25 листопада 2025 року справа №320/13183/25
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши за правилами загального позовного провадження у порядку письмового провадження у м. Києві адміністративний позов Підприємства об'єднання громадян «Центру реабілітації «РЕГЕНТ» до Головного управління ДПС у Київській області, як відокремленого підрозділу ДПС про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Підприємство об'єднання громадян «Центр реабілітації «РЕГЕНТ» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №24790705 від 24.01.2025.
Позовні вимоги мотивовані тим, що сума податкового кредиту була сформована за рахунок ПДВ, сплаченого при митному оформленні імпортованого товару, сплата якого відображається в електронній базі СЕА ПДВ та у доступних відповідачу базах даних Державної митної служби України. Отже, актом перевірки підтверджено право на формування ПОГ «ЦР «РЕГЕНТ» податкового кредиту, відображеного у податковій декларації з ПДВ та наявність якого є підставою для формування від'ємного значення об'єкта оподаткування ПДВ.
Позивач просив врахувати, що Позивачем здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Таким чином, у разі відсутності сплати митних платежів, товари не були б ввезені на митну територію України, проте Відповідачем не заперечується факт їх ввезення на митну територію України, не заперечується факи наявності ВМД, не заперечується факт сплати митних платежів за ВМД, які стали підставою для формування від'ємного значення.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 01.04.2025 вказану позовну заяву залишено без руху.
Позивачем усунуто недоліки шляхом надання суду підтвердження сплати судового збору, а саме платіжної інструкції №451 від 07.04.2025 на суму 30280,00 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.05.2025 відкрито адміністративне провадження за правилами загального позовного провадження.
Відповідач не погодившись з доводами викладеними у позовній заяві подав відзив на позовну заяву, де зазначив, що станом на момент проведення перевірки та реєстрації результатів перевірки відсутні виписані первинні документи щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату, та, відповідно, згідно даних ЄРПН - відсутня виписана та зареєстрована Податкова накладна, щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату. Також зазначено, що згідно наданих банківських виписок, які знаходяться в матеріалах справи (том 2, 3, 5-10) «Призначення платежу» вказується - Відшкодування витрат згідно договору комісії, а отже як вказувалось раніше, оплата за комісійні послугу - відсутня. Відповідачем акцентовано увагу, що аналогічні доводи контролюючого органу підтримано судовою колегію Шостого апеляційного адміністративного суду у подібних правовідносинах по справі № 320/34769/24 (постанова від 02.04.2025) за позовом ТОВ «БРЕНД ПРОПЕРТІ» до ГУ ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення.
Представник позивача у судових засідання позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити даний позов у повному обсязі.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив суд відмовити у задоволенні даного позову.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ПОГ “ЦР РЕГЕНТ» є юридичною особою, створеною та зареєстрованою 30.10.2008, яка перебуває на обліку в ГУ ДПС у Київській області.
До видів діяльності ПОГ “ЦР» РЕГЕНТ», зокрема, належать: виробництво іншого одягу й аксесуарів (основний код КВЕД 14.19), оптова та роздрібна торгівля текстильними товарами тощо.
Головним управлінням ДПС у Київській області, як ВП ДПС на підставі наказу від 05.12.2024 року № 3495-п було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ПОГ «Центр реабілітації «РЕГЕНТ» (код ЄДРПОУ 36243220) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за жовтень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість у податковій декларації від 20.11.2024 року № 9352026411, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.
За результатами перевірки складено Акт документальної позапланової виїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету від 27.12.2024 року № 60138/10-36-07-05/36243220 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПОГ «Центр реабілітації «РЕГЕНТ» (код ЄДРПОУ 36243220) щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за жовтень 2024 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету.
В Акті перевірки зафіксовано наступні порушення: Документальною позаплановою виїзною перевіркою з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ за жовтень 2024 року ПОГ «Центр реабілітації «РЕГЕНТ» «(ЄДРПОУ 36243220) в порушення вимог п. 198.1 п. 198.2 п. 198.3 ст.198 п. 200.1, пп. «б» п. 200.4 статті 200 ПК України з урахуванням вимог п.200.14 статті 200 ПК України, в результаті чого відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за жовтень 2024 року на загальну суму 21 448 503, 00 грн.;
Висновки Акта перевірки стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення від 24 січня 2025 року № 24790705 (форми «В3»), яким відмовлено у надані бюджетного відшкодування у сумі 21 448 503, 00 грн.
Не погодившись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, Позивач звернувся до суду.
Надаючи оцінку рішенням податкового органу, Суд зазначає наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями) (далі також - ПК України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно із підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Відповідно до підпункту 75.1.2. пункту 75.1. статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1. статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Відповідно до пункту 78.4. статті 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Згідно із пунктами 42.1, 42.2 статті 42 ПК України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу і відображатися в електронному кабінеті.
