Ухвала від 25.11.2025 по справі 138/2710/25

Справа № 138/2710/25

Провадження №:1-кс/138/941/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.11.2025 м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суду Вінницької області, у складі

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі судових засідань Могилів-Подільського міськрайонного суду клопотання старшого слідчого СВ Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Михайлівці Мурованокуриловецького району (тепер Могилів-Подільського району) Вінницької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , освіта середня спеціальна, не одруженого, військовослужбовця, громадянина України, українця, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.263, ч.5 ст.407 КК України,

ВСТАНОВИВ:

24.11.2025 слідчий СВ Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_6 , за погодженням з прокурором Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області з вказаним вище клопотанням по кримінальному провадженню № 12025020160000445 від 14.09.2025.

Клопотання мотивоване тим, зокрема, що досудовим розслідуванням встановлено, що наказом командира військової частини № 136 від 03.05.2025 солдата ОСОБА_4 , зараховано до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , на всі види забезпечення та призначено на посаду майстра 1 екіпажу безпілотних авіаційних комплексів 1 взводу ударних безпілотних авіаційних комплексів роти ударних безпілотних авіаційних комплексів.

Відтак, з 03.05.2025, тобто з моменту відправлення до військової частини ОСОБА_4 набув статусу військовослужбовця - особи, яка проходить військову службу, та з цього ж дня продовжив виконання військового обов'язку - проходження військової служби.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

За статтею 1 Закону України «Про оборону України» - воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення в Україні воєнного стану» № 64/2022 від 24.02.2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, введено в Україні воєнний стан, який триває дотепер.

Згідно з п.п. 1, 3 ч. 4 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язок військової служби на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять) чи поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його направлено туди за наказом відповідного командира (начальника).

Про запровадження в Україні воєнного стану та порядок проходження військової служби в умовах воєнного стану солдату ОСОБА_4 достеменно було відомо і до часу самовільного залишення місця служби останній дотримувався встановленого порядку несення служби та виконував покладені на нього завдання.

Являючись військовослужбовцем військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період, солдат ОСОБА_4 відповідно до вимог ст.ст. 17, 65, 68 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 16, 49, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст.ст. 2-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, повинен був свято і беззаперечно дотримуватися Конституції України і законів України, Військової присяги, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, дорожити честю і гідністю військовослужбовця, берегти військову честь і поважати гідність інших людей, не допускати негідних вчинків, виконувати свої службові обов'язки, які визначають обсяг виконання завдань доручених йому за посадою та дотримуватися вимог статутів Збройних Сил України.

Проте, солдат ОСОБА_4 достовірно знаючи свої обов'язки, передбачені зазначеним вище законодавством, яке регламентує порядок виконання військового обов'язку і проходження військової служби, та маючи можливість належно їх виконувати, свідомо допустив їх порушення та вчинив військовий злочин проти встановленого порядку проходження військової служби за наступних обставин.

Так, 10 вересня 2025 року біля 10:00 год солдат ОСОБА_4 діючи з прямим умислом, із особистих мотивів та з метою тимчасово ухилитись від проходження військової служби, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, в умовах воєнного стану, самовільно залишив місце несення служби, а саме військову частину НОМЕР_1 , що дислокується біля населеного пункту АДРЕСА_2 та проводив час на власний розсуд за місцем свого проживання, а саме по АДРЕСА_1 .

Солдат ОСОБА_4 до цього часу відсутній у військовій частині НОМЕР_1 , обов'язки військової служби не виконує, перебуваючи поза межами указаної військової частини, правоохоронні органи або органи військового управління про свою належність до військової служби, а також про учинене ним нез'явлення вчасно на службу без поважних причин не повідомляв, в той час перебував за місцем свого проживання до моменту виявлення його 13.09.2025 працівниками сектору кримінальної поліції Могилів-Подільського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Крім, цього установлено, що відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 176 від 09 вересня 2025 року, ОСОБА_4 призначено на посаду солдата оператора безпілотних літальних апаратів 10 екіпажу безпілотних авіаційних комплексів взводу розвідки та корегування роти ударних безпілотних авіаційних комплексів ВЧ НОМЕР_1 з 09 червня 2025 року справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків за посадою.

Солдат ОСОБА_4 , будучи військовослужбовцем, згідно до ст. ст. 11, 16, 49, 127-128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, окрім іншого, зобов'язаний свято та непорушно додержуватись Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно й чесно виконувати військовий обов'язок, бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим, постійно підвищувати рівень військових професійних знань, удосконалювати свою виучку та майстерність, знати та виконувати свої обов'язки й додержуватись вимог Статутів Збройних Сил України, виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою, постійно бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, завжди пам'ятати, що за його поведінкою судять не лише про нього, а й про Збройні Сили України в цілому, точно та вчасно виконувати покладені на нього обов'язки та поставлені йому завдання, додержуватись військової дисципліни, не допускати негідних учинків, точно, вчасно та сумлінно виконувати накази командирів (начальників).

