Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
26 листопада 2025 р. справа № 520/22958/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олексія Котеньова, розглянувши за правилами спрощеного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай»;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок моєї, ОСОБА_1 пенсії за віком, з урахуванням довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай» та здійснити виплату, з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач звернувся до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай», однак відповідач відмовив у зазначеному перерахунку.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.09.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд, відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що 27.06.2024 позивач звернулася до органів Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії, до якої додали, зокрема, довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 07.06.2024 №9 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, виданої Публічним Акціонерним Товариством «Караван» (далі - ПАТ «Каравай»). Відповідач зазначив, що органи Пенсійного фонду України при призначенні (перерахунку) пенсій проводитьрозрахунок заробітної плати за період до 01.07.2000 на підставі довідок, виданих підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їх правонаступником, архівними установами після проведення перевірки відповідності первинних довідок про заробітну плату. Враховуючи необхідність попереднього погодження часу проведення зустрічних перевірок на адресу ПАТ «Каравай» було направлено листа щодо можливості надання документів для перевірок. У відповідь, в телефонному режимі, ПАТ «Каравай» надало згоду на проведення перевірок. Перевірка достовірності довідки про заробітну плату від 07.06.2024 №9 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай», запланована на жовтень 2025 року. Отже питання проведення перерахунку пенсії з урахуванням періоду заробітної плати до 01.07.2000 буде розглянуте після проведення перевірки відповідності даних, зазначених у довідці про заробітну плату, первинним документам.
До суду надійшла відповідь на відзив, утім без доказів надсилання відповідачу, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КАС України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 цього Кодексу.
Згідно з п.2 ч.4 ст.162 КАС України до відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справ.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивачем не надано доказів надіслання відповіді на відзив відповідачу.
Суд звертає увагу, що одним із елементів поняття справедливого судового розгляду є принцип рівності сторін, який також включає принцип змагальності процесу, що полягає у наданні рівних процесуальних можливостей сторонам у захисті їхніх прав і законних інтересів.
За приписами статті 8 КАС України, адміністративний суд зобов'язаний забезпечити процесуальну рівність сторін. При цьому суд повинен: не допускати процесуальних переваг однієї сторони перед іншою; однаково вимагати від сторін виконання їхніх процесуальних обов'язків; однаковим чином застосовувати до сторін заходи процесуальної відповідальності.
У той же час позивачем не подано до суду доказів направлення відповідачу відповіді на відзив, що, в свою чергу, порушує визначені законом засади змагальності, рівності учасників процесу перед законом і судом, а також позбавляє учасника провадження можливості своєчасно ознайомитись з відповідними матеріалами, надати свої доводи і заперечення.
Отже, позивач не виконав вимоги КАС України у частині направлення відповіді на відзив відповідачу.
Системний аналіз положень частини дев'ятої статті 79, статей 162, 167 дає підстави для висновку, що у разі подання учасником справи відповіді на відзив без додержання вимог п.2 ч.4 ст162 КАС України, суд долучає відповідну відповідь до матеріалів справи, проте не приймає до розгляду.
Суд зазначає, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено можливості повернення судом відповіді на відзив, подану без додержання вимог п.2 ч.4 ст162 КАС України, тому правових підстав для їх повернення немає.
Зважаючи на вищевикладене, з огляду на те, що позивачем не подано до суду доказів, що підтверджують направлення відповідачу відповіді на відзив, суд долучає до матеріалів справи відповідь на відзив, проте залишає її без розгляду.
Відповідно до ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд розглядає справу у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі п.10 ч.1 ст.4, ч.4 ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та з 16.07.2024 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування".
30 червня 2025 року ОСОБА_1 звернулася до органів Пенсійного фонду України із заявою про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 07.06.2024 №9 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, виданої Публічним Акціонерним Товариством «Караван».
Листом від 28.07.2025 №20036-19797/Б-03/8-2000/25 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило позивача, що з урахуванням доданих до заяви про призначення пенсії документів, пенсію за віком було призначено із заробітної плати за період роботи з 01.07.2000 по 28.02.2022, з 01.06.2022 по 31.05.2024 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2021-2023 роки (тобто за три календарні роки, що передували року звернення за призначенням пенсії) у розмірі 13559,41 грн. Страховий стаж був зарахований по 31.05.2024 та становить 41 рік 9 місяців 22 дні (копії розрахунку пенсії після проведення до призначення (перерахунку з моменту призначення) пенсії у зв'язку із надходженням відомостей про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за місяць, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії згідно з пунктом 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №1058, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №22-і від 25.11.2005р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (зі змінами) додаються). На сьогодні проведення кожної перевірки потребує попереднього погодження з підприємствами, організаціями та установами. Значна кількість документів, яка накопичилась протягом періоду активних бойових дій в результаті російської агресії проти України, та обов'язкове попереднє погодження проведення перевірок з підприємствами призвело до необхідності встановлення календарної черговості проведення перевірок документів для призначення та перерахунку пенсії.
