Справа № 194/1787/25
Номер провадження 3/194/580/25
24 листопада 2025 року м. Тернівка
Тернівський міський суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Соколової Ю.І.,
за участю:
секретаря судового засідання - Коркіної Т.С.,
прокурора - Кисельова В.Г.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася в брянській області рф, громадянки України, працюючої головним спеціалістом загального відділу Тернівської міської ради (на момент вчинення правопорушення), маючої на утриманні неповнолітню дитину 2014 року народження, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи, відповідно до п. п. "в" п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування, припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування у зв'язку зі звільненням 27.08.2024 з посади головного спеціаліста загального відділу апарату Тернівської міської ради, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», наступного року після року припинення діяльності, несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме - 01.04.2025 року о 10:52 год., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор в судовому засіданні підтримав фактичні обставини зазначені в протоколі, надав відповідний висновок, вважає, що є усі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, підстав для застосування ст.ст. 22, 38 КУпАП не має, а тому просив накласти стягнення у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та стягнути на користь держави судовий збір.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення визнала, суду повідомила, що після звільнення з посади у встановлені строки подала декларацію, а про те, що їй необхідно ще подати декларацію за рік, вона не знала, оскільки не правильно сприйняла інформацію відповідального працівника Тернівської міської ради. Умислу приховати інформацію не мала та правопорушення вчинила не умисно.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Кисельова В.Г., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов таких висновків.
ОСОБА_1 , відповідно до розпорядження Тернівського міського голови № 104-к від 25.03.2024 «Про призначення ОСОБА_2 », призначено на посаду головного спеціаліста загального відділу апарату Тернівської міської ради з 27.08.2024, отже у відповідності до положень п. п. "в" п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» її віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену в п.п. «а», «в»-«г» п.2 ч. 1 ст. 3, зобов'язані до 01 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за типом «щорічна, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік) за 2024 рік, лише 01.04.2025 року о 10:52 год.
Розглядом справи не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи, відповідно до п. п. "в" п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік за типом «щорічна», а саме - 01.04.2025 року о 10:52 год., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.
Тобто, кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є правильною.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується зібраними у справі та дослідженими в судовому засіданні доказами:
1) даними протоколу про адміністративне правопорушення №1025 від 30.10.2025 року, який складений уповноваженою особою поліції та вказана суть адміністративного правопорушення;
2) послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій , наданого НАЗК;
3) запитом Управління стратегічних розслідувань до Тернівської міської ради від 03.07.2025;
4) відповіддю Виконавчого комітету Тернівської міської ради Дніпропетровської області від 17.07.2025 (про надання інформації);
5) копією розпорядження міського голови № 104-к від 25.03.2024 «Про призначення ОСОБА_2 » про прийняття на службу ОСОБА_1 ;
6) копією розпорядження міського голови № 296-к від 27.08.2024 «Про звільнення ОСОБА_2 »;
7) копією посадової інструкції головного спеціаліста загального відділу, затвердженої міським головою 11.11.2019;
8) витягами з табелю обліку робочого часу та обхідним листом ОСОБА_1 ;
9) регламентом роботи виконавчого комітету Тернівської міської ради та його відділів;
10) письмовими поясненнями притягаємої від 15.10.2025;
11) рапортом працівника поліції Ю.Плєшакова від 16.10.2025;
12) роздруківкою декларації ОСОБА_1 з сайту Єдиного Державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
13) усними поясненнями ОСОБА_1 , даними нею під час розгляду справи.
Будь-яких порушень процедури під час складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 суд не вбачає.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік - 01.04.2025 року.
Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 - 30.10.2025 року.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є адреса місця проживання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 .
При накладенні стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини.
Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, обставини провадження, особу ОСОБА_1 , яка до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює, має на утриманні неповнолітню дитину, враховуючи визнання вини останньою, суд вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в межах мінімального його розміру, встановленого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У відповідності вимог ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 268, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят гривень) 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 605,60 гривень на користь держави.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першоюстатті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ю.І. Соколова