Ухвала від 25.11.2025 по справі 925/692/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

25 листопада 2025 року м.Черкаси справа №925/692/25

Господарський суд Черкаської області у складі судді Г.М.Скиби в приміщенні суду розглянув справу

за Товариства з обмеженою відповідальністю "Сектор Інвест", Київська область, Бучанський район, с.Макарів, вул.Ярослава Мудрого,63-Б

до відповідачів: 1) Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, м.Канів, вул.Захисників України,3;

2) Відділу комунального майна та земельних ресурсів Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області, м.Канів, вул.Шевченка,11;

3) Канівської міської ради, м.Канів, вул.О.Кошового,3

про визнання протиправним та скасування рішення; зобов'язання вчинити певні дії.

Акціонерне товариство "Черкасиобленерго" в особі Відокремленого структурного підрозділу "Звенигородські енергетичні мережі" звернулось в Господарський суд Черкаської області із позовом до Виконавчого комітету Мокрокалигірської сільської ради з вимогами про стягнення збитків, завданих споживанням електричної енергії з порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії, в сумі 102093,84 грн, а також про відшкодування судових витрат.

Ухвалами суду: від 20.06.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання 16.07.2025; від 16.07.2025 задоволено клопотання позивача, залучено до участі у справі як відповідача-3 - Канівську міську раду, м.Канів, вул.О.Кошового,3, код ЄДРПОУ 33362991; прийнято заяву позивача від 16.07.2025 (вх.суду №10748/25 від 16.07.2025) про зміну предмету позову, постановлено надалі розглядати справу з наступними вимогами до відповідачів: "визнати протиправним та скасувати рішення Канівської міської ради Черкаської області від 17.06.2025 №22-31 "Про скасування електронного аукціону №SPE001-UA-20250429-84118 з продажу об'єкта малої приватизації - магазину загальною площею 784,5 кв.м, розташованого за адресою: вулиця Героїв Дніпра,47-К, місто Канів, Черкаський район, Черкаська область; визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області від 15.05.2025 №171 "Про погодження скасування електронного аукціону №SPE001-UA-20250429-84118 з продажу об'єкта малої приватизації - магазину загальною площею 784,5 кв.м, розташований за адресою: вулиця Героїв Дніпра, 47-К, місто Канів, Черкаська область; зобов'язати Відділ комунального майна та земельних ресурсів виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області (ідентифікаційний код юридичної особи 21387003) протягом 10 робочих днів з дати набрання законної сили рішення суду у даній справі затвердити та завантажити в систему електронних торгів "Прозорро.Продажі" підписаний Товариством з обмеженою відповідальністю "Сектор Інвест" (ідентифікаційний код юридичної особи 44048565) та оператором електронного майданчика Товариством з обмеженою відповідальністю "Полонекс" протокол про результати електронного аукціону №SPE001-UA-20250429-84118 щодо продажу об'єкта малої приватизації - магазину загальною площею 784,5 кв.м, розташований за адресою: вулиця Героїв Дніпра, 47-К, місто Канів, Черкаська область, який відбувся 07.05.2025 і в якому Товариство з обмеженою відповідальністю "Сектор Інвест" визнано переможцем"; проведення підготовчого засідання відкладено на 10.09.2025; від 10.09.2025 відмовлено у задоволенні клопотання позивача про залучення до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - операторів електронних майданчиків Товариства з обмеженою відповідальністю "Полонекс" (м.Київ, вул.Бульварно-Кудрявська,33) та Товариства з обмеженою відповідальністю "Е-Тендер" (м.Київ, вул.Дегтярівська,21, літ "А"); закрито підготовче провадження, проведення судового засідання призначено на 20.10.202; від 20.10.2025 проведення судового засідання відкладено на 10.11.2025; від 10.11.2025 розгляд справи відкладено на 25.11.2025.

11.11.2025 за вх.№16773/25 від позивача надійшло повідомлення №24041 про сплату судового збору та надання доступу до запису судового засідання за допомогою Електронного кабінету користувача ЄСІТС.

24.11.2025 за вх.№17453/25 від відповідача-2 надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи.

25.11.2025 за вх.№17483/25 від відповідача-1 надійшла заява про розгляд справи без участі представників Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської області та Канівської міської ради.

Разом з тим, судове засідання о 09:00 год. 25.11.2025 не відбулось з огляду на аварійні відключення у Господарському суді Черкаської області електромережі, застосовані ПАТ "Черкасиобленерго" відповідно до команди НЕК "Укренерго", що не дозволило забезпечити участь представників сторін в режимі відеоконференції та проводити технічну фіксацію судового процесу.

За вказаних обставин суд вважає за необхідне визначити наступну дату проведення судового засідання з належним повідомленням сторін.

Керуючись ст.ст.202, 216, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи відкласти на 10:00 год. 12 грудня 2025 року. Засідання суду провести в приміщенні господарського суду Черкаської області, м.Черкаси, бульв.Шевченка,307, каб.316. Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

2. Для участі позивача та його представника Ганенка Романа Андрійовича (тел. НОМЕР_1 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), а також відповідача-2 та його представника Погасій Світлани Миколаївни (тел. НОМЕР_2 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ), судове засідання провести у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представників.

Довести до відома позивача та відповідача-2, що їх представники мають право з'явитися до зали судового засідання Господарського суду Черкаської області і брати участь у судовому засіданні в загальному порядку.

3. Звернути увагу учасників справи, що:

ч.7 ст.42 Господарського процесуального кодексу України установлено їх обов'язок зареєструвати свій електронний кабінет в системі "Електронний суд" (https://id.court.gov.ua/);

реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом (абз.1 ч.6, абз.1, 2 ч.8 ст.6 Господарського процесуального кодексу України);

якщо Господарським процесуальним кодексом України передбачено обов'язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси (ч.7 ст.42 Господарського процесуального кодексу України);

відповідно до ст.42 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи, за наявності у них електронного кабінету мають можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

4. Роз'яснити сторонам, що в силу положень п.2 ч.2 ст.202 Господарського процесуального кодексу України неявка в засідання суду учасника справи без повідомлення про причини неявки не є підставою для відкладення судового засідання.

5. Участь представників сторін у засіданні визнати обов'язковою.

Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч.11 ст.242 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.М.Скиба

Попередній документ
132083669
Наступний документ
132083671
Інформація про рішення:
№ рішення: 132083670
№ справи: 925/692/25
Дата рішення: 25.11.2025
Дата публікації: 27.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них; про комунальну власність, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (25.11.2025)
Дата надходження: 16.06.2025
Предмет позову: визнання протиправним та скасування рішення, зобов"язання вчинити дії
Розклад засідань:
10.09.2025 12:00 Господарський суд Черкаської області
20.10.2025 15:00 Господарський суд Черкаської області
25.11.2025 09:00 Господарський суд Черкаської області
12.12.2025 10:00 Господарський суд Черкаської області