Статтями 3-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України передбачено, окрім іншого, що військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Конституції та законів України, Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог Статутів Збройних Сил України, а також зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватись Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги Статутів Збройних Сил України, накази командирів.

Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Відповідно до ст. 92 Конституції України правовий режим власності визначається виключно законами України.

У відповідності до п. 1 Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 938 (надалі - Положення) дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.

Згідно з п. 2 Положення до предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать: вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, не сучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами не смертельної дії, та зазначені патрони, вибухові матеріали і речовини, сильнодіючі отруйні речовини I - II класу безпечності, збудники інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсини, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічні майстерні, пункти вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї, організації, що займаються збутом сильнодіючих отруйних речовин, і лабораторії, що проводять аналізи цих засобів і речовин, працюють із збудниками інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсинами).

Відповідно до п. 3 Положення міністерства та інші центральні органи державної виконавчої влади, підприємства, установи, організації, господарські об'єднання, а також громадяни мають право у встановленому порядку використовувати, зберігати, перевозити предмети, матеріали і речовини, відкривати підприємства, майстерні та лабораторії, на які поширюється дозвільна система.

Згідно з п. 6 Положення міністерства та інші центральні органи державної виконавчої влади, підприємства, установи, організації, господарські об'єднання, а також громадяни, яким у встановленому порядку надано право виготовляти, придбавати, зберігати, перевозити і використовувати предмети, матеріали і речовини, відкривати підприємства, майстерні та лабораторії, на які поширюється дозвільна система, повинні забезпечити їх належну охорону і правильне використання у господарській діяльності.

Згідно з п. 15 Положення посадові особи та громадяни, які порушили порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин, відкриття і функціонування підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Крім цього, у відповідності до п. 2.1. Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами не смертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 622 зі змінами, внесеними наказом від 05.05.2017 № 364 (надалі - Інструкції) здійснюючи дозвільну систему, органи поліції відповідно до законодавства України видають громадянам - дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної мисливської зброї, холодної, охолощеної, пневматичної зброї, пристроїв.

Відповідно до п. 8.1. Інструкції дозвільна система, що здійснюється органами поліції, поширюється на бойову нарізну військових зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, нейтралізовану, несучасну, спортивну, мисливську вогнепальну зброю, бойові припаси до зброї, основні частини зброї, пневматичну, холодну зброю, пристрої та патрони до них, що належать підприємствам, установам, організаціям, суб'єктам господарювання та громадянам.

У відповідності до п. 9.1. Інструкції вогнепальна, пневматична та холодна зброя і бойові припаси до неї, пристрої та патрони до них міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Національним банком України, підприємствами, установами, організація можуть придбаватися для: озброєння особового складу охорони, а також окремих осіб, яким за родом служби законом дозволено носіння вогнепальної зброї, пневматичної та холодної зброї, пристроїв; науково-дослідних потреб; навчальних потреб (забезпечення допризовної військової і спеціальної підготовки); спортивних потреб; промислового та любительського полювання; захисту життя, здоров'я та майна громадян; використання на зйомках кінофільмів, у сценічних постановках, циркових виставах; експонування в музеях та виставках; колекціонування.

Згідно п. 1 «Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України» затверджених Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 № 2471-XII - зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку N 2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об'єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна військова техніка, ракетно-космічні комплекси. - відносяться до видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України.

Згідно п. 1 додатку 2 «Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України» затверджених Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 № 2471-XII (надалі - Переліку) - громадяни набувають права власності на такі види майна, придбаного ними з відповідного дозволу, що надається: а) на вогнепальну гладко ствольну мисливську зброю - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 21-річного віку; на вогнепальну мисливську нарізну зброю (мисливські карабіни, гвинтівки, комбіновану зброю з нарізними стволами) - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 25-річного віку.

Водночас, у порушення зазначених вище норм законодавства України солдат ОСОБА_4 , вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Так, солдат ОСОБА_4 , перебуваючи під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту м. Покровськ Покровського району Донецької області, у невстановлену досудовим розслідуванням дату та час, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи про відсутність у нього передбаченого законом дозволу, шляхом знахідки незаконно придбав предмети, що належать до категорії бойових припасів, а саме ручну осколкову гранату Ф-1 промислового виготовлення військового призначення та 22 патрони, серед яких 6 патронів калібру 7,62?39 мм та 16 патронів калібру 5,45?39 мм, які є проміжними патронами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї, після чого почав їх незаконно зберігати без передбаченого законом дозволу.

