25 листопада 2025 р. № 400/3409/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Величка А.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв,54008,
провизнання протиправним та скасування рішення від 04.03.2025 №143650002339, визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі відповідач 1) про:визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 4.03.2025 року №143650002339; визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо неврахування для призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» довідок про складові заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області 16.05.2023 року за №О-17;зобов'язння Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області провести з 18.05.2023 нарахувати та виплатити, ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 % від заробітку, зазначеного в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №О-17 виданих Виконавчим комітетом Вознесенської міської ради 16.05.2023 року.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач, відмовляє у призначені пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з тих самих підстав, які вже були розглянуті судом у судовому рішенні - не визнає довідки від 16.05.2023 року № 0-17 та № 0-17/1, що видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області, як такі, що видані компетентним органом, як органом державної служби, у довідках зазначено заробітну плату посадової особи місцевого самоврядування, а не працюючого державного службовця а рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 року обов'язків врахування цих довідок для нарахування пенсії державного службовця на Головне управління не покладалося, а відтак, переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» є недоцільним, оскільки розмір пенсії зменшується і становить з 01.03.2024 року 2361.00 грн.Вказане рішення відповідача вважає протиправним звернулася до суду за захистом своїх порушених прав.
Відповідачем подано відзив на позов, де вказано, що На виконання Рішення від 20.01.2025 до стажу державної служби ОСОБА_1 зараховано період роботи на посаді завідувача сектора обліку фінансів Веселинівського райкому комсомолу з 28.11.1983 по 13.02.1986 та на посадах виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області з 02.01.2001 по 17.05.2022.
Рішенням від 20.01.2025 року зобов'язань щодо врахування при обчисленні пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу» довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця на Головне управління не покладалось.
У зв'язку з тим, що розмір пенсійної виплати позивача на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 зменшується, тому пенсійну виплату позивача визначено у розмірі пенсії за віком відповідно до Закону № 1058.
Отже, оскільки рішенням від 20.01.2025 будь-яких інших зобов'язань, що пов'язані із обчисленням розміру пенсії на Головне управління не було покладено, то дії Відповідача при здійсненні обрахунку розміру пенсії без урахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відповідають нормам чинного законодавства.
При визначенні розміру пенсії за віком згідно із Законом України “Про державну службу» до уваги не прийнято надані Позивачем довідки від 16.05.2023 № 0-17 та № 0 17/1, видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області, оскільки не відповідають вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (далі - Порядок № 622).
Відповідно пункту 5 Порядку № 622 слід зазначити, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723 XII "Про державну службу» та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
У довідках про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), обов'язково зазначаються найменування державного органу, в якому працює (працював (ла)) особа, якій вона видається (пункти 4-42 Порядку №622).
Крім цього, в цих формах вказано, що довідка про розмір інших виплат, що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», додається.
Відтак в усіх довідках про заробітну плату, що подаються для призначення пенсії державним службовцям, зазначаються відповідні суми заробітної плати виключно державних службовців.
Складання і видача вказаних довідок належить до компетенції державних органів. Органи місцевого самоврядування таких повноважень не мають.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Частиною першою статті 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» встановлено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативнодорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відтак, довідки складені та видані з порушенням пункту 12 розділу ХІ Закону № 889 VIII та статті 37 Закону №3723- ХІІ, пункту 4-5 Порядку № 622 оскільки в них зазначено дані про заробітну плату посадової особи місцевого самоврядування, а не працюючого державного службовця відповідної (прирівняної) посади за останнім місцем роботи заявника на державній службі. Враховуючи вищевикладене, зазначені довідки не можуть бути враховані відповідно до Закону № 889-VIII.
Отже, відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.
Позивач надав до суду відповідь на відзив де зазначає, що заперечення відповідача на позовну заяву є необгрунтованими суперечать обставинам справи та вимогам чинного законодавства, підтримує свої позовні вимоги просить суд їх задовольнити.
Справу розглянуто в письмовому провадженні.
З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:
18.05.2023 позивач зверталася до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області із заявою про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 № 889 VIII «Про державну службу» (далі - Закон № 889).
24.05.2023 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області за принципом екстериторіальності прийнято рішення № 143650002339 про відмову в переведенні з пенсії за віком згідно із Законом № 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону № 889, яке було оскаржено Позивачем в судовому порядку.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025, яке набрало законної сили 20.02.2025 по справі №400/10765/23 (далі - Рішення від 20.01.2025) за позовом ОСОБА_1 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській зарахувати до стажу державної служби період роботи на посаді завідувача сектора обліку фінансів Веселинівського райкому комсомолу з 28.11.1983 по 13.02.1986 та на посадах виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області з 02.01.2001 по 17.05.2022; повторно розглянути заяву від 18.05.2023 про перехід на інший вид пенсії згідно Закону України “Про державну службу» .
На виконання Рішення від 20.01.2025 до стажу державної служби ОСОБА_1 зараховано період роботи на посаді завідувача сектора обліку фінансів Веселинівського райкому комсомолу з 28.11.1983 по 13.02.1986 та на посадах виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області з 02.01.2001 по 17.05.2022.