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
За змістом пункту 78.5 статті 78 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 81.1 статті 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Так, відповідно до підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника.
За правилами підпункту «в» пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку із ввезення товарів на митну територію України.
Згідно із пунктом 187.8 пункту 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з, зокрема, ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
За правилами абзаців першого, другого пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Пункт 200.1 статті 200 ПК України передбачає, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до пункту 200.4 статті 200 ПК України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з пунктом 200.7 статті 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
В свою чергу, пункт 201.12 статті 200 ПК України передбачає, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
У постанові від 03.10.2023 у справі №640/16289/22 Верховний Суд дійшов висновку, що з моменту подання платником податків митної декларації для митного оформлення ввезених на митну територію України товарів у останнього виникають відповідні податкові зобов'язання зі сплати податку на додану вартість. Після сплати цього податку до бюджету платник податків набуває право на віднесення таких сум до податкового кредиту відповідного періоду. Таке розуміння норм Податкового кодексу України відповідає характеру і змісту правового регулювання податку на додану вартість та суті його адміністрування, оскільки право на податковий кредит перебуває у прямій залежності саме від факту сплати відповідної суми податку на додану вартість до бюджету. При цьому митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, є належним документом, що посвідчує право на віднесення сплачених сум податку на додану вартість до податкового кредиту за відповідний період, оскільки вона підтверджує фактичну сплату суми податку до відповідного бюджету.
У постанові від 23.05.2024 у справі №380/5557/22 Верховний Суд погодився із таким висновком, не вбачав підстав відступу від нього та зазначив, що пункт 198.6 статті 198, пункт 201.12 статті 201 ПК України у своєму взаємозв'язку імперативно вказують на те, що задекларовані платником податків показники податкового кредиту, сформованого за наслідками ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України, мають бути підтверджені саме шляхом надання до перевірки відповідних митних декларацій, на підставі яких були здійснені такі операції.
Проаналізувавши Акт перевірки та відзив на позовну заяву, суд зазначає, що наступні висновки Акта перевірки стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення: 1) станом на момент проведення перевірки та реєстрації результатів перевірки відсутні виписані первинні документи щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату, та, відповідно, згідно даних ЄРПН - відсутня виписана та зареєстрована Податкова накладна, щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату; 2) згідно наданих банківських виписок, які знаходяться в матеріалах справи (том 2, 3, 5-10) «Призначення платежу» вказується - Відшкодування витрат згідно договору комісії, а отже як вказувалось раніше, оплата за комісійні послугу - відсутня.
Судом встановлено, що ПОГ «ЦР «РЕГЕНТ» є належним чином зареєстрованою юридичною особою. Основний вид діяльності: 14.19 Виробництво іншого одягу й аксесуарів.
Розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 23.12.2021 №827 позивачу надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування (п. 142.1 ст. 142, абз. 1 п.8 підрозділу 2 розділу ХХ ПК України).
В процесі господарської діяльності позивачем здійснюється імпорт одягу, який був у користуванні (секонд хенд), його обробка та подальша реалізація (в тому числі на умовах експорту). Для здійснення господарської діяльності у позивача наявні основні засоби, управлінський та технічний персонал, що підтверджується документами, доданими до позовної заяви.
Протягом вересня, жовтня 2024 року позивачем здійснено операції з імпорту на митну територію України товару (одягу, взуття, що було у користуванні), що підтверджується вантажно-митними деклараціями (далі по тексту - ВМД).
Реалізація товару здійснювалася на кінцевого споживача (неплатника ПДВ), що підтверджується первинними документами наданими до перевірки та не заперечується Відповідачем (аркуш 10-11 Акта перевірки). Жодних зауважень до наданих документів Акт перевірки та відзив на позовну заяву не містить.
Таким чином, Відповідачем не ставить під сумнів факт реалізації товару на неплатників ПДВ.
З метою здійснення господарської діяльності Позивачем укладено наступні договори комісії з ТОВ «ЕШПАДА» № ES-REH-2 від 14.11.2023 року, з ТОВ «ФУНШАЛ» № FUN-REH-12-23 від 01.12.2023 року, з ТОВ «ХАРЦИСК» № KH-RH-3 від 03.09.2024 року за умовами яких комісіонер зобов'язується за дорученням комітента здійснювати від свого імені та за рахунок комітента за обумовлено договором винагороду такі дії:
- придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей. Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного товару визначаються у Додатках до цього договору, які є його невід'ємною частиною;
- укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу товару з нерезидентами України;
- збереження та транспортування товару відповідно до базису поставки за контрактом;
- укладає необхідні договори митного оформлення товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
Відповідно до пункту 1.2 договору товар, що пройшов митне оформлення передається комісіонером комітенту, та є власністю комітента.
