24.11.2025
Справа № 497/2184/25
Провадження № 3/497/681/25
24.11.2025 року суддя Болградського районного суду Одеської області, Раца Володимир Анатолійович, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов до суду з відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Болград Одеської області, громадянина України, відповідального виконавця відділу адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу військової частини НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України (книжка) серії НОМЕР_2 , виданого 22 травня 2008 року Київським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області , РНОКПП НОМЕР_3 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-15 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №374747 від 23.08.2025 року, 23 серпня 2025 року о 01:30 годині полковником ОСОБА_2 під час здійснення раптової перевірки організації несення служби прикордонного наряду "Контрольний пост" на автодорозі м.Болград-с.Виноградівка у складі солдата ОСОБА_1 , солдата ОСОБА_3 , солдата ОСОБА_4 , які належним чином службу в прикордонному наряді не організували, перевірку транспортних засобів, які перетинають контрольний пост не здійснювали, тобто було виявлено факт порушення ОСОБА_1 правил несення прикордонної служби визначених в п.п.7 п.2 Розділу ІІ "Інструкції про службу прикордонних нарядів ДПСУ" затвердженої наказом МВСУ від 19.10.2015 року №1261, в умовах особливого періоду (правового режиму воєнного стану).
За цим фактом начальником відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_1 " майором ОСОБА_5 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду адміністративного матеріалу був повідомлений належним чином, а саме шляхом надіслання SMS-повідомлення на мобільний номер телефону, зазначений в заявці на отримання такої кореспонденції. Надав 21.10.2025 року заяву про відкладення розгляду адміністративного матеріалу для підготовки заперечення, у зв'язку з чим розгляд відкладався. ОСОБА_1 так заперечення й не надав, про причини своєї неявки в судове засідання призначене 24.11.2025 року суд не повідомив.
У відповідності до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Положення п.7 ст. 247 КУпАП передбачають закриття провадження в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, що позбавляє суд приймати рішення по суті справи, зокрема про винність особи із зазначенням свого висновку у резолютивній частині постанови.
У відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення наслідком закінчення строку є неможливість притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинене нею діяння. В цьому разі провадження підлягає закриттю на підставі п.7 ст. 247 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що адміністративна справа підлягає закриттю у відповідності до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП України у зв'язку зі збігом строку притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і неможливістю у зв'язку з цим накладення на нього адміністративного стягнення.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Адміністративне правопорушення було виявлено 23.08.2025 року, правопорушення вчинене 23.08.2025 року, протокол про адміністративне правопорушення складений 23.08.2025 року. 29.08.2025 року справа надійшла до Болградського районного суду, та двічі призначалася до судового розгляду, розгляд відкладався за клопотанням ОСОБА_1 . Строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності сплинув 23.11.2025 року.
В даних умовах зазначені вище обставини унеможливили розгляд справи в межах тримісячного строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ч.2 ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 8, ч. 2 ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. 283, п.3 ст. 284, ст. 285 ч. ч. 1, 2, 3 ст. 294 КУпАП суддя, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням передбачених ст. 38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області.
Суддя В.А.Раца