Справа № 502/1954/25
26 листопада 2025 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Маслеников О.А.
за участю :
прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Івахів М.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -
ОСОБА_1
розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшли від Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кілія Ізмаїльського району Одеської області, громадянина України, який до 08.11.2024 р. займав посаду начальника караулу 23 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника караулу 23 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області з 08.11.2024 р., будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 03.06.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом ГУ ДСНС України в Одеській області № 516 від 29.09.2021 р. ОСОБА_1 призначено на посаду начальника караулу 23 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області.
Наказом ГУ ДСНС України в Одеській області № 878-НК/60 від 08.11.2024 ОСОБА_1 звільнено з посади начальника караулу 23 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області.
На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію (після звільнення) за 2024 рік не пізніше 31.03.2024 р.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, подав відповідну декларацію, лише 03.06.2025 р. о 9 годині 39 хвилини, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Поважні причини несвоєчасної подачі декларації в ОСОБА_1 відсутні.
Отже, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді начальника караулу 23 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області з 08.11.2024 р., будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 03.06.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є 9 година 39 хвилини.
Датою виявлення правопорушення пов'язаного з корупцією ОСОБА_1 , передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є дата 03.06.2025 р.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у відповідному адміністративному правопорушенні визнав.
Прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області Івахів М.В., зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, його вина у вчиненні цього порушення повністю доведена, складений відносно нього протокол відповідає вимогам закону, а тому є всі підстави для визнання його винним та накладення на нього адміністративного стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:
- протоколом про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією № 110/2025 від 25.09.2025 року;
- наказом ГУ ДСНС України в Одеській області № 516 від 29.09.2021 р.
- контрактом № 281/22 від 10.06.2022 р.
- наказом ГУ ДСНС України в Одеській області № 878-НК/60 від 08.11.2024 р.
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
-рапортом оперуповноваженого ВМЗК Одеського управління ДВБ НПУ майора поліції.
Враховуючи зазначене, суддя дійшов наступних висновків.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 280 КУпАП обставинами, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення є: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права.
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суддя зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Вивчивши матеріали справи, суддя вважає вину ОСОБА_1 повністю доведеною, кваліфікації його дій за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - вірними.
Обставин що пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за скоєння адміністративного правопорушення відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП судом не виявлено.
Беручи до уваги характер правопорушення, його тривалість та сутність протиправних дій, суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6, 268, 276-280, 283 п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Реквізити для сплати штрафу:Отримувач ГУК в Од.обл./отг м. Кілія 21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526;Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA988999980313020106000015622; КОД КДБ 21081100; Найменування податку Адміністративні штрафи та інші санкції.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу*;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта) Судовий збір стягнутий з (ПІБ чи назва установи, з якої стягується судовий збір) на користь держави, за постановою суду по справі № 502/1954/25.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова в частині стягнення штрафу може бути пред'явлена до виконання протягом 3 місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Кілійського районного суду О. А. Маслеников