Товар, що є предметом цього договору, передається комісіонером комітенту за актом приймання-передачі у місці зберігання відповідними паріями товару та/або частинами партії товару згідно Додатку, який складається на кошту партію товару окремо, за адресою, зазначеною у відповідному додатку (пункт 1.3 договору).
Згідно з пунктом 1.4 договору сторони погодили, що вантажоодержувачем товару буде безпосередньо сам комісіонер.
Пунктом 3.1 договору визначено, що імпортна ціна товару вказується в Додатках до цього договору , які є невід'ємною частиною.
Комітент перераховує грошові кошти для оплати продавцям нерезидентам України за поставлений товар на поточний рахунок комісіонера, зазначений в п.8 цього договору, в національній валюті Україні - гривні. Купівлю валюти для розрахунків із нерезидентами продавцям за поставлений товар комісіонер здійснює самостійно та приймає на себе всі ризики щодо коливання курсі іноземної валюти (пункт 3.2 договору).
Відповідно до пункту 3.4 договору ціною цього договору є вартість наданих комісіонером послуг відповідно до Звітів комісіонера та актів прийому-передачі наданих послуг.
Суд зазначає, що виконання договорів підтверджується Актами надання послуг, актами прийому-передачі Товару з комісії, звітами комісіонера, додатками до договорів, банківськими виписками, які наявні у матеріалах справи. З акта перевірки вбачається, що всі вищенаведені документи були надані до перевірки, жодних зауважень до наданих документів Акт перевірки та матеріали справи не містить.
Проаналізувавши господарські операції та надані первинні документи, Суд зазначає наступне.
Надання послуг ТОВ «ЕШПАДА» підтверджується: Актом наданих послуг від 31 жовтня 2024 року № 126, Актом наданих послуг від 30 вересня 2024 року №120.
Звітами комісіонера № 24UA205180015368U0 від 14.10.2024; 24UA205180015353U0 від 14.10.2024, 24UA209230095624U8 від 14.10.2024; 24UA209230095641U0 від 14.10.2024; 24UA205180015305U6 від 11.10.2024; 24UA209230094522U9 від 10.10.2024, 24UA205180/015169U5 від 09.10.2024; 24UA209230094334U7 від 09.10.2024; 24UA209230096402U0 від 15.10.2024; 24UA205180015400U8 від 15.10.2024; 24UA205140065436U4 від 15.10.2024; 24UA209230096124U5 від 15.10.2024; 24UA209230096138U6 від 15.10.2024; 24UA205180015383U4 від 14.10.2024; 24UA205180015382U5 від 14.10.2024; 24UA205180015385U3 від 14.10.2024; 24UA209230092517U2 від 04.10.2024; 24UA209230092519U0 від 04.10.2024; 24UA209230092109U7 від 03.10.2024; 24UA209230091992U9 від 03.10.2024; 24UA209230091991U0 від 03.10.2024; 24UA205180014747U8 від 02.10.2024; 24UA205180014711U0 від 01.10.2024; 24UA205180014704U2 від 01.10.2024; 24UA209230094204U6 від 09.10.2024; 24UA209230094205U5 від 09.10.2024; 24UA205180015091U9 від 08.10.2024; 24UA205180015086U0 від 08.10.2024; 24UA205180015087U9 від 08.10.2024; 24UA209230093665U8 від 08.10.2024; 24UA209230093464U4 від 07.10.2024; 24UA209230084435U1 від 12.09.2024; 24UA209230084405U8 від 12.09.2024; 24UA209230084130U4 від 11.09.2024; 24UA209230084131U3 від 11.09.2024; 24UA209230084954U8 від 13.09.2024; 24UA209230084814U2 від 13.09.2024; 24UA209230084876U8 від 13.09.2024; 24UA209230084953U9 від 13.09.2024; 24UA209230084788U3 від 13.09.2024; 24UA209230084650U0 від 12.09.2024; 24UA209230084579U3 від 12.09.2024; 24UA209230084590U0 від 12.09.2024; 24UA209230084512U2 від 12.09.2024 24UA209230084469U1 від 12.09.2024; 24UA209230085857U1 від 16.09.2024; 24UA209230085566U5 від 16.09.2024; 24UA209230085571U4 від 16.09.2024; 24UA209230085564U7 від 16.09.2024; 