cправа №947/39340/25
провадження №1-в/947/304/25
26 листопада 2025 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , у присутності секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
1. Зміст подання.
До Київського районного суду міста Одеси надійшло подання від начальника Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 на підставі Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В обґрунтування вказаного подання, зокрема зазначив, що після звільнення з місць обмеження волі ОСОБА_3 прибув за адресою: АДРЕСА_1 , на постійне місце проживання. За час перебування на волі, відповідних висновків для себе не зробив, через вживання алкогольних напоїв почав вести себе агресивно та неадекватно, через вживання алкогольних напоїв почав скоювати адміністративні правопорушення та був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Також ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних напоїв у громадському місці, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях та вчиняв хуліганські дії. З ОСОБА_3 систематично проводилися профілактичні бесіди, щодо недопущення порушення чинного законодавства України та було попереджено, що у випадку порушення законодавства України по відношенню до нього буде встановлений адміністративний нагляд для більш детального контролю. Але після попереджень ОСОБА_3 відповідних висновків для себе не зробив та не дивлячись на міри профілактичного характеру був притягнутий до адміністративної відповідальності: ч.1 ст.178, ч.1 ст.175-1, 177 КУпАП.
Звертав увагу, що за місцем мешкання сусіди охарактеризували ОСОБА_3 з негативної сторони.
Враховуючи вищевикладене відносно ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, однак знаходячись під наглядом ОСОБА_3 продовжував порушувати адміністративний нагляд та скоював адміністративні правопорушення за що притягувався до адміністративної відповідальності.
Стверджував, що з ОСОБА_3 систематично проводилися профілактичні бесіди, щодо недопущення порушення чинного законодавства України та було попереджено, що в подальшому у випадку порушення законодавства України по відношенню до нього буде продовжено адміністративний нагляд для більш детального контролю. Але і після попереджень ОСОБА_3 відповідних висновків для себе не зробив.
Посилаючись на викладене, просив суд: 1) встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік у відношенні ОСОБА_3 та встановити наступні обмеження: заборонити виїзд за межі м. Одеси без дозволу керівника Одеського РУП №1 ГУНП України в Одеській області; заборонити відвідувати заклади розважального характеру, де реалізується спиртні напої на розлив.
2. Позиції учасників судового розгляду.
Представник ВП №4 Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
ОСОБА_3 в судове засідання також не з'явився, належним чином повідомлений не був. Подав до суду заяву про розгляд подання за його відсутності.
3. Передумови та висновки суду.
Дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
З матеріалів доданих до подання вбачається, що ОСОБА_3 був засуджений 29.03.2016 року Приморським районним судом м.Одеси. Звільнився після відбуття покарання 17.08.2018 року.
Відповідно до п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. в) ч.1 ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Частина 3 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», передбачає, що разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
В той же час, до матеріалів подання не було додано належну копію вироку Приморського районного суду м.Одеси від 29.03.2016 року, оскільки надана копію неналежної якості, що позбавляє суд зрозуміти зміст вироку, зокрема його резолютивну частину, а отже встановити достатні підстави для тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись п. в) ст.ст.3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд
1. У задоволенні подання начальника Одеського РУП №1 ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.
2. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_1