Справа №461/8283/25
Провадження №3/461/2967/25
26 листопада 2025 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Мисько Х.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст.44 КУпАП, -
Згідно із протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №478957 від 07.10.2025 року, 30.06.2025 року о 01 год. 5 хв., за адресою: м. Львів, пр.Свободи, 35, у ОСОБА_1 виявлено та вилучено 2 трубки, що згідно із висновком експерта №СЕ114-25/15859 -НЗПРАП від 31.07.2025 року виявлено наркотичну речовину PVP, маса якого становить 0,00146 грам, який відноситься до наркотичних засобів та речовин, обіг яких обмежено, у невеликих розмірах
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 44 КУпАП.
В судове засідання 30.10.2025 року ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Постанова Галицького районного суду м. Львова від 30.10.2025 року про примусовий привід ОСОБА_1 у судове засідання залишена без виконання.
Дослідивши матеріали справи суд вважає таке.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративна відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В той же час, згідно ст. 38 КУпАП якщо справа про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Ст.247 КУпАП передбачає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в тому числі, у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
В даному випадку, оскільки правопорушення за ст.44 КУпАП, вчинення якого інкримінують ОСОБА_1 не відноситься до триваючих та постанова про закриття кримінального провадження була винесена 08.08.2025 р., тому строки визначені ст. 38 КУпАП на момент розгляду справи в суді закінчилися.
Вказане згідно п. 7 ст. 247 КУпАП є обставиною, яка виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення та тягне за собою необхідність закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності
Керуючись ст.ст. 247, 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.44 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.
Суддя Мисько Х.М.