12 листопада 2025 рокуЛьвівСправа № 380/18259/23 пров. № СК-А/857/18713/24
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Гуляка В.В.
суддів: Ільчишин Н.В., Матковської З.М.
за участі секретаря судового засідання: Скрутень Х.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області,
на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 березня 2024 року (суддя - Кедик М.В., час ухвалення - не зазначено, місце ухвалення - м.Львів, дата складання повного тексту - 07.03.2024),
в адміністративній справі №380/18259/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" до Головного управління ДПС у Львівській області,
про визнання протиправним та скасування розпорядження,
встановив:
У серпні 2023 року позивач ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача ГУ ДПС у Львівській області, в якому просив: 1) визнати протиправним та скасувати Розпорядження Головного управління ДПС у Львівській області від 11.07.2023 № 514-РЛ в частині анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі №13250314201900334; 2) стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати.
Відповідач позовних вимог не визнав, в суді першої інстанції подав відзив на позовну заяву, просив відмовити в задоволенні позовних вимог за їх безпідставністю.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07.03.2024 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано розпорядження Головного управління ДПС у Львівській області від 11.07.2023 №514-РЛ в частині анулювання Товариству з обмеженою відповідальністю "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" ліцензії на право роздрібної торгівлі №13250314201900334. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача 2684,00 грн судових витрат.
З цим рішенням суду першої інстанції не погодився відповідач та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що рішення суду першої інстанції ухвалене з неповним та неправильним встановленням обставини справи та порушенням норм матеріального права і процесуального права, що призвело до винесення незаконного судового рішення, яке підлягає скасуванню з підстав, наведених в апеляційній скарзі.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт покликається на те, що судом першої інстанції неправильно застосовано положення статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР) унаслідок чого, на думку скаржника, суд дійшов неправильного висновку про те, що викладена у листі Державної інспекції архітектури та містобудування України від 28.06.2023 № 6239/04/13-23 (у зв'язку з відсутністю в них документів про прийняття в експлуатацію об'єктів, до здійснюється реалізація пального) не свідчить про наявність підстав для анулювання ліцензії відповідно до ч. 50 статті 15 вищезазначеного Закону. Вважає скаржник, що судом першої інстанції не надано оцінку доказам (листу Державної інспекції архітектури та містобудування України від 28.06.2023 № 6239/04/13-23), що став підставою для винесення оскаржуваного розпорядження, не встановлено обставин у справі щодо необхідності отримання документів, про введення в експлуатацію, не застосовано норми матеріального права (Закону України «Про архітектурну діяльність», Закону України «Про будівельні норми», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки», Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1442 від 20 грудня 1997 року). Отже, оскаржене рішення суду не відповідає критеріям законності та обґрунтованості.
За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду від 07.03.2024 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю.
Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що дану апеляційну скаргу слід задоволити.
Судом такі фактичні обставини справи.
Позивач ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 42501985, основним видом економічної діяльності якого є 46.30 роздрібна торгівля пальним.
Для здійснення діяльності із роздрібної торгівлі пальним ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" отримало від ГУ ДПС у Львівській області ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на адресу місця торгівлі: Україна, Львівська область, Пустомитівський район, с. Підберізці, реєстраційний номер ліцензії 13250314201900334, терміном дії з 16.07.2019 до 16.07.2024 (а.с. 14 т.1).
Розпорядженням ГУ ДПС у Львівській області від 11.07.2023 № 514-РЛ “Про анулювання ліцензії» анульовано ліцензію на роздрібну торгівлю пальним реєстраційний номер ліцензії - 13250314201900334, у зв'язку з отриманням від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами (а.с. 8, 12).
Не погодившись із винесеним розпорядженням, позивач звернувся до адміністративного суду із цим позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку про відсутність у контролюючого органу правових підстав для анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним з реєстраційним номером 13250314201900334, виданої ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА", а тому таке розпорядження належить визнати протиправним та скасувати.
Суд апеляційної інстанції не погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР).
За визначенням статті 1 Закону №481/95-ВР:
- роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів;
- ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ, що засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку;
- єдиний державний реєстр суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального) - перелік суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій;
- єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального містить відомості про: ліцензіатів (для юридичних осіб - найменування, код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) - прізвище, ім'я, по батькові, номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку в паспорті), для спільної діяльності без створення юридичної особи - найменування, код ЄДРПОУ особи, відповідальної за ведення обліку спільної діяльності, для іноземного суб'єкта господарювання - найменування постійного представництва, реєстраційний номер постійного представництва); місця виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним (адреса); дату видачі/анулювання та термін дії ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним;
- анулювання ліцензії - позбавлення суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) права на провадження діяльності, зазначеної в ліцензії.
