25 листопада 2025 рокусправа № 380/15888/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Кухар Н.А. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" до Головного управління ДПС в Івано - Франківській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" (79044, Львівська обл., місто Львів, вул. Княгині Ольги, будинок 5В, ЄДРПОУ 43679881) з позовом до Головного управління ДПС в Івано - Франківській області (76018, Івано Франківська обл., місто Івано Франківськ(з), вулиця Незалежності, будинок, 20, ЄДРПОУ 43968084) в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26 червня 2025 року № 017687/0901 Головного управління ДПС в Івано-Франківській області у частині застосування штрафної санкції в сумі 111 625,50 грн;
- судові витрати покласти на Відповідача.
Позивач обгрунтовує позовні вимоги тим, що висновок відповідача щодо продажу алкогольних напоїв за ціною, нижчою від мінімальної роздрібної ціни є необґрунтованим та таким, що зроблений в зв'язку із маніпулюванням правилами округлення ціни на товар. При визначені ціни на підакцизний товар позивач строго керувався Постановою №957, вартість товару розраховано відповідно до вищевказаної постанови.
Відповідач подав відзив на позов, у якому вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню. Так, в ході проведення перевірки контролюючим органом встановлено реалізацію алкогольних напоїв за цінами нижчими від мінімально роздрібних цін на такі алкогольні напої. Просить у задоволенні позову відмовити.
Позивач подав до суду відповідь на відзив, у якій зазначив, що відповідач посилається на ті продажі (реалізації) алкогольних напоїв, які не оскаржує відповідач (перші пять позицій) так і ті реалізації (продаж) які були виконані із дотримання вимог до МРЦ (дві останні). Таким чином відповідач навіть не розділив порушення які не оскаржуються і ті реалізації, які були законні та протиправність яких оскаржується. Просить позов задоволити.
Ухвалою суду від 05 серпня 2025 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Ухвалою суду від 13 листопада 2025 року витребовано у Головного управління ДПС в Івано-Франківській області належним чином завірені копії наказу про проведення фактичної перевірки, акту фактичної перевірки з додатками та інші документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення № 017687/0901 від 26 червня 2025 року.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" зареєстроване як юридична особа, за адресою: 79044, м. Львів, вул. Княгині Ольги, 5В; код ЄДРПОУ 43679881.
Позивач здійснює господарську діяльність з роздрібної торгівлі, зокрема, за адресою: Івано-Франківська область, Надвірнянський район, м. Надвірна, вул. Княгині Ольги, 7,супермаркет «ДИВОЦІН».
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області на підставі наказу «Про проведення фактичної перевірки» від 27.05.2025 № 1524-п проведено фактичну перевірку в супермаркеті за адресою Надвірнянський район, м. Надвірна, вул. Княгині Ольги, 7, субю'єкт господарювання ТОВ "ВАКО ТРЕЙД 10" з 28.05.2025.
Мета перевірки: здійснення контролю за дотримання суб'єктами господарювання порядку виробництва, обігу, зберігання та транспортування підакцизних товарів, здійснення операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних рівнів торговельної надбавки ( націнки), дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.
Підстава: підпункт 80.2.2, 80.2.5, 80.2.7 пункту 80.2 ст. 80 ПК України.
За результатами перевірки складено акт (довідку) фактичної перевірки № 491/09-19-09 01/43679881.
Відповідно до висновків акту (довідки) фактичної перевірки встановлено:
3. роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснювалась за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої, а саме: Постановою КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» 30.10.2008 р. № 957 (із змінами та доповненнями), п.32 XIII Перехідних положень ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (із змінами та доповненнями) установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.
Висновок перевірки: встановило порушення:
- ст 62, ст 68, п.32 розділу ХІІІ Перехідних положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового. спиртових дистилят біоетанолу, алкогольних напоїв , тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
- п 11 ст 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
- ст.226 ПК України;
- інші порушення - постанова КМ України №957 від 30.10.2008 «Про встановлення розміру мінімальних оптово - відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», Закон України №4015 від 10.10.2024.
26 червня 2025 року Головне управління ДПС у Івано-Франківській області прийняло податкове повідомлення-рішення № 017687/0901 про застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 124 860,8 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВАКО ТРЕЙД 10» вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним в частині застосування штрафної санкції в розмірі 111 625,50 грн.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Відповідно до норм ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, які справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до положень пп.19-1.1.1 п.19-1.1 ст.19-1 ПК України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.
