Справа № 638/21144/25
Провадження № 3-в/638/61/25
25 листопада 2025 року Шевченківський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Невеніцина Є.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу за постановою Шевченківського районного суду м. Харкова від 29.10.2025, -
Постановою Шевченківського районного суду м. Харкова від 29.10.2025 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
24.11.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить розстрочити виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, посилаючись на скрутне матеріальне становище.
Суд, дослідивши матеріали справи, докази наявні в ній та оцінивши їх в сукупності, приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень ст. 298, 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами. Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ч.1 ст.307 КУАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2, 300-3 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Зі змісту заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить суд розстрочити виконання постанови в частині стягнення штрафу строком на 3 місяці.
Відповідно до ст. 301 КУпАП за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.
Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Отже нормами КУпАП передбачено лише розгляд питання про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт, тоді як розстрочка сплати штрафу передбачена законом.
Згідно зі статтею 268 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є забезпечення виконання винесеної постанови, що обумовлює необхідність застосування усіх передбачених КУпАП заходів забезпечення виконання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та застосування накладеного адміністративного стягнення.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи в межах заяви, враховуючи дані про особу правопорушника, доводи викладені в заяві, а також розмір штрафу, призначеного як адміністративне стягнення, суд дійшов висновку про необхідність задоволення заяви ОСОБА_1 та розстрочення виконання постанови Шевченківського районного суду м. Харкова від 29.10.2025 в частині сплати штрафу за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення строком на 3 місяці зі сплатою по 5665 грн перші два місяці та 5670 грн у третій місяць.
Керуючись ст. 304 КУпАП, ст. 33 ЗУ «Про виконавче провадження», -
Клопотання ОСОБА_1 про розстрочення виконання постанови Шевченківського районного суду м. Харкова від 29.10.2025 - задовольнити.
Розстрочити ОСОБА_1 сплату штрафу, накладеного постановою Шевченківського районного суду м. Харкова від 29.10.2025 у справі № 638/21144/25 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн строком на 3 (три) місяці, зобов'язавши ОСОБА_1 сплачувати по 5665 грн перші два місяці та 5670 грн у третій місяць.
Строк внесення першого та подальших щомісячних платежів рахувати з дати, наступної за днем набрання даною постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Невеніцин