Статтею 15 Закону №481/95-ВР встановлено, що суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва. Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п'ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Згідно частин 32-35 ст.15 Закону №481/95-ВР, ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання (у тому числі іноземний суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального). Суб'єкти господарювання (у тому числі іноземні суб'єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
Відповідно до ч.37 ст.15 Закону №481/95-ВР, для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення; акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального; дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Після видачі/анулювання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального податковий орган вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/анулювання відповідної ліцензії.
Відповідно до ч.39 ст.15 Закону №481/95-ВР, відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
Матеріалами справи підтверджується, що 07 липня 2022 року для здійснення діяльності із роздрібної торгівлі пальним ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" отримало від ГУ ДПС у Львівській області ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на адресу місця торгівлі: Україна, Львівська область, Пустомитівський район, с. Підберізці, реєстраційний номер ліцензії 13250314201900334, терміном дії з 16.07.2019 до 16.07.2024.
Через електронний кабінет платника податків ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" 12.07.2023 отримано Витяг з розпорядження (внутрішній номер 123867) дата 11.07.2023 р. № 514-РЛ, Анулювання ліцензії.
Вирішуючи спірні правовідносини, колегія суддів також враховує наступне.
Згідно з абз.2 ч.52 ст.15 Закону №481/95-ВР, ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
Як визначено частиною першою статті 15 Закону № 481/95-ВР, оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Відповідно до ч.20 ст.15 Закону №481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Згідно із ч. 1 ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 (далі - Порядок №461).
Згідно пункту 1 Порядку №461, цей Порядок установлює механізм та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Пунктом 2 Порядку №461 встановлено, що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, а також комплексів (будов), до складу яких входять об'єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.
Відповідно до п.4 Порядку №461, надання (реєстрація), повернення (відмова у видачі) чи скасування реєстрації документів, що підтверджують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними статтею 7 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності».
Документи для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, подаються замовником до ДІАМ. Держархбудінспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення ДІАМ.
Відповідно до абз. 9, 10 ч. 50 ст. 15 Закону №481/95-ВР, ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі, зокрема: отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися такими органами; встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.
Суд встановив, що ТОВ "ГТС Рітейл Галичина" звернулося до контролюючого органу із відповідною заявою, до якої було долучено, зокрема, наступні копії документів: платіжне доручення про оплату за ліцензію на роздрібну торгівлю пальним №58 від 26.06.2019; дозвіл №1939.19.32 від 05.07.2019 Головно управління Держпраці Київській області на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки; дозвіл №1940.19.32 ві05.07.2019 Головно управління Держпраці у Київській області на виконання робіт підвищеної небезпеки; договір оренди землі №1/05/11 від 01.05.2019; витяг з ДЗК №НВ-4609905882019 від 03.06.2019; договір суборенди частини АЗС №01/06-02 від 01.06.2019; договір купівлі-продажу №02052019 від 02.05.2019; дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки; дозвіл виконання робіт підвищеної небезпеки; паспорт на пункт паливозаправочний, резервуар V =10,0 м. куб.
Як уже наводилося вище, ТОВ "ГТС Рітейл Галичина" отримано ліцензію №13250314201900334, терміном дії з 16.07.2019 до 16.07.2024 на роздрібну торгівлю пальним на адресу місця торгівлі: Україна, Львівська область, Пустомитівський район, с. Підберізці, Підберізцівська сільська рада.
У відповідь на лист ДПС України від 29.05.2023 №5704/5/99-00-09-01-02-05 щодо видачі/реєстрації актів вводу в експлуатацію об'єктів, або актів готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, необхідних для роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, Державна інспекція архітектури та містобудування України листом від 28.06.2023 №6239/04/13-23 повідомила, що акти вводу в експлуатацію об'єктів, або актів готовності об'єкта до експлуатації не погоджувалися Державною інспекцією архітектури та містобудування України. На адресу торгівлі: Львівська область, Пустомитівський район, село Підберізці, Підберізцівська сільська рада Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області виданий сертифікат (дата не зазначена) за реєстраційним номером ЛВ16512235259, замовник ВРН ПАТ «Укрнафта» у Львівській області (00135390).
