Постанова від 24.11.2025 по справі 949/2342/25

Справа №949/2342/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2025 року м. Дубровиця

Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції №1 Сарненського ВП ГУНП у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, жительки АДРЕСА_1 ,

за частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

27 жовтня 2025 року до Дубровицького районного суду Рівненської області надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №658440 від 16 жовтня 2025 року вбачається, що 10 квітня 2024 року близько 11:31 год., в м. Дубровиця по вул. Миру, 7Б, ОСОБА_1 у магазині "Pods" порушила правила торгівлі, а саме здійснила роздрібну торгівлю одної одноразової електронної сигарети з маркуванням "Elfbar" без марок акцизного податку, чим порушила пункт 9 статті 65 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального".

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відмовилася від підпису в протоколі та дачі письмових пояснень.

На розгляд справи до суду ОСОБА_1 не з'явилася, подала заяву про розгляд справи без її участі.

Крім того, ОСОБА_1 подала до суду письмові заперечення на протокол про адміністративне правопорушення, в яких зазначає, що оскільки строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчився, тому провадження у даній справі підлягає закриттю.

Згідно статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та з'ясувавши повно, всебічно, об'єктивно усі обставини справи, приходжу до наступного висновку.

Згідно статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно статті 10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Отже, наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №658440 від 16 жовтня 2025 року, а також іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно із нормою частини 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Відповідно до частини 11 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що датою вчинення правопорушення, що інкримінується ОСОБА_1 , зазначено 10 квітня 2024 року.

Крім того, в матеріалах справи міститься постанова від 03 липня 2025 року про закриття кримінального провадження №12024180000000696, з якої вбачається, що 27 травня 2024 року до СУ ГУНП в Рівненській області надійшли матеріали УСР в Рівненській області ДСР Національної поліції України про те, що 17 травня 2024 рокуу ОСОБА_2 , перебуваючи в магазині "Pods" по вул. Миру, 7Б в м. Дубровиця, Рівненської області, збула 1 незаконно виготовлену одноразову електронну сигарету з маркуванням "Elfbar", яка перебувала в пачці, без марки акцизного податку та не відповідає вимогам ДСТУ та непридатна для реалізації на території України (к/п №1202418000000488 від 28 травня 2024 за частиною 1 статті 204 Кримінального кодексу України).

Вказаною постановою кримінальне провадження №12024180000000696, яке внесене до ЄРДР 29 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 204 Кримінального кодексу України (епізоди в ЄРДР: №12024180000000488, за кваліфікацією частина 1 статті 204 Кримінального кодексу України; №12024181200000735, кваліфікація частина 1 статті 204 Кримінального кодексу України), закрите у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 204 Кримінального кодексу України.

Отже, на даний час, з дня, зазначеного датою вчинення правопорушення, так і з дня закриття кримінального проваження, минув тримісячний строк, в межах якого можливе накладення адміністративного стягнення.

На підставі пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Отже, враховуючи те, що на момент розгляду даної справи закінчився тримісячний строк на притягнення до адміністративної відповідальності, то вважаю необхідним справу провадженням закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Керуючись частинами 2, 11 статті 38, пунктом 7 частини 1 статті 247, статтями 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі щодо ОСОБА_1 за частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених частинами 2, 11 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: підпис.

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Суддя Дубровицького

районного суду К.М. Отупор