Постанова від 26.11.2025 по справі 947/27116/25

Справа № 947/27116/25

Провадження № 1-кс/947/18045/25

УХВАЛА

26.11.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, лейтенанта поліції ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 12024162480000577 від 03.05.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду м. Одеси звернувся слідчий СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Слідчим відділом Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області під процесуальним керівництвом групи прокурорів Київської окружної прокуратури міста Одеси, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024162480000577, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Встановлено, що 03.05.2024 до 44 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області надійшло повідомлення уповноважених осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за фактом зловживання службовим становищем службовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), під час здійснення процедури публічних закупівель. (ІТС ІПНП № 7923 від 03.05.2024).

Згідно повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_3 відповідно до пункту 1.2.2 Плану проведення заходів державного фінансового контролю ІНФОРМАЦІЯ_3 на ІІ квартал 2025 року на підставі направлень, виданих начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 , ревізійною групою у складі: начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 (направлення від 14.07.2025 № 414), головного державного фінансового інспектора ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 (направлення від 14.07.2025 № 409), головних державних аудиторів ІНФОРМАЦІЯ_4 : ОСОБА_6 (направлення від 14.07.2025 № 411), ОСОБА_7 (направлення від 14.07.2025 № 410), ОСОБА_8 (направлення від 14.07.2025 № 413), ОСОБА_9 (направлення від 14.07.2025 № 412), ОСОБА_10 (направлення від 14.08.2025 № 481), проведено ревізію діяльності Комунального окремих фінансово-господарської некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - Центр, Підприємство, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » або повна назва) за період з 01.01.2020 по 30.06.2025.

Ревізію проведено з 15.07.2025 по 02.09.2025 відповідно до питань програми ревізії та робочого плану з відома генерального директора Центру ОСОБА_11 та у присутності головного бухгалтера Підприємства ОСОБА_12 .

Керуючись п. 22 Порядку проведення інспектування ІНФОРМАЦІЯ_6 , її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, ревізія була зупинена з 21.08.2025 по 28.08.2025.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань КНІІ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (дата реєстрації 12.10.1999, номер запису: 15561450000072291): Місцезнаходження: АДРЕСА_1 . Код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 . Правовий статус юридична особа. Основний вид діяльності за КВЕД: 86.10 Діяльність лікарняних закладів. КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » включено до: Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів з присвоєнням йому коду 21367 згідно з даними, наведеними у Реєстраційній картці розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів); Реєстру неприбуткових установ та організацій 20.11.2019 з присвоєнням ознаки неприбутковості 0048 інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам пункту 133.4 Податкового кодексу України; Реєстру платників податку на додану вартість 21.03.2000.

Посадовими особами Центру, яким було надано право розпоряджатися рахунками, укладати договори та підписувати розрахункові документи у періоді, що підлягав ревізії, були: з правом першого підпису: генеральний директор ОСОБА_11 , телефон НОМЕР_3 ; з правом другого підпису: головний бухгалтер ОСОБА_12 , телефон НОМЕР_4 . Право укладати угоди, договори, контракти та інші правочини у періоді, що підлягав ревізії, відповідно до умов Статуту мав генеральний директор Центру.

В період ревізії проведено дослідження документів Підприємства, що надано до ревізії на запит від 15.07.2025 № 1. Запит про надання документів у додатку і до акта.

Під час ревізії направлено 4 запити до установ, підприємств і організацій щодо виду, обсягу та якості операцій для підтвердження в обліку об'єкта контролю.

Зазначеною ревізією встановлено фінансових порушень у загальній сумі 9055,14 тис. грн, з них: порушень, що призвели до втрат 6728,13 тис. грн, інших порушень фінансової дисципліни 2.327,00 тис. гривень.

Вжитими під час ревізії заходами забезпечено відшкодування виявлених порушень у загальній сумі 4 661,30 тис. грн, у тому числі порушень, що призвели до втрат 2334,30 тис. гривень.

Зокрема, ревізією встановлені наступні суттєві порушення фінансової дисципліни, що призвели до втрат.

