Рішення від 25.11.2025 по справі 944/4327/25

Справа № 944/4327/25

Провадження №2-а/944/91/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.11.2025 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Колтуна Ю.М.,

з участі секретаря судового засідання Корабель С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Яворові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскаржуваною постановою №208 від 20.03.2025 його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП та накладено штраф в розмірі 17 000 грн. В даній постанові вказано, що 30.01.2025 на адресу його місця проживання засобами поштового зв'язку надіслано повістку до ІНФОРМАЦІЯ_2 для проходження медичного огляду з метою встановлення ступеня придатності до проходження військової служби за станом здоров'я. Рекомендоване поштове відправлення з повісткою повернулося з відміткою, яка вказує на те, що адресат відсутній за даною адресою. Будучи оповіщеним належним чином за викликом не прибув, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Вважає дану постанову незаконною, а викладене в ній таким, що не відповідає дійсності. Зазначає, що він з 01.09.2020 є інвалідом II групи, а це свідчить про те, що має право на отримання відстрочки на підставі п.2 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та не зобов'язаний проходити медичний огляд на ВЛК, оскільки є особою з інвалідністю безстроково.

ОСОБА_1 звернув увагу суду на ту обставину, що за адресом проживання жодних листів не отримував. Вважає, що ІНФОРМАЦІЯ_3 , як держатель та адміністратор Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «ОБЕРІГ» має можливість отримати відомості про особу шляхом синхронізації з іншими державними електронними реєстрами, однак при складанні оскаржуваної постанови відповідачем взагалі не обґрунтовано та не доведено неможливості отримання необхідної інформації з відповідних реєстрів, а також проігноровані всі фактичні обставини, не досліджений статус та ступінь вини позивача.

Тому позивач просить поновити процесуальний строк звернення з даним позовом, скасувати оскаржувану постанову.

Ухвалою судді Яворівського районного суду Львівської області від 25.08.2025 відкрито провадження у справі.

31.10.2025 на адресу суду від представника ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив в позові відмовити, покликаючись, серед іншого, на те, що військовозобов'язаному ОСОБА_1 , 30.01.2025 на адресу зареєстрованого засобами поштового зв'язку надіслано повістку №2268609-1718 від 24.01.2025 про виклик на 10 год. 00 хв. 12.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_2 для проходження медичного огляду з метою встановлення ступеня придатності до проходження військової служби за станом здоров'я. Рекомендоване поштове відправлення з повісткою повернулось з відміткою, яка вказує на те, що адресат відсутній за даною адресою. Таким чином у відповідності до абз.2 п.п.2 п.41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 16.05.2024 №560, останній оповіщений належним чином. Однак в зазначений час військовозобов'язаний не прибув про наявність поважних причин або про причину неприбуття не повідомив. Позивач відмовився отримувати протокол про адміністративне правопорушення, відмовився від підпису, а також від пояснення своєї відсутності за викликом. Згодом виявилось, що у військовозобов'язаного на час повістки №2268609- 1718 від 24.01.2025 та винесення постанови про адміністративне правопорушення№208 від 20.03.2025, не було наявної відстрочки по інвалідності 2 групи, оскільки відстрочка була надана 23.06.2025. Відтак вістуні підстави для задоволення позову.

В судове засідання позивач не з'явився, подав на адресу суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.

Відповідач будучи, належним чином повідомленим про час, місце та дату судового засідання, свого представника в судове засідання не направив.

Судовий розгляд здійснюється за відсутності учасників справи, в порядку письмового провадження, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 4 ст.229 КАС України.

З'ясувавши доводи та аргументи позивача, викладені в позовній заяві, заперечення відповідача у відзиві на позов, обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача, дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що згідно з даними довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААБ №348571 від 01.09.2020 ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи безтерміново.

З скриншоту з додатку «Резерв +» вбачається, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним, та має відстрочку до 23.06.2026 - 2 група інвалідності (діє до 31.12.2055), останній дані оновив, має номер в реєстрі «Оберіг» 240620229340449400046.