Рішенням від 20.01.2025 року зобов'язань щодо врахування при обчисленні пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу» довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця на Головне управління не покладалось.
У зв'язку з тим, що розмір пенсійної виплати позивача на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 зменшується, тому пенсійну виплату позивача визначено у розмірі пенсії за віком відповідно до Закону № 1058.
Відповідач вказає, оскільки рішенням від 20.01.2025 будь - яких інших зобов'язань, що пов'язані із обчисленням розміру пенсії на Головне управління не було покладено, то дії відповідача при здійсненні обрахунку розміру пенсії без урахування довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця відповідають нормам чинного законодавства.
Позивач з вказаним не погоджується звернулася до суду за захистом своїх порушених прав.
Приймаючи рішення суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державу службу» (ЗУ №3723-XII).
Пунктом 2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII передбачено, що Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ втратив чинність, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
Згідно із пунктом 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. .
Положеннями п. 12 розділу XI Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 року у справі №400/10785/23 встановлено, що позивачка має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ та зобов'язано ГУ ПФУ в Миколаївській області повторно розглянути заяву позивача про перехід на інший вид пенсії - пенсію за віком, що передбачена Законом України "Про державну службу" № 889 від 18.05.2023 року.
За приписами статті 37 Закону №3723-XII, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15), за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до
1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У статті 37 Закону № 3723-XII також зазначено, що визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок призначення пенсії деяким категоріям осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 622 від 14 вересня 2016 року «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».
Згідно з даним Порядком пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок назагальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Головним Управлінням ПФУ в Миколаївській області не заперечується факт подання позивачкою 18.05.2023 року разом із заявою про призначення пенсії довідок про складові заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області 16.05.2023 року за № О-17, як і не зазначається про недоліки цих довідок. Вказані обставини не були підставою для неврахування ГУ ПФУ в Миколаївській області цих довідок для нарахування пенсії за віком на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 року.
Відповідно до частини другої статті 46 Закону №889-VIII від 10.12.2015 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" № 2493-III від 07.06.2001.
Періоди роботи на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", входять до стажу державної служби.
Механізм обчислення стажу державної служби визначає Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі - Порядок №229).
Згідно з пунктом 4 Порядку № 229 до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Пунктом 8 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 (далі Порядок №283), до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Таким чином, у випадку спірних правовідносин підлягали застосуванню норми Порядку №283, а саме пункту 2 вказаного порядку, за змістом яких до стажу державної служби зараховується робота (служба),зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889- VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 26.06.2018 по справі №735/939/17, від 11.04.2023 у справі № 1.380.2019.003855 (адміністративне провадження №К/9901/2885/20).
Статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" в чинній редакції (впродовж періодів роботи позивача у органі місцевого самоврядування), до:
п'ята категорія - посади ...керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад.
Факт проходження служби позивачкою в органах місцевого самоврядування на посадах, зазначених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" відповідачем не заперечується.
Цей факт підтвердженого рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 20 січня 2025 року у справі № 400/10785/23.
Крім того, згідно з пунктом 5 Порядку № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 10 травня 2017 року №750 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 766/30634 (далі Порядок № 750).
Відповідно до пункту 7 Порядку № 750 довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 622.
Отже, чинне законодавство передбачає урахування заробітку на підставі відповідних довідок (пункт 5 Порядку № 622). Порядок № 622 також визначає інші правила врахування заробітку для призначення пенсії за Законом № 889-VIII.
Крім того, статтями 40, 42, 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15) передбачено, що пенсія нараховується/ перераховується з урахуванням бажання пенсіонера та на підставі довідок про заробітну плату, які подаються пенсіонером разом з заявою про призначення пенсії за умови підтвердження цих довідок первинними документами, або за документами, наявними в пенсійній справі.
Оскільки, вищезазначені довідки є джерелом інформації про мою заробітну плату у розмінні Прядку №622 , що впливають на правильність обчислення пенсії, а тому вказані в них відомості мають бути враховані пенсійним органом.
Зазначене свідчить про протиправність рішення ГУ ПФУ в Миколаївській області №143650002339 від 04.03.2025 року яким позивачу відмовлено у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» згідно із заявою від 18.05.2023 року через зменшення розміру пенсію, розраховану без врахування довідок від 16.05.2023 року за № О-17.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що ГУ ПФУ в Миколаївській області повинно провести перерахунок пенсії позивачки за ст.37 Закону України «Про державну службу» з урахуванням сум заробітку, визначених на підставі передбачених законодавством довідок - довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 16.05.2023 року № О-17, які видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області.
Згідно із частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд дійшов висновку щодо наявності правових підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв, 54008 код ЄДРПОУ 13844159) про визнання протиправним та скасування рішення від 04.03.2025 №143650002339, визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 04.03.2025 року №143650002339.
3. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо неврахування для призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» довідок про складові заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, видані виконавчим комітетом Вознесенської міської ради Миколаївської області 16.05.2023 року за № О-17.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області провести з 18.05.2023 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 % від заробітку, зазначеного в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорії посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, №О-17 виданих Виконавчим комітетом Вознесенської міської ради 16.05.2023 року.
5. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя А.В. Величко