Враховуючи необхідність попереднього погодження часу проведення зустрічних перевірок на адресу ПАТ «Каравай» було направлено листа щодо можливості надання документів для перевірок. У відповідь, в телефонному режимі, ПАТ «Каравай» надало згоду на проведення перевірок.
Перевірка достовірності довідки про заробітну плату від 07.06.2024р. №9 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай», запланована на жовтень 2025 року.
Отже питання проведення перерахунку пенсії з урахуванням періоду заробітної плати до 01.07.2000 буде розглянуте після проведення перевірки відповідності даних, зазначених у довідці про заробітну плату, первинним документам.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.
По суті спірних правовідносин суд зазначає таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В статті 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058).
Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону №1058, призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Згідно з ч.ч. 4, 5 ст. 45 Закону №1058, перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 42 Закону №1058, за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Статтею 40 Закону №1058 передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Пунктом 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 за № 22-1 (далі - Порядок №22-1 (у відповідній редакції), встановлено, що заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Пунктом 2.7 роз. ІІ Порядку № 22-1 визначено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Згідно з пп. 3 п. 2.1 роз. ІІ Порядку № 22-1, за бажанням пенсіонера, ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5).
Відповідно до п. 2.10 роз. ІІ Порядку №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Пунктом 4.2 Порядку №22-1 встановлено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання робіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
його пенсії з 01.02.2023, та застосовує такі норми права.равними.. 4 постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).дова при визначенні розмірів посадових оПісля реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Відповідно до п. 4.7 Порядку №22-1, право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства, перерахунок пенсії може здійснюватися за заявою пенсіонера та поданими до неї документами. За результатами розгляду такої заяви з доданими до неї документами орган, що призначає пенсію або здійснює її перерахунок, не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії, про що повідомляє заявника.
Судовим розглядом встановлено, що листом від 28.07.2025 №20036-19797/Б-03/8-2000/25 відповідач відмовив позивачу відмовлено у перерахунку пенсії та зазначено, що довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай» підлягають зустрічній перевірці.
Порядком № 22-1 передбачено, що пенсіонер може подати довідку про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Разом з тим, перевірка достовірності та обґрунтованості видачі такої довідки покладається на орган Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 4.3 Порядку №22-1, рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Отже, перевірка достовірності виданих документів покладається на пенсійний орган, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при перерахунку позивачу пенсії.
В матеріалах справи наявні довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай», які підтверджують, що заробітна плата нарахована та виплачена позивачу з січня 1994 року по грудень 1998 року.
Вказані довідки про заробітну плату для обчислення пенсії містять інформацію про те, що їх видано на підставі особових рахунків за 1994 -1998 відповідно, та про те, що на всі виплати нараховані страхові внески (єдиний внесок) та адресу, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, що відповідає вимогам пп. 3 пункту 2.1. розділу ІІ Порядку № 22-1.
Відповідачем не доведено факту недостовірності первинних документів, на підставі яких позивачу видано довідки про заробітну плату для обчислення пенсії.
Відповідно до правової позицією Європейського Суду з прав людини, право на соціальні виплати є майновим правом, передбаченим статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (рішення у справі "Хонякіна проти Грузії" від 19.06.2012).
У відповідності до частини 3 статті 22, статті 64 Конституції України, право громадян на соціальний захист, інші соціально-економічні права можуть бути обмежені, у тому числі зупиненням дії законів (їх окремих положень), лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Отже, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 45 Закону №1058-IV, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов до висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача, є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача, з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії від 07.06.2024 №9 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, виданої Публічним Акціонерним Товариством «Караван», з 30.06.2025.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Задовольнити позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344)здійснити перерахунок ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) пенсії за віком, з урахуванням довідки про заробітну плату від 07.06.2024 за період роботи з січня 1994 року по грудень 1998 року, яка видана ПАТ «Каравай», з урахуванням вже виплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022,код ЄДРПОУ 14099344) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн 20 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення у повному обсязі виготовлено 26 листопада 2025 року.
Суддя Олексій КОТЕНЬОВ