17494/25

РІШЕННЯ

іменем України

26 листопада 2025 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області , Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить:

-визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01.07.2025 №222030032869 щодо відмови у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити з 24.06.2025 пенсію за віком відповідно до Закону України «Про Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до страхового стажу період роботи на ООРК «Укрбудматеріали» з 23.01.1990 по 12.09.1994, період здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.01.1999, з 01.10.1999 по 31.12.1999, з 01.02.2000 по 31.12.2002, з 01.04.2003 по 30.09.2003.

В обгрунтування позовних вимог вказує, що звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою від 24.06.2025 щодо призначення пенсії за віком. Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01.07.2025 №222030032869 йому відмовлено у призначенні пенсії, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Ухвалою суду від 13 жовтня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області подало відзив на позовну заяву, в якому в задоволенні позовних вимог просить відмовити. Зазначає, що за результатом розгляду документів, доданих до заяви про призначення пенсії за віком, страховий стаж особи складає 22 роки 5 місяців. До страхового стажу не зараховано періоди роботи: з 23.01.1990 по 25.02.1993 та з 25.02.1993 по 18.10.1993, оскільки в трудовій книжці запис про звільнення з роботи не завірено печаткою; з 18.10.1993 по 12.09.1994 оскільки в трудовій книжці запис про звільнення завірено печаткою «для банківських та грошових документів»; період провадження підприємницької діяльності з 01.01.2004 по30.04.2004 з 01.06.2004 по 31.12.2004, з 01.01.2005 по 31.03.2005, з 01.01.2012 по 31.12.2012 оскільки відсутні суми страхових внесків згідно індивідуальних відомостей застрахованих осіб;

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області правом на подання відзиву не скористалось.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив.

Позивач досягнувши 60 років, 24.06.2025 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про призначення пенсії за віком.

До заяви позивач долучив документи, зокрема: акти опитування свідків від 10.06.2025, які підтверджують факт роботи в ООРК «Укрбудматеріали» з 23.01.1990 по 12.0.1994, довідку Головного управління ДПС в Хмельницькій області від 30.05.2025 №8211/6/22-01-24-13 про систему оподаткування та сплачений податок за період здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.12.2024.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01.07.2025 №2220300032869, позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком. Страховий стаж особи становить 22 роки 5 місяців, страховий стаж особи для визначення права на пенсію за віком з урахуванням пункту 3-1 Прикінцевих положень Закону складає 27 років 2 місяці 10 днів.

За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу не зараховано періоди:

- з 23.01.1990 по 25.02.1993, з 25.02.1993 по 18.10.1993 відповідно до записів з трудової книжки ( НОМЕР_1 від 01.08.1989), оскільки в трудовій книжці запис про звільнення з роботи не завірено печаткою, що є порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої спільним наказам Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 № 58;

- з 18.10.1993 по 12.09.1994 відповідно до записів з трудової книжки ( НОМЕР_1 від 01.08.1989), оскільки в трудовій книжці запис про звільнення завірено печаткою «для банківських та грошових документів» , що є порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої спільним наказам Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 № 58;

- періоди провадження підприємницької діяльності з 01.01.2004 по 30.04.2004, з 01.06.2004 по 31.12.2004, оскільки відсутні суми страхових внесків згідно індивідуальних відомостей застрахованих осіб;

- періоди провадження підприємницької діяльності з 01.01.2005 по 31.03.2005, з 01.01.2012 по 31.12.2012, оскільки відсутні суми і сплата страхових внесків згідно індивідуальних відомостей застрахованих осіб.

Позивач 26.08.2025 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про зарахування до страхового стажу періоду роботи з 23.01.1990 по 12.09.1994 та періодів здійснення підприємницької діяльності.

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області листом від 11.09.2025 повідомило позивача, що Рішенням головного управління в Кіровоградській області від 01.07.2025 №222030032869 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

До страхового стажу не зараховано періоди роботи в Хмельницькі ООРК «Укбудматеріали» з 23.01.1990 по 12.09.1994 на підставі актів опитування свідків, оскільки позивачем не надано підтвердження неможливості одержання документів про наявний стаж роботи внаслідок ліквідації підприємства та відсутності даних в архівних установах.

Не зараховано періоди здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.03.2003 з 01.04.2003 по 10.04.2003, 3 01.10.2003 по 31.12.2003 згідно довідки Головного управління ДПС України в Хмельницькій області від 30.05,2025 № 8211/6/22-01-24-13, оскільки в довідці відсутня інформація про дату первинної реєстрації позивача, як фізичної особи-підприємця та зазначено, що позивач перебуває на обліку з 11.04.2003 (повторна реєстрація). Згідно витягу з Єдиного реєстру страхувальників, наявного в матеріалах пенсійної справи, позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець з 11.04.2003.

Вважаючи такі дії відповідачів протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється, зокрема Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до статті 1 Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Особи мають право на призначення пенсії за віком, згідно з частиною першою статті 26 Закону № 1058-IV, після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.

Як слідує з оскаржуваного рішення, саме відсутність необхідного стажу стала підставою для відмови позивачу у призначенні пенсії за віком.

Частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

До стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв (частина перша статті 56 Закону № 1788-XII).

Відповідно до статті 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 № 162 (далі - Інструкція № 162), трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року затверджений Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок № 637).

Відповідно до пунктів 1-2 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договору і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Отже, зміст наведених норм дає підстави стверджувати, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються інші документи.