20.03.2025 тимчасово виконуючий обов'язок начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , виніс постанову № 208, згідно з якою на останнього за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП, накладено штраф у сумі 17 000 грн. Зі змісту вказаної постанови встановлено, що військовозобов'язаному (молодшому лейтенанту запасу) ОСОБА_1 , 30.01.2025 на адресу зареєстрованого (задекларованого в установленому законом порядку місця проживання згідно розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №1718 від 28.01.2025 засобами поштового зв'язку надіслано повістку №2268609-1718 від 24.01.2025 про виклик на 10 год. 00 хв. 12.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_2 для проходження медичного огляду з метою встановлення ступеня придатності до проходження військової служби за станом здоров'я. Рекомендоване поштове відправлення з повісткою (з повідомленням про вручення та описом вкладення) повернулось з відміткою, яка вказує на те, що адресат відсутній за даною адресою. Таким чином у відповідності до абз.2 п.п.2 п.41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 16.05.2024 №560, ВаникТ.В. оповіщений належним чином. Однак в зазначений час військовозобов'язаний ОСОБА_2 , будучи належним чином оповіщеним про дату, час та місце виклику, о 10 год. 00 хв. 12.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_2 не прибув, станом на поточну дату про наявність поважних причин або про причину неприбуття не повідомив, чим порушив вимоги ч.1 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» №3543-ХІІ 21.10.1993 та п.п. 2 п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМ України №1487 від 30.12.2022).

Також до матеріалів справи долучено копію супровідного листа ІНФОРМАЦІЯ_2 № 5309 від 20.03.2025 про скерування копії постанови ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.3 ст.210 КУпАП передбачено відповідальність за вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, що тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правила військового обліку встановлені Законами України «Про військовий обов'язок та військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 року.

Положеннями ст.1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Статтею 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану'визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Указом Президента України № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" від 24.02.2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України,Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні із 05:30 год. 24.02.2022 року введено на всій території України воєнний стан, який неодноразово продовжувався, та продовжує свою дію на час розгляду справи.

З метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань,Указом Президента України від 24.02.2022 року №65/2022 "Про загальну мобілізацію" на всій території України оголошено проведення загальної мобілізації.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року №3543-ХІІвстановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію'визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно з абзацом 6 частини 3статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію'інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставіЗакону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Відповідно до ч.10 ст.1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", в редакції Закону №3633-IX від 11.04.2024 року, який набрав чинності 18.05.2024 року, громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, окрім іншого: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (абзац 2); виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством (абзац 6).

Згідно з абз.4 підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі - Закон № 3633-ІХ) установлено, що під час діїУказу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 3 березня 2022 року № 2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Відповідно до пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.

Абзацом 7 частини 3статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»(в редакціїЗакону №3633-ІХ) визначено, що інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, враховуючи вимоги зазначеного абз.7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз. 2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022 року.

Пунктом 19 Порядку № 1487 встановлено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом.

Таким чином, у період з 18 травня 2024 року до 16 липня 2024 року позивач зобов'язаний був оновити свої персональні (військово-облікові) дані через центр надання адміністративних послуг, через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Суд зауважує, що відповідно до примітки до ст.210 КУпАП, положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів - це інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена з метою забезпечення військового обліку громадян України (ч.1ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII, далі - Закон № 1951-VIII).

Відповідно до ч.3ст.13Закону №1951-VIII до Реєстру вносяться відомості, визначеністаттею 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені ч.3ст. 14 цього Закону.

Згідно з ч.3ст.14Закону №1951-VIII актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Перелік органів, від яких органи ведення Реєстру отримують відповідну інформацію, визначений у ч.3ст. 14 Закону № 1951-VIII.