Крім цього, установлено, що ОСОБА_4 у 2023 році, перебуваючи у зоні проведення бойових дій на Херсонському напрямку, шляхом знахідки незаконно придбав два саморобні вибухові пристрої, до складу яких входили два корпуси осколкових оборонних ручних гранат РГО промислового виготовлення військового призначення, два уніфіковані запали дистанційної дії типу УЗРГМ промислового виготовлення військового призначення та два перехідники промислового виготовлення військового призначення під підривачі (запали) дистанційної дії типу УЗРГМ (УЗРГМ-2) до ручних гранат РГО та РГН, які він також почав незаконно зберігати без передбаченого законом дозволу.

13 вересня 2025 року під час проведення огляду домоволодіння АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_7 , дівчина ОСОБА_4 , у одній із кімнат будинку на ліжку виявлено сумку зеленого кольору, яка належить ОСОБА_4 . Під час огляду сумки виявлено та вилучено металевий предмет еліпсоїдної форми зеленого кольору із ребристою поверхнею, зовні схожий на корпус гранати Ф-1 з маркуванням «107 93-74 Т», а також металевий предмет циліндричної форми сріблястого кольору з маркуванням «213-73 УЗРГМ 583», схожий на запал до гранати, що належать до бойових припасів - оборонної осколкової ручної гранати Ф-1 промислового виготовлення військового призначення.

Крім цього, під час огляду домоволодіння АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_4 , в одній із кімнат будинку на столі виявлено та вилучено 22 патрони, що є бойовими припасами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї, а також металевий предмет сферичної форми зеленого кольору з маркуванням «РГО А-ІХ-І 107-33-88», металевий предмет циліндричної форми із зигзагоподібною пластиною з маркуванням «213-73 УЗРГМ 583», циліндричний полімерний предмет чорного кольору, металевий предмет сферичної форми зеленого кольору з маркуванням «РГО А-ІХ-І 107-33-88», металевий предмет циліндричної форми із зигзагоподібною пластиною з маркуванням «118-71 УЗРГМ 583», «173-71» та циліндричний полімерний предмет чорного кольору, які в конструктивному поєднанні відносяться до саморобних вибухових пристроїв.

Вказані предмети належать до категорії бойових припасів та вибухових пристроїв військового призначення, обіг яких на території України обмежено та дозволено лише особам, що мають відповідний дозвіл, якого ОСОБА_4 не мав.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу, а також ч. 5 ст. 407 КК України, самовільне залишенння місця служби військовослужбовцем без поважних причин, тривалістю понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану.

О 18 год 15 хв 29.09.2025 ОСОБА_4 було затримано відповідно до п. 2 ч.1 ст. 208 КПК України за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263, ч. 5 ст. 407 КК України.

ОСОБА_4 29.09.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України, придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу та ч. 5 ст. 407 КК України, самовільне залишенння місця служби військовослужбовцем без поважних причин, тривалістю понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану.

Згідно хвали Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області справа № 138/2710/25 ОСОБА_4 обраний запобіжний захід у вигляді тримання під варто на строк 60 діб до 27 листопада 2025 року включно.

Відповідно до постанови керівника Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_8 продовжено строк досудового розслідування.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025020160000445 триває. Для його завершення необхідно виконати наступні процесуальні дії: отримати висновок амбулаторної судово-психіатричної експертизи, який формується у Вінницькій філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України». Огляд ОСОБА_4 проведено 27.10.2025, термін виконання (формування висновку) експертизи півтора місяці, відкрити матеріали кримінального провадження та ознайомити із ними захисника та підозрюваного.

У ході досудового розслідування виникла необхідність у продовженні застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Необхідність продовження строку тримання під вартою зумовлена наявністю обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінальних правопорушень, а також існуванням ризиків, визначених ч. 1 ст. 177 КПК України, які не зменшилися та продовжують існувати.

Беручи до уваги, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до 10 років, а також встановлені під час досудового розслідування ризики, передбачені п. 1, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, продовження запобіжного заходу є необхідним та обґрунтованим.

Враховуючи викладене вище, просив продовжити застосування до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою терміном на 60 діб.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав зазначених у ньому. Також, уточнив в судовому засіданні, що строк запобіжного заходу він просить продовжити до 29.12.2025, включно.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечували проти продовження застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про продовження застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного підлягає задоволенню, з таких підстав.

ОСОБА_4 29.09.2025 затриманий в порядку ст. 208 КПК України та в подальшому 30.09.2025 повідомлений про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, який відноситься до категорії тяжких злочинів, за який передбачене покарання зокрема у виді позбавлення волі строком до 10 років та у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, який відноситься до категорії тяжких злочинів, за який передбачене покарання зокрема у виді позбавлення волі строком до 7 років.