24UA209230085562U9 від 16.09.2024; 24UA209230085572U3 від 16.09.2024; 24UA209230085570U5 від 16.09.2024; 24UA209230085568U3 від 16.09.2024; 24UA209230085153U4 від 13.09.2024; 24UA209230084956U6 від 13.09.2024; 24UA205180014112U5 від 18.09.2024; 24UA209230086555U5 від 18.09.2024; 24UA209230086549U7 від 18.09.2024; 24UA209230086552U8 від 18.09.2024; 24UA209230086348U3 від 17.09.2024; 24UA209230086091U0 від 17.09.2024; 24UA205180014021U3 від 16.09.2024; 24UA205180014009U7 від 16.09.2024; 24UA209230085926U6 від 16.09.2024; 24UA209230088148U6 від 23.09.2024; 24UA209230088144U0 від 23.09.2024; 24UA209230088150U8 від 23.09.2024; 24UA209230087571U1 від 20.09.2024; 24UA209230087376U2 від 20.09.2024; 24UA209230087365U9 від 20.09.2024; 24UA209230087383U0 від 20.09.2024; 24UA209230087311U0 від 20.09.2024; 24UA209230086993U4 від 19.09.2024; 24UA209230089296U1 від 25.09.2024; 24UA205180014390U8 від 24.09.2024; 24UA205140060600U2 від 24.09.2024; 24UA209230088867U7 від 24.09.2024; 24UA209230088837U3 від 24.09.2024; 24UA209230088738U5 від 24.09.2024; 24UA209230088624U7 від 24.09.2024; 24UA209230088422U4 від 23.09.2024; 24UA209230088365U2 від 23.09.2024; 24UA209230088146U8 від 23.09.2024; 24UA209230090904U2 від 30.09.2024; 24UA209230090703U9 від 30.09.2024; 24UA205180014679U2 від 30.09.2024; 24UA205180014656U6 від 28.09.2024; 24UA209230089768U2 від 26.09.2024; 24UA209230089510U2 від 26.09.2024; 24UA209230089018U9 від 25.09.2024; 24UA209230089153U9 від 25.09.2024; 24UA209230089295U2 від 25.09.2024; 24UA209230089091U1 від 25.09.2024.
Актами прийому-передачі товару № 24UA205180015368U0 від 15.10.2024; 24UA205180015353U0 від 15.10.2024, 24UA209230095624U8 від 15.10.2024; 24UA209230095641U0 від 15.10.2024; 24UA205180015305U6 від 12.10.2024; 24UA209230094522U9 від 11.10.2024, 24UA205180/015169U5 від 10.10.2024; 24UA209230094334U7 від 10.10.2024; 24UA209230096402U0 від 16.10.2024; 24UA205180015400U8 від 16.10.2024; 24UA205140065436U4 від 16.10.2024; 24UA209230096124U5 від 16.10.2024; 24UA209230096138U6 від 16.10.2024; 24UA205180015383U4 від 14.10.2024; 24UA205180015382U5 від 15.10.2024; 24UA205180015385U3 від 15.10.2024; 24UA209230092517U2 від 05.10.2024; 24UA209230092519U0 від 05.10.2024; 24UA209230092109U7 від 04.10.2024; 24UA209230091992U9 від 04.10.2024; 24UA209230091991U0 від 05.10.2024; 24UA205180014747U8 від 03.10.2024; 24UA205180014711U0 від 02.10.2024; 24UA205180014704U2 від 02.10.2024; 24UA209230094204U6 від 10.10.2024; 24UA209230094205U5 від 10.10.2024; 24UA205180015091U9 від 11.10.2024; 24UA205180015086U0 від 09.10.2024; 24UA205180015087U9 від 09.10.2024; 24UA209230093665U8 від 09.10.2024; 24UA209230093464U4 від 08.10.2024; 24UA209230084435U1 від 13.09.2024; 24UA209230084405U8 від 13.09.2024; 24UA209230084130U4 від 12.09.2024; 24UA209230084131U3 від 12.09.2024; 24UA209230084954U8 від 14.09.2024; 24UA209230084814U2 від 14.09.2024; 24UA209230084876U8 від 14.09.2024; 24UA209230084953U9 від 14.09.2024; 24UA209230084788U3 від 14.09.2024; 24UA209230084650U0 від 13.09.2024; 24UA209230084579U3 від 13.09.2024; 24UA209230084590U0 від 13.09.2024; 24UA209230084512U2 від 13.09.2024; 24UA209230084469U1 від 13.09.2024; 24UA209230085857U1 від 17.09.2024; 24UA209230085566U5 від 17.09.2024; 24UA209230085571U4 від 17.09.2024; 24UA209230085564U7 від 17.09.2024; 24UA209230085562U9 від 17.09.2024; 24UA209230085572U3 від 17.09.2024; 24UA209230085570U5 від 17.09.2024; 24UA209230085568U3 від 17.09.2024; 24UA209230085153U4 від 14.09.2024; 24UA209230084956U6 від 14.09.2024; 