Суд встановив, що позивач на підтвердження факту роботи з 23.01.1990 по 12.09.1994 в ООРК «Укбудматеріали», зазначеного в трудовій книжці НОМЕР_1 , надав відповідачу акти опитування свідків від 20.06.2025, проте відповідач відмовив у врахуванні зазначеного періоду через відсутність підтвердження неможливості одержання документів про наявний стаж роботи внаслідок ліквідації підприємства та відсутності даних в архівних установах.

Згідно довідки Архівного відділу Хмельницької міської ради від 12.06.2025 №К-01-31-19781-25, виданої ОСОБА_1 , зазначено, що документи з кадрових питань/особового складу/ кооперативної комерційно-виробничої фірми «Укрторггбудматеріали» на зберігання до архівного віддіму Хмельницької міської ради не передавались.

Отже, суд дійшов висновку, що позивач належними доказами підтвердив факт роботи в ООРК «Укрбудматеріали» у період з 23.01.1990 по 12.09.1994, зокрема актами опитування свідків та довідкою архівної установи про відсутність кадрових документів підприємства, у зв'язку з чим зазначений період підлягає зарахуванню до страхового стажу.

Щодо зарахування до страхового стажу періодів провадження підприємницької діяльності, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 11 Закону №1058-IV загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають в т. ч.: громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, у громадських об'єднаннях, у фізичних осіб - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та в інших фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи (надають послуги) на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру; фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з ст. 24 Закону №1058-IV страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Частиною 3 вказаної статті передбачено, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII розділ XV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV доповнено пунктом 3-1, яким передбачено, що до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону включаються періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

Також постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №793 доповнено пункт 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, новим абзацом, зокрема: періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року зараховуються до трудового стажу фізичних осіб - підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а з січня 2004 року по 31 грудня 2017 року за бажанням особи - за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів.

Отже, законодавчо були змінені умови щодо зарахування до страхового стажу періодів ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування.

За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

З огляду на це, обов'язковою умовою для зарахування до страхового стажу при обчисленні пенсії періоду здійснення особою підприємницької діяльності є сплата за весь наведений період внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або єдиного соціального внеску, та подання відповідних звітів до відділу персоніфікованого обліку органів Пенсійного фонду України.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що довідкою від 23.05.2025 № 02-12-477/04, виданою Управлінням з питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Хмельницької міської ради, підтверджено, що ОСОБА_1 був зареєстрований як фізична особа-підприємець з 19.01.1999 по 04.04.2003 рік.

Відповідно довідки №8211/6/22-01-24-13 від 30.05.2025 Головного управління ДПС у Хмельницькій області, зазначено, що позивач перебуває на обліку з 11.04.2003 (повторна реєстрація).

Також, відповідно до довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 05.06.2025 №2200-0503-8/42356 підтверджено те, що ОСОБА_1 за період з 19.01.1999 по 30.09.2003, у тому числі, за періодами: з 19.01.1999 по 31.01.1999, з 01.10.1999 по 31.12.1999, з 01.02.2000 по 31.12.2002, з 01.04.2003 по 30.09.2003 сплачував кошти до Пенсійного фонду України (10% від суми фіксованого податку, що надходили до Пенсійного фонду України від органів Держказначейства). Зазначена довідка видана на підставі листа ГУ ДПС в Хмельницькій області №8211/6/22-01-24-13 від 30.05.2025 та особового рахунку платника страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Отже, оскільки матеріалами справи підтверджено сплату позивачем страхових внесків за період здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.01.1999, з 01.10.1999 по 31.12.1999, з 01.02.2000 по 31.12.2002, з 01.04.2003 по 30.09.2003 тому, такий період підлягає зарахуванню до страхового стажу позивача у повному обсязі на підставі п. 3-1 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01.07.2025 №222030032869 слід визнати протиправними та скасувати.

Як наслідок, необхідно зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу період роботи на ООРК «Укрбудматеріали» з 23.01.1990 по 12.09.1994, періоди здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.01.1999, з 01.10.1999 по 31.12.1999, з 01.02.2000 по 31.12.2002, з 01.04.2003 по 30.09.2003.

Щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити пенсію з моменту звернення, а саме з 26.06.2025 , суд зазначає наступне.

Обираючи спосіб захисту порушеного права, суд відповідно до частини 5 статті 242 КАС України враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 07.03.2018 у справі № 233/2084/17, відповідно до якої вирішення питання призначення пенсії є виключною компетенцією Пенсійного фонду, а тому належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заявупропризначення пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Беручи до уваги викладене, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за результатами розгляду якої було прийнято оскаржуване рішення про відмову у призначенні пенсії за віком, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Інші доводи та заперечення сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Наведене свідчить про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задоволити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01.07.2025 №222030032869 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу періоди період роботи на ООРК «Укрбудматеріали» з 23.01.1990 по 12.09.1994, періоди здійснення підприємницької діяльності з 19.01.1999 по 31.01.1999, з 01.10.1999 по 31.12.1999, з 01.02.2000 по 31.12.2002, з 01.04.2003 по 30.09.2003 та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 )

Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013 , ідентифікаційний номер - 21318350) Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, 7А,м. Кропивницький,Кіровоградська обл., Кропивницький р-н,25009 , код ЄДРПОУ - 20632802)

Головуючий суддя П.І. Салюк