Згідно з пп.19-1.1.16 п.19-1.1 ст.19-1 ПК України контролюючі органи здійснюють заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з пп.20.1.10 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків), порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів, за додержанням порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб'єктами господарювання установлених законодавством обов'язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.
Згідно з положеннями п.75.1 ст.75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до пп.75.1.3 п.75.1 ст.75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Порядок проведення фактичної перевірки встановлений статтею 80 ПК України.
Згідно п. 80.1 ст. 80 ПК України, фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
За приписами п.п.80.2.2 п.80.2 ст.80 ПК України, фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав, у тому числі, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
З 27 липня 2024 року набрав чинності Закон України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон №3817), який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України.
Відповідно до ч.1 Розділу XII Прикінцевих положень Закону № 3817, встановлено, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім встановлених нормою виключень.
Частиною 2 Розділу XII Прикінцеві положення встановлено, що Закон України 3817-ІХ і Постанова Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» втрачають чинність з 1 січня 2025 року, крім статті 8 Закону, яка діє до дня набрання чинності та введення в дію статті 33 цього Закону.
Положення Закону до дня втрати ним чинності застосовуються в частині, що не суперечить положенням цього Закону.
Отже, оскільки перевірка проведена та податкове повідомлення-рішення винесено після набрання чинності Закону №3817, то в даному випадку застосуванню підлягають норми цього закону.
Відповідно до ст. 1 Закону алкогольний напій - напій, одержаний шляхом спиртового бродіння крохмалевмісної чи цукровмісної сільськогосподарської продукції або вироблений на основі спирту етилового та/або спиртового дистиляту, та/або іншого алкогольного напою, з вмістом спирту етилового понад 0,5 % об., який відповідає товарним позиціям 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 % об. та більше, що відповідає товарній підкатегорії 2103 90 30 00 та товарній підпозиції 2106 90 згідно з УКТЗЕД.
Мінімальна роздрібна ціна на алкогольний напій - мінімальна ціна на одиницю товару (алкогольної продукції), визначена у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, для роздрібного продажу такого товару (алкогольної продукції) кінцевим споживачам.
За результатами перевірки встановлено порушення п. 32 розділу XIII «Перехідні положення» Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ та постанови КМУ від 30 жовтня 2008 №957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" (далі Постанова №957), а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі алкогольні напої.
Відповідальність за вказане порушення передбачена п.25 частини 2 ст. 73 Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ, у розмірі 100 відсотків вартості реалізованих товарів (продукції), розрахованої виходячи з мінімальної роздрібної ціни, але не менше 2 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану" від 10 жовтня 2024 року № 4015-IX (набрав чинності 01.12.2024), розділ XIII "Перехідні положення" Закону №3817 доповнено пунктом 32 такого змісту:
"32. Установити, що:
у період починаючи з дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану" для вин виноградних та іншої виноробної продукції застосовується розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957, збільшений на 50 відсотків. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв з дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану";
мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв переглядаються Кабінетом Міністрів України відповідно до статті 68 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" від 18 червня 2024 року № 3817-IX з урахуванням 50-відсоткового збільшення, передбаченого цим пунктом".
30 листопада 2024 на офіційному веб сайті Державної податкової служби України було оприлюднено інформацію Про розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, починаючи з дати набрання чинності Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану" (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/846663.html).
Таким чином, починаючи з дати набрання чинності Законом від 10 жовтня 2024 року № 4015-ІХ (01.12.2024), суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями, були зобов'язані застосовувати мінімальні роздрібні ціни визначені п. 32 розділу XIII "Перехідні положення" Закону №3817.
Правила розрахунку оптово-відпускних і роздрібних цін визначено у примітці додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року № 957:
1. Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, віскі, рому та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки зброджених продуктів з цукрової тростини, джину та ялівцевої настоянки, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок, інших спиртових дистилятів та спиртових напоїв, у тому числі бренді ординарного, горілки виноградної, інших зброджених напоїв, сумішей із зброджених напоїв та сумішей зброджених напоїв з безалкогольними напоями різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.
2. Мінімальна роздрібна ціна на вина та вермути у скляній та іншій тарі місткістю менш як 1 літр та більш як 1 літр, 1 літр у скляній тарі розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари, поділений на 0,7.
3. Мінімальна роздрібна ціна на сидр і перрі (без додання спирту), зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) у тарі місткістю менш як 1 літр та більш як 1 літр розраховується як добуток затвердженої мінімальної ціни та місткості тари.
4. Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, визначені (розраховані) згідно з примітками 1-3 цього додатка, заокруглюються:
у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;
у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.