24UA205180014112U5 від 19.09.2024; 24UA209230086555U5 від 19.09.2024; 24UA209230086549U7 від 19.09.2024; 24UA209230086552U8 від 19.09.2024; 24UA209230086348U3 від 18.09.2024; 24UA209230086091U0 від 18.09.2024; 24UA205180014021U3 від 17.09.2024; 24UA205180014009U7 від 17.09.2024; 24UA209230085926U6 від 17.09.2024; 24UA209230088148U6 від 24.09.2024; 24UA209230088144U0 від 24.09.2024; 24UA209230088150U8 від 25.09.2024; 24UA209230087571U1 від 21.09.2024; 24UA209230087376U2 від 21.09.2024; 24UA209230087365U9 від 21.09.2024; 24UA209230087383U0 від 21.09.2024; 24UA209230087311U0 від 21.09.2024; 24UA209230086993U4 від 20.09.2024; 24UA209230089296U1 від 26.09.2024; 24UA205180014390U8 від 25.09.2024; 24UA205140060600U2 від 25.09.2024; 24UA209230088867U7 від 25.09.2024; 24UA209230088837U3 від 25.09.2024; 24UA209230088738U5 від 25.09.2024; 24UA209230088624U7 від 25.09.2024; 24UA209230088422U4 від 24.09.2024; 24UA209230088365U2 від 24.09.2024; 24UA209230088146U8 від 24.09.2024; 24UA209230090904U2 від 01.10.2024; 24UA209230090703U9 від 01.10.2024; 24UA205180014679U2 від 01.10.2024; 24UA205180014656U6 від 29.09.2024; 24UA209230089768U2 від 28.09.2024; 24UA209230089510U2 від 27.09.2024; 24UA209230089018U9 від 26.09.2024; 24UA209230089153U9 від 26.09.2024; 24UA209230089295U2 від 26.09.2024; 24UA209230089091U1 від 26.09.2024.
Надання послуг ТОВ «ХАРЦИСК» підтверджується: Актом наданих послуг від 31 жовтня 2024 року № 232; Актом наданих послуг від 30 вересня 2024 року № 154.
Звітами комісіонера № 14699 від 01.10.2024 року, №14754 від 02.10.2024 року, №14753 від 02.10.2024 року, №14752 від 02.10.2024 року, №62673 від 02.10.2024 року, №14829 від 03.10.2024 року, №14998 від 05.10.2024 року, №14991 від 05.10.2024 року; №84582 від 12.09.2024, №84612 від 12.09.2024, №57931 від 12.09.2024, №57949 від 12.09.2024, №85197 від 13.09.2024, №14003 від 16.09.2024, №13999 від 16.09.2024, №14002 від 16.09.2024, №13998 від 16.09.2024, №14004 від 16.09.2024, №14006 від 16.09.2024, №14008 від 16.09.2024, №14012 від 16.09.2024, №14010 від 16.09.2024, №14022 від 16.09.2024, №85610 від 16.09.2024, №85863 від 16.09.2024, №86321 від 17.09.2024, №14044 від 17.09.2024, №14032 від 17.09.2024, №86052 від 17.09.2024, №14056 від 17.09.2024, №14096 від 18.09.2024, №86596 від 18.09.2024, №86595 від 18.09.2024, №86698 від 18.09.2024, №59356 від 18.09.2024, № 59376 від 18.09.2024, №88162 від 23.09.2024, №90715 від 30.09.2024, №90714 від 30.09.2024, №14677 від 30.09.2024, №14675 від 30.09.2024.
Актами прийому-передачі товару № 14699 від 02.10.2024 року, №14754 від 03.10.2024 року, №14753 від 03.10.2024 року, №14752 від 03.10.2024 року, №62673 від 03.10.2024 року, №14829 від 04.10.2024 року, №14998 від 07.10.2024 року, №14991 від 07.10.2024 року; №84582 від 13.09.2024, №84612 від 13.09.2024, №57931 від 13.09.2024, №57949 від 13.09.2024, №85197 від 14.09.2024, №14003 від 17.09.2024, №13999 від 17.09.2024, №14002 від 17.09.2024, №13998 від 17.09.2024, №14004 від 17.09.2024, №14006 від 17.09.2024, №14008 від 17.09.2024, №14012 від 17.09.2024, №14010 від 17.09.2024, №14022 від 17.09.2024, №85610 від 17.09.2024, №85863 від 17.09.2024, №86321 від 18.09.2024, №14044 від 18.09.2024, №14032 від 18.09.2024, №86052 від 18.09.2024, №14056 від 18.09.2024, №14096 від 19.09.2024, №86596 від 19.09.2024, №86595 від 19.09.2024, №86698 від 19.09.2024, №59356 від 19.09.2024, № 59376 від 19.09.2024, №88162 від 24.09.2024, №90715 від 01.10.2024, №90714 від 01.10.2024, №14677 від 01.10.2024, №14675 від 01.10.2024.
