Справа № 521/20319/25
Номер провадження № 2/521/8985/25
25 листопада 2025 року
Суддя Хаджибейського районного суду м. Одеси Поліщук І.О., при секретарі судового засідання Коржеван В.А., розглянувши питання про виправлення описки в ухвалі Хаджибейського районного суду міста Одеси від 25 листопада 2025 року про прийняття справи до провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛЛЕКТ-ЦЕНТР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
Ухвалою Хаджибейського районного суду м. Одеси від 25.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛЛЕКТ-ЦЕНТР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Дослідивши матеріали справи, суд, зазначає, що у другому абзаці резолютивній частині ухвали суду від 25.11.2025 року, невірно вказано дату судового засідання, а саме помилково вказано: «24 листопада 2025 року» замість вірної дати - «24 грудня 2025 року».
Положеннями ч. 1 ст. 269 ЦПК України встановлено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. З зазначеної норми закону вбачається, що судове рішення має бути точним. Помилки у тексті судового рішення, арифметичні або граматичні помилки (описки), що стосуються істотних обставин справ або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунені судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.
Відповідно до ч. 2ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд вважає за можливе розглянути питання про виправлення описки без участі осіб, які не з'явилися.
При цьому, в розумінні вказаних положень Цивільно-процесуального кодексу України описка це помилка, зумовлена неправильним написанням слів, внаслідок чого виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, тобто написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначенні дат та строків.
Зважаючи на те, що ухвалі Хаджибейського районного суду м. Одеси від 04.11.2025 року допущена описка, вважаю, за необхідне її виправити.
Керуючись ст.269,432 ЦПК України, суд,-
Виправити описку в другому абзаці резолютивної частини ухвали Хаджибейського районного суду м. Одеси від 25.11.2025 року про прийняття справи до провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КОЛЛЕКТ-ЦЕНТР» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, а саме дату судового засідання вважати вірною: «24 грудня 2025».
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: І.О. Поліщук