Таким чином, з урахуванням примітки 4 додатка до Постанови №957 суб'єктами господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями застосовується механізм заокруглень, що виникають при оплаті вартості товарів (робіт, послуг) за готівку, за умови дотримання вимог Закону №481 та Постанови №957, тобто за цінами не нижче встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої.
Пунктом 1 Постанови № 957 встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком до даної постанови.
Так, мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту щодо товарів, які місять коди УКТ ЗКД 2208 20 Спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду: коньяк (бренді) три зірочки становить 641,6 грн.
Мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту щодо товарів, які місять коди УКТ ЗКД 2208 20 Спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду: коньяк (бренді) п'ять зірочок становить 758,3 грн.
Як встановлено судом, під час фактичної перевірки встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами нижчими за розмір мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої встановлені Постановою № 957 ( додаток 3), зокрема:
- реалізовано Коньяк "Азнаурі" 3р ТМ "Азнаурі" - 87 пляшок; коньяк "Сікварулі" 3 роки -35 пляшок; коньяк Шереулі ординарний 3* - 80 пляшок ; бренді "ЗАСНИКАВІ " 40% 3 роки -31 пляшка об'ємом 0,5 дм/3, вмістом спирту 40 % об, за ціною 192,48 грн. яка є нижчою від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що встановлені Постановою (192,50);
- реалізовано Коньяк "Сікварулі" 5 років -39 пляшок; коньяк Шереулі ординарний 5 -80 пляшок об'ємом 0,5 дм/3, вмістом спирту 40 % об, за ціною 227,49 грн., яка є нижчою від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що встановлені Постановою (227,50);
- реалізовано Коньяк "Азнаурі" Зр ТМ "Азнаурі" -149 пляшок об'ємом 0,7 дм/3, вмістом спирту 40 % об, за ціною 269,47 грн. яка є нижчою від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що встановлені Постановою (269,50).
Мінімально роздрібна ціна Коньяку "Азнаурі" Зр ТМ "Азнаурі" 500мл, Коньяку "Сікварулі" 3 роки 500 мл, Коньяку Шереулі ординарний 3* 0.5л, Бренді "ЗАСНиКАВІ " 40% 3 роки 0,5л. згідно постанови КМУ №957 становить 192,48 грн (641,6 грн. *40*0,5/100% +50%, де 641,6 грн. - мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту за товар коньяк (бренді) три зірочки; 40 - міцність за об'ємом (у відсотках); 0,5 - місткості тари (у літрах); 100 - ділення на 100% (згідно примітки 1 Постанови №957); 50% - збільшення відповідно до абзацу другого пункту 32 Перехідних положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»).
Мінімально роздрібна ціна Коньяку "Сікварулі" 5 років 500мл та Коньяку Шереулі ординарний 5* згідно постанови КМУ №957 становить 227,49 грн ( 758,3*40*0,5/100% +50%, де 758,3 грн. - мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту за товар коньяк (бренді) п'ять зірочок; 40 - міцність за об'ємом (у відсотках); 0,5 - місткості тари (у літрах); 100 - ділення на 100% (згідно примітки 1 Постанови №957); 50% - збільшення відповідно до абзацу другого пункту 32 Перехідних положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»).
Мінімально роздрібна ціна Коньяку "Азнаурі" Зр ТМ "Азнаурі" 0,7 л згідно постанови КМУ №957 становить 269,47 грн ( 641,6 грн. *40*0,7/100% +50%, де 641,6 грн. - мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту за товар коньяк (бренді) три зірочки; 40 - міцність за об'ємом (у відсотках); 0,7 - місткості тари (у літрах); 100 - ділення на 100% (згідно примітки 1 Постанови №957); 50% - збільшення відповідно до абзацу другого пункту 32 Перехідних положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Отже, судом встановлено, що реалізація алкогольних напоїв позивачем здійснювалась за ціною, що не є нижчою за мінімальну роздрібну ціну, що не враховано відповідачем при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову.
Щодо судового збору, то згідно ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України такий відшкодовується позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26 червня 2025 року № 017687/0901 Головного управління ДПС в Івано-Франківській області у частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" штрафної санкції в розмірі 111 625,50 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано - Франківській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Позивач : Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАКО ТРЕЙД 10" (79044, Львівська обл., місто Львів, вул. Княгині Ольги, будинок 5В, ЄДРПОУ 43679881).
Відповідач: Головне управління ДПС в Івано - Франківській області (76018, Івано Франківська обл., місто Івано Франківськ(з), вулиця Незалежності, будинок, 20, ЄДРПОУ 43968084).
СуддяКухар Наталія Андріївна