Надання послуг ТОВ «ФУНШАЛ» підтверджується: Актом наданих послуг від 31 жовтня 2024 року № 43; Актом наданих послуг від 30 вересня 2024 року № 38;
Звітами комісіонера № 91143 від 01.10.2024, № 91167 від 01.10.2024, № 62220 від 01.10.2024, № 14925 від 04.10.2024, № 14913 від 04.10.2024, № 93287 від 07.10.2024, №15049 від 07.10.2024, № 93666 від 08.10.2024, № 63980 від 09.10.2024, № 63981 від 09.10.2024, № 640632 від 09.10.2024, № 15346 від 12.10.2024, № 95585 від 14.10.2024, №15377 від 14.10.2024, № 15385 від 14.10.2024, № 15378 від 14.10.2024, № 96138 від 15.10.2024 року, № 96136 від 15.10.2024, № 15409 від 15.10.2024, № 96523 від 16.10.2024, № 15460 від 16.10.2024, № 15451 від 16.10.2024, № 15463 від 16.10.2024, № 15467 від 16.10.2024, № 65777 від 16.10.2024, № 65776 від 16.10.2024, № 65703 від 16.10.2024, №96522 від 16.10.2024, № 96948 від 17.10.2024, № 96947 від 17.10.2024, № 66011 від 17.10.2024, № 15551 від 18.10.2024, № 15571 від 18.10.2024, № 15660 від 21.10.2024, №98315 від 21.10.2024, № 15708 від 22.10.2024, № 1527 від 22.10.2024, № 15820 від 24.10.2024, № 99539 від 24.10.2024, № 15879 від 25.10.2024, № 68538 від 28.10.2024, №101077 від 29.10.2024, № 16079 від 30.10.2024, № 69024 від 30.10.2024, № 101613 від 30.10.2024, № 16088 від 30.10.2024, № 16096 від 30.10.2024, № 16095 від 30.10.2024, №69297 від 31.10.2024, № 13357 від 03.09.2024, № 13359 від 03.09.2024, № 13349 від 03.09.2024, № 13342від 03.09.2024, № 13144 від 03.09.2024, № 13345 від 03.09.2024, №81370 від 03.09.2024, № 81372 від 03.09.2024, № 13339 від 03.09.2024, № 13874 від 13.09.2024, №13921 від 13.09.2024, № 13980 від 14.09.2024, № 13983 від 14.09.2024, № 14015 від 16.09.2024, № 14018 від 16.09.2024, № 14017 від 16.09.2024, № 14016 від 16.09.2024, №85703 від 16.09.2024, № 85760 від 16.09.2024, № 85929 від 16.09.2024, № 86156 від 17.09.2024, № 14070 від 17.09.2024, № 86566 від 18.09.2024, № 86601 від 18.09.2024, №86636 від 18.09.2024, № 14098 від 18.09.2024, № 14100 від 18.09.2024, № 14169 від 19.09.2024, № 59526 від 19.09.2024, № 59595 від 19.09.2024, № 14178 від 19.09.2024, №14265 від 20.09.2024, № 14354 від 23.09.2024, № 14342 від 23.09.2024, № 14340 від 23.09.2024, № 14339 від 23.09.2024, № 88335 від 23.09.2024, № 60106 від 23.09.2024, №60545 від 24.09.2024, № 14384 від 24.09.2024, № 14383 від 24.09.2024, № 14380 від 24.09.2024, № 14386 від 24.09.2024, № 14454 від 25.09.2024, № 14453 від 25.09.2024, №14443 від 25.09.2024, № 14439 від 25.09.2024, № 14441 від 25.09.2024, № 14447 від 25.09.2024, № 60794 від 25.09.2024, № 60781 від 25.09.2024, № 14519 від 26.09.2024, №14520 від 26.09.2024, № 14581 від 27.09.2024, № 14585 від 27.09.2024, № 90118 від 27.09.2024, № 14600 від 27.09.2024, № 14608 від 27.09.2024, № 14638 від 28.09.2024, №14666 від 30.09.2024, №14669 від 30.09.2024, № 90717 від 30.09.2024, №14680 від 30.09.2024, №14683 від 30.09.2024, №61746 від 30.09.2024, №61745 від 30.09.2024.
