712/15409/25
1-кс/712/5323/25
25 листопада 2025 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 травня 2025 року за № 12025255330000458 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
Дізнавач сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулась до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаним клопотанням.
В обґрунтування заявлених в клопотанні вимог зазначає, що сектором дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025255330000458 від 03 травня 2025 за ч.1 ст. 190 КК України.
02 травня 2025 року не встановлена особа під приводом продажу шин до сільськогосподарської техніки, шляхом обману заволоділа грошовими коштами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " в сумі 104000 гривень, які були перерахувані на рахунок НОМЕР_1 відкритий ФОП ОСОБА_5 .
Допитана потерпілої ОСОБА_6 - директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повідомила, що підприємство займається орендою сільськогосподарської техніки для сільськогосподарських потреб і тому виникла необхідність в закупівлі шин для комбайну класу «Ягуар». Співзасновник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_7 знайшов оголошення на майданчику « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в мережі «Інтернет» щодо продажу необхідного комплекту шин. Вартість однієї шини складає 52000 гривень з ПДВ. Він написав продавцю в месенджері «Viber» за абонентським номером НОМЕР_2 , який представився як ФОП ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). В подальшому, ОСОБА_7 дійшов згоди щодо купівлі двох шин на загальну суму 104 000 грн. Продавець надіслав рахунок на оплату та повідомив, що грошові кошти необхідно перерахувати на рахунок ФОП ОСОБА_5 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було здійснено переказ грошових коштів в сумі 104 000 гривень на рахунок НОМЕР_1 , що підтверджується платіжною інструкцією № 63 від 02.05.2025. Після переказу грошових коштів ОСОБА_8 написав, що стався «переліміт» і що необхідно звернулись до бухгалтері ФОП ОСОБА_5 та оформити повернення грошових коштів. В подальшому продавець перестав відповідати на смс - повідомлення і заблокував ОСОБА_7 . Зв?язок з продавцем відсутній, грошові кошти не повернуті, оплачений товар не отриманий.
Враховуючи викладене, дізнавач, за погодженням з прокурором, звернулась до слідчого судді з вказаним клопотанням.
Дізнавач сектору дізнання Черкаського районного Управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , в судове засідання не з'явилась, про дату, час і місце судового засідання повідомлена належним чином, звернулась до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання без її участі.
Представник ПрАТ ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Згідно ч.4 ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.
Дослідивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження № 12025255330000458, надані дізнавачем докази, дослідивши їх безпосередньо в судовому засіданні, згідно ст. 23 КПК України, слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до вказаного реєстру 03 травня 2025 року за № 12025255330000458 за фабулою: «02.05.2025 під приводом продажу шин до сільськогосподарської техніки, невідома особа заволоділа шляхом обману грошовими коштами ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " в сумі 104000 грн., які підприємство перерахувало на рахунок ФОП ОСОБА_5 НОМЕР_1 . (ЄО №37369 від 02.05.2025).» - правова кваліфікація ч.1 ст 190 КК України.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Пунктом 7 ч.1 ст.162 КПК України визначено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання, як доказів, відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, встановлення осіб, які вчинили вищевказане кримінальне правопорушення, та свідків вчинення вказаного кримінального правопорушення, враховуючи необхідність використання відомостей, які містяться у з'єднаннях кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, як доказів у кримінальному провадженні, враховуючи, що в інший спосіб їх отримати неможливо, керуючись ст.ст.23, 84, 92, 107, 159, 163, 309, 372 КПК України,
Клопотання дізнавача сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 травня 2025 року за № 120252553300008458 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - задовольнити.
Надати, в межах кримінального провадження № 12025255330000810 від 01 серпня 2025 року, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знадяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за НОМЕР_4 ) адреса: АДРЕСА_1 .
Зобов'язати службових осіб ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) адреса: АДРЕСА_1 , надати:
- інформацію, чи було здійснено блокування, перевипуск, подвоєння сім-картки, переадресацію повідомлень з абонентського номера НОМЕР_2 за період з 02 травня 2025 року по 10 липня 2025 року;
- інформацію відносно особи, яка здійснила блокування, перевипуск, подвоєння сім-картки НОМЕР_2 в період часу з 02 травня 2025 року по 10 липня 2025 року, із зазначенням відділення ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », контактних дані працівника, який проводив перевипуск сім-картки, точного часу проведення пере випуску та відео з камер відеоспостереження з відділення ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », на якому зафіксований момент пере випуску сім-картки;
- інформацію, чи проводився не санкціонований доступ до системи ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 в період часу з 02 травня 2025 року по 10 липня 2025 року, із зазначенням ІР-адреси, пристрою та його місцезнаходження;
- інформацію, чи створювався дистанційно кабінет користувача на абонентський номер НОМЕР_2 , якщо так, то з якої ІР-адреси, пристрою (із зазначенням його місцезнаходження;
- роздруківку телефонних з'єднань за абонентським номером НОМЕР_2 за період з 02 травня 2025 року по 10 липня 2025 року, в тому числі вхідних та вихідних з'єднань, дзвінків нульової тривалості, текстових та службових повідомлень, їх змісту, маршрутів передавання, даних про ідентифікаційні ознаки (ІМЕІ) мобільного терміналу, який використовувався із вказаним абонентським номером, інформації про прив'язку до базових станцій з розшифровкою їх місцезнаходження та координат в момент з'єднання, а також інформації про банківські рахунки чи інші платіжні системи, за допомогою яких відбувалося поповнення вказаного абонентського номера.
Інформацію, відомості та документи надати в паперовому вигляді та/або на електронному носії інформації.
Виконання ухвали доручити дізнавачу сектору дізнання Черкаського районного Управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , та іншим дізнавачем Сектору дізнання Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, які уповноважені здійснювати досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025255330000458, та/або за дорученням дізнавача, старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_17 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_18 ; старшому оперуповноваженому сектору протидії шахрайству ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_19 ; оперуповноваженому сектору протидії шахрайству ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_20 ; старшому оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_21 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_22 .
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може бути постановлена ухвала про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Визначити строк дії ухвали - 60 (шістдесят) днів, який відраховується з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1