У ході аналізу висновків наданих аудиторами під час проведення ревізії виявлено ряд порушень в діяльності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ООР, а саме:

-з приводу використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, ревізією зазначеного питання встановлено недоотримання доходів Центром на загальну суму 83 960,37 грн, обласним бюджетом 12 395.84 грн: порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 359 160,08 гривні.

-з приводу законності здійснення та достовірності відображення в обліку витрат, у тому числі видатків на капітальне будівництво (реконструкцію, ремонт) та оплату праці працівників ревізією оплати праці працівників та нарахування на заробітну плату, ревізією зазначеного питання встановлено, що з порушенням чинного законодавства безпідставно проведено виплату заробітної плати та відповідно сплачено ЄСВ у загальній сумі 6 100 529,56 гривні.

-з приводу видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт ревізією видатків на капітальні, поточні ремонти (реконструкцію) ревізією зазначеного питання встановлено порушень щодо завищення обсягів та вартості виконаних робіт на загальну суму 73 380,52 грн, внаслідок чого завдано втрат Підприємству на відповідну суму.

-з приводу стану розрахунково-платіжної дисципліни та виконання господарських договорів, правильності відображення дебіторської та кредиторської заборгованості, стану претензійно-позовної роботи ревізією стану розрахунково-платіжної дисципліни та виконання господарських договорів, правильності відображення дебіторської та кредиторської заборгованості, стану претензійно-позовної роботи ревізією зазначеного питання встановлено заниження по обліку Центру станом на 01.06.2025 кредиторської заборгованості за спожиті комунальні послуги та енергоносії у загальній сумі 2181893,35 грн та утворення дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок порушення законодавчо визначеного терміну отримання товарів, робіт, послуг, на суму 63610,99 гривні.

-з приводу стану збереження майна, використання оборотних та необоротних активів перевіркою зазначеного питання ревізією встановлені порушення, що призвели до втрат, на загальну суму 98 708,25 грн та лишки на суму 81 500,00 гривень.

-з приводу дотримання законодавства про публічні закупівлі за результатами аналізу питання розміщення інформації про закупівлю ревізією зазначеного питання встановлено порушення вимог пункту 3 Наказу Мінекономрозвитку № 1082,

У зв'язку із вищенаведеним, в рамках вказаного кримінального провадження, з метою встановлення об'єктивної істини та задля з'ясування повних обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, 03.10.2025 року було винесено постанову при призначення судової економічної експертизи за експертною спеціальністю 11.1 «Дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності», виконання якої було доручено судовим експертам ІНФОРМАЦІЯ_7 , якими, в подальшому, було заявлене відповідне клопотання про надання чітко визначеного переліку документації, яка необхідна для винесення об'єктивного висновку за даною експертизою.

Таким чином, під час досудового розслідування, з метою виконання завдань кримінального провадження, та встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність в застосуванні в межах вказаного кримінального провадження заходу забезпечення кримінального провадження тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » Одеської обласної ради (юридична адреса: АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

В судове засідання слідчий не з'явився, разом з тим слідчим до клопотання було долучено заяву, в якій він просив розгляд клопотання проводити за його відсутності.

Вказане клопотання, згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя приходить до переконання про можливість розгляду без виклику осіб, у володінні яких знаходиться зазначені у клопотанні документи.

Вивчивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Згідно ч. ч. 3, 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначається: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Проаналізувавши зазначені норми Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя приходить до переконання, що стороною обвинувачення не було дотримано вищевказаних вимог при підготовці та зверненні до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, з огляду на наступне.

Так, слідчий суддя зазначає, що слідчим до клопотання додано лише копію витягу з ЄРДР та клопотання експерта, однак інших доказів на підтвердження фактів зазначених у клопотанні та обставин кримінального правопорушення слідчим не надано, що унеможливлює повний та всебічний розгляд клопотання.

Викладене свідчить про не відповідність клопотанням вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України, а відтак, згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, таке клопотання не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудового розслідування № 12024162480000577 від 03.05.2024 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України - відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1