Справа № 930/2796/25
Провадження №3/930/988/25
21.11.2025 року м.Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Войницька Т.Є., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Служби у справах дітей Райгородської сільської ради, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 188-50 КУпАП, -
До Немирівського районного суду Вінницької області з Служби у справах дітей Райгородської сільської ради надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за за ч.1 ст. 188-50 КУпАП.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.11.2025 року головуючою суддею у справі визначено суддю Войницьку Т.Є.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 18.11.2025 вбачається, що 05.11.2025 близько 12:00 год відповідно до звернення ОСОБА_2 , було здійснено візит до домогосподарства ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , з метою проведення перевірки фактів, викладених у зверненні, умов проживання та виховання дітей, здійснення оцінки рівня їх безпеки та ( у разі підтвердження фактів) організацію їх соціального захисту. На пропозицію виконати повноваження відповідно до вимог чинного законодавства відповідно до Порядку забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 р. №585, ОСОБА_1 - не допустила, чим здійснила перешкоду в діяльності та виконанні обов'язків органу опіки та піклування Райгородської сільської ради,чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 188-50 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за доцільне звернути увагу на наступне.
Під час розгляду і вирішення справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 280 КУпАП суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З'ясування вищезазначених обставин здійснюється у відповідності до ст. 279 КУпАП, зокрема, шляхом дослідження під час судового розгляду доказів, якими відповідно до ст.251КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно із ч. 1ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначені свідки, однак, як встановлено з матеріалів справи, до протоколу не долучено їх пояснення.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що вищезазначені обставини унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи вважаю, що матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання до Служби у справах дітей Райгородської сільської ради.
Керуючись ст.ст.256,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 188-50 КУпАП повернути до Служби у справах дітей Райгородської сільської ради для доопрацювання.
Постанова набирає чинності з моменту її винесення та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Є.Войницька