Постанова від 25.11.2025 по справі 125/2177/25

125/2177/25

3/125/790/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.11.2025 м. Бар Вінницької області

Суддя Барського районного суду Вінницької області Питель О.В., за участі: секретаря судового засідання Матієць Д.В., прокурора Фесенко Д., особи, яка притягується до відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, колишнього пожежного-рятувальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (м. Жмеринка), місце проживання якого зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , пожежний-рятувальник караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (м. Жмеринка) сержант служби цивільного захисту, являючись згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, будучи звільненим зі служби 13.10.2024, на порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 20.02.2025 о 10:40 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, «При звільненні», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення визнав.

Прокурор у судовому засіданні висловила позицію про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у матеріалах справи доказами. Просила ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП.

До матеріалів справи долучила письмовий висновок щодо наявності у діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, та просила накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1275 грн.

Згідно з даними копії витягу з наказу Управління ДСНС України у Вінницькій області № 39 від 01.06.2013, ОСОБА_1 призначено на посаду пожежного-рятувальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 2 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Вінницькій області.

Згідно з даними копії витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Вінницькій області № 407 від 24.11.2016, ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання «сержант служби цивільного захисту».

Згідно з даними копії витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Вінницькій області № 407 від 29.12.2017, ОСОБА_1 призначено на посаду пожежного-рятувальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 2 державного пожежно-рятувального загону.

Згідно з даними копії контракту № 105/2024 про проходження служби цивільного захисту від 15.02.2024, ОСОБА_1 уклав контракт № 105/2024 про проходження служби цивільного захисту на 1 місяць 29 днів на посаді пожежного-рятувальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (м. Жмеринка).

Згідно з даними копії рапорту від 11.10.2024, сержант ОСОБА_1 звернувся до начальника ГУ ДСНС України у Вінницькій області з проханням про звільнення з військової служби цивільного стану за станом здоров'я.

Згідно з даними копії витягу із наказу з кадрових питань (особового складу) Головного управління ДСНС України у Вінницькій області № 635 о/с-оп від 11.10.2024, сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено з органів ДСНС України за ст. 176 п. «3» (за станом здоров'я), з 13.10.2024.

Згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в-ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію «При звільнені» за період з 01.01.2024 по 13.10.2024 до 13.11.2024. Як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 20.02.2025 о 10:40.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, крім повного визнання ним вини, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, копії листа НАЗК Департаменту внутрішньої безпеки НПУ № 47-06/79190-25 від 25.09.2025 про несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, копії повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування № 40 від 28.11.2024, копії листа Департаменту внутрішньої безпеки НПУ № 38358-2025 від 03.10.2025 про розгляд матеріалів НАЗК № 47-06/79190 від 25.09.2025, копії біографічної довідки ОСОБА_1 , копії присяги особового складу органів та підрозділів цивільного захисту від 15.04.2008, копії витягу з наказу Управління ДСНС України у Вінницькій області № 39 від 01.06.2013, копії витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Вінницькій області № 407 від 24.11.2016, копії витягу із наказу Головного управління ДСНС України у Вінницькій області № 407 від 29.12.2017, копії контракту № 105/2024 про проходження служби цивільного захисту від 15.02.2024, копії рапорту ОСОБА_1 до начальника ГУ ДСНС України у Вінницькій області про звільнення з військової служби від 11.10.2024, копії зобов'язання ОСОБА_1 не допускати скоєння корупційних діянь від 13.06.2006, копії попередження № 966 від 28.04.2016 про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень, передбачених ЗУ від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції», копії пам'ятки при звільненні зі служби цивільного захисту (роботи) осіб начальницького складу та державних службовців ДСНС України, копії повідомлення ОСОБА_1 4 державного пожежно-рятувального загону з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області ГУ ДСУ № 3-Л/47-74 від 07.01.2025 щодо подання декларації, копії посадової інструкції пожежного-рятувальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини (м. Бар) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (м. Жмеринка) на особливий період, копії службової характеристики ОСОБА_1 , копії послужного списку ОСОБА_1 , копії положення про 15 державну пожежно-рятувальну частину (м. Бар) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (м. Жмеринка) на особливий період, копії рапорту оперуповноваженого ВПК Вінницького управління ДВБ НП України майора поліції Вовчка В. № 40319-2025 від 20.10.2025, витягом з послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , з якого вбачається несвоєчасне подання декларації, письмових пояснень ОСОБА_1 , скріншоту із сайту НАЗК про ознайомлення з порядком заповнення та подання декларації, копії повідомлення Департаменту внутрішньої безпеки НПУ щодо відомостей про збої у роботі реєстру декларацій, копії відповіді НАЗК із роз'ясненнями дати виявлення адміністративного правопорушення, копії наказу № 363 від 05.04.2024 про деякі питання складання уповноваженими особами Національної поліції України протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, копії рапорту оперуповноваженого ВПК Вінницького управління ДВБ НП України майора поліції Вовчка В. № 42873-2025 від 05.11.2025.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу висновку, що ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, повне визнання ним своєї вини і щире розкаяння, усвідомлення необхідності нести юридичну відповідальність за свої дії, ураховуючи те, що за майже 20 років служби ОСОБА_1 не має жодного стягнення, має виключно позитивну службову характеристику, вважаю, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Суд відхиляє пропозицію прокурора про призначення ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу у розмірі сімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки така пропозиція не грунтується на положеннях ст. 33 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З огляду на викладене вище, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Суддя