Таким чином, ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, яка видана ТОВ «ГТС Рітейл Галичина» за адресою місця торгівлі: Львівська область, Пустомитівський район, село Підберізці, Підберізцівська сільська рада була анульована шляхом прийняття органом, який видав ліцензію (ГУ ДПС у Львівській області) відповідного розпорядження №514-РЛ від 11.07.2023 з посиланням на положення на с. 15 Закону №481/95-ВР на підставі отримання листа управління Державної інспекції архітектури та містобудування України №6239/04/13-23 від 28.06.2023, яким повідомлено, що документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчення будівництвом об'єктів, у Реєстрі будівельної діяльності, зокрема щодо ТОВ «ГТС Рітейл Галичина» (місцезнаходження - Львівська область, Пустомитівський район, село Підберізці, Підберізцівська сільська рада виданий сертифікат (дата не зазначена) за реєстраційним номером ЛВ16512235259, замовник ВРН ПАТ «Укрнафта» у Львівській області (00135390).
Пунктом 3 Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 №1442, встановлено, що торгівля нафтопродуктами, призначеними для відпуску споживачам здійснюється через мережу автозаправних, автогазозаправних станцій та автозаправних пунктів.
Термін автозаправна станція (АЗС) вживається у значенні, наведеному у Державних будівельних нормах Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» ДБН Б.2.2- 12:2019.
Розділ ДБН Б.2.2-12:2019 встановлює норми обов'язкові для органів державного управління, місцевого самоврядування, підприємств і установ незалежно від форм власності, відомчого підпорядкування, громадських об'єднань і громадян, які здійснюють будівництво і благоустрій на території міських і сільських населених пунктів, територіях.
Пунктом 3.2 даних ДБН встановлено, що автозаправна станція - це комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту (мототранспорту).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про будівельні норми» державні будівельні норми - нормативний акт, затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва, будівельні норми встановлюють обов'язкові вимоги до об'єкта нормування у будівництві.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури (тобто всі без виключення автозаправні станції, автогазозаправні станції та автозаправні пункти).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про об'єкти підвищеної небезпеки», у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні: об'єкт підвищеної небезпеки - об'єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об'єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру; небезпечна речовина - хімічна, токсична, вибухова, окислювальна, горюча речовина, біологічні агенти та речовини біологічного походження (біохімічні, мікробіологічні, біотехнологічні препарати, патогенні для людей і тварин мікроорганізми тощо), які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей та довкілля, сукупність властивостей речовин і/або особливостей їх стану, внаслідок яких за певних обставин може створитися загроза життю і здоров'ю людей, довкіллю, матеріальним та культурним цінностям.
З огляду на зазначене, автозаправна станція є об'єктом підвищеної небезпеки відповідно до ідентифікації за Порядком та об'єктами будівництва класу наслідків (відповідності) СС3 згідно з ДСТУ 8855:2019.
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів класу наслідків (відповідності) СС2 та СС3 здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами архітектурно-будівельного контролю сертифіката, який засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації.
Враховуючи, що Державна інспекція архітектури та містобудування України на запит ДПС України від 29.05.2023 №5704/5/99-00-09-01-02-05 щодо видачі/реєстрації актів вводу в експлуатацію об'єктів, або актів готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, необхідних для роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, листом від 28.06.2023 №6239/04/13-23, повідомила, що акти вводу в експлуатацію об'єктів, або актів готовності об'єкта до експлуатації щодо суб'єкта господарювання ТОВ «ГТС «Рітейл Галичина» за адресою торгівлі пальним: Львівська область, Пустомитівський район, село Підберізці, Підберізцівська сільська рада не погоджувалися і доказів такого погодження судом не здобуто, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач цілком обґрунтовано та у законний спосіб прийняв спірне письмове Розпорядження про анулювання ТОВ «ГТС «Рітейл Галичина» ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, зокрема, на підставі отримання від уповноваженого органу інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не погоджувалися таким органом.
Отже, відсутні підстави для визнання протиправним і скасування розпорядження ГУ ДПС у Львівській області від 11.07.2023 № 514-РЛ в частині анулювання ТОВ "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" ліцензії на право роздрібної торгівлі №13250314201900334, а відтак і підстави для задоволення позовних вимог.
З огляду на зазначене, рішення суду першої інстанції не відповідає критеріям законності та обґрунтованості, передбачених ст.242 КАС України, ухвалене з невідповідність його висновків обставинам справи та з порушенням норм матеріального права, а тому з урахуванням приписів статті 317 КАС України підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні позовних вимог.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до п.2 ч.5 ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження).
Проаналізувавши характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи, суд апеляційної інстанції зазначає, що дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
постановив:
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області - задоволити.
Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07 березня 2024 року в адміністративній справі №380/18259/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування розпорядження - скасувати і прийняти нову постанову.
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ГТС РІТЕЙЛ ГАЛИЧИНА" - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя В. В. Гуляк
судді Н. В. Ільчишин
З. М. Матковська
Повний текст постанови суду складено 24.11.2025 року