Ухвалою Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області від 01.10.2025 до підозрюваного було застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів, строк дії якої закінчується 27.11.2025.

На час розгляду клопотання підозра щодо вчинення ОСОБА_9 кримінального правопорушення є обґрунтованою, про що свідчать докази, зібрані у кримінальному провадженні та додані слідчим до даного клопотання, а саме: рапортом реєстрації повідомлення в ІКС ІПНП Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області від 17.09.2025 згідно якого встановлено факт вчинення ОСОБА_4 злочину; протоколом огляду місця події від 13.09.2025 під час проведення якого, за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено гранату Ф-1 та запал до неї; протоколом огляду місця події від 13.09.2025 під час проведення якого, за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено 22 патрони; протоколом допиту свідка ОСОБА_10 , яка підтвердила проживання ОСОБА_4 , у її доньки ОСОБА_7 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 , яка підтвердила виявлення бойових припасів за по вул. Соборна в с. Лучинчик Могилів-Подільського району Вінницької області; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 , яка підтвердила виявлення бойових припасів за по вул. Соборна в с. Лучинчик Могилів-Подільського району Вінницької області; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 яка підтвердила виявлення 22 патронів, що являються бойовими припасами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї за адресою: с. Михайлівці Могилів-Подільського району Вінницької області; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 який підтвердив виявлення 22 патронів, що являються бойовими припасами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї за адресою: с. Михайлівці Могилів-Подільського району Вінницької області; протоколом допиту свідка ОСОБА_15 , який підтвердив виявлення 22 патронів, що являються бойовими припасами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї за адресою: АДРЕСА_1 та належать його сину ОСОБА_4 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_16 який підтвердив виявлення 22 патронів, що являються бойовими припасами до стрілецької нарізної вогнепальної зброї за адресою: с. Михайлівці Могилів-Подільського району Вінницької області та належать її брату ОСОБА_4 ; допитом підозрюваного ОСОБА_4 , який визнав свою вину у скоєному злочині; висновками експертів, згідно яких встановлено, що вилученні предмети являються забороненими в обігу.

Крім того, слідчим доведено наявність підстав вважати, що застосування більш м'яких запобіжних заходів відносно ОСОБА_4 є недостатнім для запобігання ризикам, передбаченим п. 1, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинення іншого кримінального правопорушення або продовження раніше вчиненого.

Підставами вважати, що ОСОБА_4 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду є те, що він підозрюється у вчиненні вище вказаного злочину в період військового стану, а також тим, що ОСОБА_4 не вчиняв жодних дій для повернення до військової частини, попри обов'язок несення військової служби. Підозрюваний не одружений, підозрюється у вчиненні тяжких злочинів, передбачених ч.1 ст.263, ч.5 ст. 407 КК України.

Крім того, як зазначає слідчий, ОСОБА_4 неодноразово вчиняв кримінальні правопорушення, самовільно залишав місце служби, а також до моменту затримання продовжував вчиняти кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, уникаючи виконання військового обов'язку та переховуючись від правоохоронних органів, попри обізнаність про перебування у розшуку.

Тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_4 у разі визнання його винним з огляду на вірогідність переховування від органів досудового розслідування та суду, унеможливлюють обрання більш м'якого запобіжного заходу. З метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження є доцільним застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Обставин, які б свідчили про те, що встановлені ризики відпали або зменшились настільки, що до обвинуваченого з метою забезпечення належної процесуальної поведінки може бути застосовано більш м'який запобіжний захід, стороною захисту суду не доведено.

Крім того, відповідно до ч.8 ст.176 КПК України під час дії воєнного стану до військовослужбовців, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочину передбаченого ст. 407 Кримінального кодексу України, застосовується виключно запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті.

Згідно абзацу 8 частини 4 статті 183 КПК України під час дії воєнного стану слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого ст.407 Кримінального кодексу України.

З метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження є доцільним продовжити застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу саме у виді тримання під вартою без визначення застави, оскільки крім іншого, проти цього не заперечував сам підозрюваний та його захисник.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 263, 407 КК України, ст. 131, 132, 176-178, 182, 184, 186, 193, 194, 200, 369-372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити застосування до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк до 29.12.2025, включно.

Дія ухвали закінчується 29.12.2025.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її оголошення, а підозрюваним, який перебуває під вартою, - в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.

Повний текст ухвали суду складено та оголошено 25.11.2025 - 15 год. 00 хв.

Слідчий суддя: ОСОБА_1