Актами прийому-передачі товару № 91143 від 02.10.2024, № 91167 від 02.10.2024, № 62220 від 02.10.2024, № 14925 від 05.10.2024, № 14913 від 05.10.2024, № 93287 від 08.10.2024, № 15049 від 08.10.2024, № 93666 від 09.10.2024, № 63980 від 10.10.2024, №63981 від 10.10.2024, № 640632 від 10.10.2024, № 15346 від 13.10.2024, № 95585 від 15.10.2024, № 15377 від 15.10.2024, № 15385 від 15.10.2024, № 15378 від 15.10.2024, №96138 від 16.10.2024 року, № 96136 від 16.10.2024, № 15409 від 16.10.2024, № 96523 від 17.10.2024, № 15460 від 17.10.2024, № 15451 від 17.10.2024, № 15463 від 17.10.2024, №15467 від 17.10.2024, № 65777 від 17.10.2024, № 65776 від 17.10.2024, № 65703 від 17.10.2024, № 96522 від 17.10.2024, № 96948 від 18.10.2024, № 96947 від 18.10.2024, №66011 від 18.10.2024, № 15551 від 19.10.2024, № 15571 від 19.10.2024, № 15660 від 22.10.2024, № 98315 від 22.10.2024, № 15708 від 23.10.2024, № 1527 від 23.10.2024, № 15820 від 25.10.2024, № 99539 від 25.10.2024, № 15879 від 26.10.2024, № 68538 від 29.10.2024, №101077 від 30.10.2024, № 16079 від 31.10.2024, № 69024 від 31.10.2024, № 101613 від 31.10.2024, № 16088 від 31.10.2024, № 16096 від 31.10.2024, № 16095 від 31.10.2024, №69297 від 01.11.2024, № 13357 від 04.09.2024, № 13359 від 04.09.2024, № 13349 від 04.09.2024, № 13342від 04.09.2024, № 13144 від 04.09.2024, № 13345 від 04.09.2024, №81370 від 04.09.2024, № 81372 від 04.09.2024, № 13339 від 04.09.2024, № 13874 від 14.09.2024, №13921 від 14.09.2024, № 13980 від 15.09.2024, № 13983 від 15.09.2024, № 14015 від 17.09.2024, № 14018 від 17.09.2024, № 14017 від 17.09.2024, № 14016 від 17.09.2024, №85703 від 17.09.2024, № 85760 від 17.09.2024, № 85929 від 17.09.2024, № 86156 від 18.09.2024, № 14070 від 18.09.2024, № 86566 від 19.09.2024, № 86601 від 19.09.2024, №86636 від 19.09.2024, № 14098 від 19.09.2024, № 14100 від 19.09.2024, № 14169 від 20.09.2024, № 59526 від 20.09.2024, № 59595 від 20.09.2024, № 14178 від 20.09.2024, №14265 від 21.09.2024, № 14354 від 24.09.2024, № 14342 від 24.09.2024, № 14340 від 24.09.2024, № 14339 від 24.09.2024, № 88335 від 24.09.2024, № 60106 від 24.09.2024, №60545 від 25.09.2024, № 14384 від 25.09.2024, № 14383 від 25.09.2024, № 14380 від 25.09.2024, № 14386 від 25.09.2024, № 14454 від 26.09.2024, № 14453 від 26.09.2024, №14443 від 26.09.2024, № 14439 від 26.09.2024, № 14441 від 26.09.2024, № 14447 від 26.09.2024, № 60794 від 26.09.2024, № 60781 від 26.09.2024, № 14519 від 27.09.2024, №14520 від 27.09.2024, № 14581 від 28.09.2024, № 14585 від 28.09.2024, № 90118 від 28.09.2024, № 14600 від 28.09.2024, № 14608 від 28.09.2024, № 14638 від 29.09.2024, №14666 від 01.10.2024, №14669 від 01.10.2024, № 90717 від 01.10.2024, №14680 від 01.10.2024, №14683 від 01.10.2024, №61746 від 01.10.2024, №61745 від 01.10.2024.
У звітах комісіонерів зазначаються найменування продавця товару, реквізити митної декларації, за якою було ввезено товар, найменування, сума в валюті та в гривневому еквіваленті вартості товару, розмір комісійної винагороди.
Додатки до Договору комісії визначали умови поставки та місце передачі товару на кожну поставку. Суд зауважує, що додатки до Договорів надавалися під час перевірки, що Відповідачем не заперечується.
Акти надання послуг підтверджують відсутність зауважень комітента до комісіонера до обсягу і якості наданих послуг.
Суд зазначає, що у відповідності до ст.9 вказаного Закону №996-XIV, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарської операції. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документу, дату і місце складання, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійснені господарської операції.
Вищезазначені документи, які підтверджують господарські операції між Позивачем та Комісіонерами мають всі обов'язкові реквізити первинного документа. Жодних зауважень до їх змісту Акт перевірки та відзив на позовну заяву не містять.
Причиною виникнення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту (із зазначенням частки загальної суми податкового кредиту звітного (податкового) періоду, у якому виникло від'ємне значення ПДВ) є ввезення на митну територію України (імпорт) наступних товарів: одяг, що був у користуванні, для подальшого використання; взуття, що було у користуванні, для подальшого використання; речі вживані несортовані з текстильних матеріалів.
