Постанова від 25.11.2025 по справі 344/15791/25

Справа № 344/15791/25

Провадження № 3/344/5402/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Руденко Д.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.173-2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Від Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області до суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою суду від 09.09.2025 року матеріали справи були повернуті до Управління патрульної поліції Івано-Франківській області для належного оформлення, у зв'язку з тим, що відомості щодо суті адміністративного правопорушення внесено некоректно, зокрема нерозбірливим почерком, що унеможливлювало розгляд протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 . Окрім того, у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення» зазначено, що пояснення надані на окремому аркуші, проте пояснення ОСОБА_1 до справи долучено не було.

02.10.2025 року до суду повторно надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 . При цьому, згідно з наданими матеріалами, зазначені в постанові суду недоліки усунені не були. Зокрема, до матеріалів справи замість читабельного протоколу долучено рапорт поліцейського, а рішення суду щодо письмових пояснень ОСОБА_1 проігноровано.

Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність діяння, передбаченого цим Кодексом, винність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, потерпілого, свідків, висновком експерта, речовими доказами, іншими документами, а також показаннями технічних приладів та засобів, що мають функції фото- і відеофіксації, які використовуються згідно із законодавством.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Оскільки протокол про адміністративне правопорушення є документом, що фіксує факт вчинення правопорушення, його нечитабельність унеможливлює встановлення обставин справи та прийняття законного рішення. Долучення до матеріалів справи рапорту працівника поліції не усуває виявлених недоліків.

Крім того, судом встановлено, що рішення суду про надання письмових пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 було проігноровано, що свідчить про невиконання постанови суду щодо повернення матеріалів справи для належного оформлення.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Враховуючи наведене, суд вважає, що допущене невиконання вимог суду та невідповідність матеріалів справи встановленим законом вимогам унеможливлюють розгляд справи по суті.

Керуючись ст.ст. 7, 221, 245, п.1 ст.247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.173-2 КУпАП - закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Дмитро РУДЕНКО