Так, реєстр «Оберіг» - це Єдиний державний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у якому зберігаються дані про військовозобов'язаних. Він автоматично отримує інформацію з інших державних реєстрів, таких як: реєстр актів цивільного стану; державний реєстр фізичних осібплатників податків; Пенсійний фонд України; Державна міграційна служба; Державна прикордонна служба; судова влада тощо. Таким чином, якщо актуальні дані вже містяться у цих реєстрах, вони автоматично передаються до реєстру «Оберіг», на підставі чого формується військовий обліковий запис особи.

Мобільний застосунок «Резерв+» є користувацьким інтерфейсом, який підтягує інформацію з реєстру «Оберіг» та надає можливість користувачу переглядати власні дані й самостійно оновлювати контактну інформацію.

Враховуючи вимоги ст.19 Конституції України та ч.2ст.2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 18.07.2020 у справі № 216/5226/16-а, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.

Згідно з правилами ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, на відповідача покладено обов'язок доказування правомірності складення оскаржуваної постанови.

Однак, відповідачем не надано належних та допустимих доказів вчинення позивачем вказаного адміністративного правопорушення та притягнення останнього до адміністративної відповідальності з дотриманням визначеної законом процедури. Так, з наявних матеріалів справи, встановлено, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та мав відстрочку від призову на підставі п.2 ч.1 ст. 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію до 23.06.2026. Сторона відповідача не надала пояснень та доказів, які саме дані про позивача неможливо отримати з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Так, матеріали справи не містять відомостей, які давали б підстави стверджувати, що відповідачем вчинялися будь-які дії, спрямовані на виконання покладених обов'язків щодо отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних військовозобов'язаного ОСОБА_1 шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи. Відповідач не довів факту неможливості отримання персональних даних стосовно ОСОБА_1 шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами, базами чи системами. Тому, суд приходить до висновку, що відповідачем вказаний обов'язок не виконано і не спростовано доводів позивача про неправомірність винесення оскаржуваної постанови.

Як вбачається із адміністративного позову, ОСОБА_1 не отримував жодних сповіщень та повістки за адресою місця проживання, тому не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 у вказаний у повістці час. Таким чином, на переконання суду, відповідачем не доведено, що ОСОБА_1 було відомо про необхідність з'явитися на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у зазначеній у повістці місце та строк. Отже, умисел на вчинення адміністративного правопорушення не доведений «поза розумним сумнівом».

Суд також звертає увагу на те, що позивач є особою з 2 групою інвалідності, має офіційну відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Згідно з ч. 11 ст. 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" мобілізація таких осіб здійснюється лише за їх згодою.

Таким чином, ОСОБА_1 не мав підстав переховуватися або уникати явки до ТЦК, оскільки мав законне право на відстрочку від мобілізації.

У відповідності до ст. 62 Конституції України, вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватися на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

З огляду на встановлені судом обставини, враховуючи відсутність достатніх та належних доказів на підтвердження правомірності оскаржуваної постанови, суд приходить до висновку, що прийняте рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності є необґрунтованим, прийнятим без повного та всебічного з'ясування усіх обставин справи, а тому підлягає скасуванню, а провадження у справі закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відповідно дост.121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Позивачу слід поновити строк для звернення до суду з позовом, оскільки про наявність оскаржуваної постанови та відкриття виконавчого провадження йому стало відомо 31.07.2025 після звернення до Яворівського відділу державної виконавчної служби у Яворівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління юстиції, в матеріалах справи відсутні відомості про факт отримання ним копії оскаржуваної постанови раніше.

Відповідно до ч.1ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору при поданні позову, то він підлягає стягненню з відповідача в користь держави.

На підставі наведеного, та ст.ст. 251, 252, 280, 288, 289 КУпАП, керуючись ст.ст. 12, 19-20, 72-77, 121, 139, ч. 4 ст.229, ст.ст. 244-246, 255, 286 КАС України, суд,

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення -задовольнити.

Постанову №208 по справі про адміністративне правопорушення від 20.03.2025 про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП- скасувати, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП в зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. на користь держави.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Суддя Юрій КОЛТУН