Імпорту товару підтверджується Вантажно-митними деклараціями, які були надані до перевірки (перелік наведено на аркуші 23-29) (на аркуші 29 Акта перевірки зазначено, що «До перевірки надано в повному обсязі ВМД»):
UA205140/2024/069297 від 31.10.2024;
UA205180/2024/016095 від 30.10.2024;
UA205180/2024/016096 від 30.10.2024;
UA205180/2024/016088 від 30.10.2024;
UA209230/2024/101613 від 30.10.2024;
UA205140/2024/069024 від 30.10.2024;
UA205180/2024/016079 від 30.10.2024;
UA209230/2024/101077 від 29.10.2024;
UA205140/2024/068538 від 28.10.2024;
UA205180/2024/016004 від 28.10.2024;
UA205180/2024/016001 від 28.10.2024;
UA205140/2024/068305 від 28.10.2024;
UA205140/2024/068214 від 26.10.2024;
UA205180/2024/015879 від 25.10.2024;
UA209230/2024/099539 від 24.10.2024;
UA205180/2024/015820 від 24.10.2024;
UA209230/2024/099463 від 24.10.2024;
UA209230/2024/099462 від 24.10.2024;
UA209230/2024/099188 від 23.10.2024;
UA205180/2024/015774 від 23.10.2024;
UA209230/2024/099063 від 23.10.2024;
UA209230/2024/099017 від 23.10.2024;
UA209230/2024/099016 від 23.10.2024;
UA205180/2024/015727 від 22.10.2024;
UA205180/2024/015721 від 22.10.2024;
UA205180/2024/015708 від 22.10.2024;
UA209230/2024/098615 від 22.10.2024;
UA209230/2024/098315 від 21.10.2024;
UA209230/2024/098206 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015676 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015675 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015674 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015671 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015667 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015660 від 21.10.2024;
UA205140/2024/066635 від 21.10.2024;
UA205140/2024/066655 від 21.10.2024;
UA209230/2024/098160 від 21.10.2024;
UA209230/2024/098159 від 21.10.2024;
UA205180/2024/015643 від 19.10.2024;
UA205180/2024/015625 від 19.10.2024;
UA205180/2024/015624 від 19.10.2024;
UA205140/2024/066592 від 19.10.2024;
UA205140/2024/066589 від 19.10.2024;
UA205180/2024/015601 від 18.10.2024;
UA205180/2024/015571 від 18.10.2024;
UA205180/2024/015551 від 18.10.2024;
UA209230/2024/097274 від 18.10.2024;
UA209230/2024/096947 від 17.10.2024;
UA209230/2024/096847 від 17.10.2024;
UA209230/2024/096948 від 17.10.2024;
UA209230/2024/096840 від 17.10.2024;
UA205140/2024/066011 від 17.10.2024;
UA205180/2024/015467 від 16.10.2024;
UA205140/2024/065787 від 16.10.2024;
UA205180/2024/015463 від 16.10.2024;
UA205140/2024/065776 від 16.10.2024;
UA205140/2024/065777 від 16.10.2024;
UA205180/2024/015460 від 16.10.2024;
UA209230/2024/096522 від 16.10.2024;
UA209230/2024/096523 від 16.10.2024;
UA205140/2024/065703 від 16.10.2024;
UA205180/2024/015454 від 16.10.2024;
UA205180/2024/015453 від 16.10.2024;
UA205180/2024/015451 від 16.10.2024;
UA209230/2024/096421 від 15.10.2024;
UA209230/2024/096402 від 15.10.2024;
UA205180/2024/015409 від 15.10.2024;
UA205180/2024/015400 від 15.10.2024;
UA205140/2024/065436 від 15.10.2024;
UA209230/2024/096124 від 15.10.2024;
UA209230/2024/096138 від 15.10.2024;
UA209230/2024/096136 від 15.10.2024;
UA205140/2024/065442 від 15.10.2024;
UA205180/2024/015387 від 14.10.2024;
UA209230/2024/095966 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015385 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015383 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015382 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015381 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015378 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015377 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015372 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015370 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015369 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015368 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015365 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015364 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015360 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015358 від 14.10.2024;
UA209230/2024/095585 від 14.10.2024;
UA209230/2024/095624 від 14.10.2024;
UA209230/2024/095641 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015353 від 14.10.2024;
UA205180/2024/015346 від 12.10.2024;
UA205180/2024/015305 від 11.10.2024;
UA209230/2024/094522 від 10.10.2024;
UA209230/2024/094336 від 09.10.2024;
UA209230/2024/094334 від 09.10.2024;
UA205180/2024/015169 від 09.10.2024;
UA209230/2024/094205 від 09.10.2024;
UA209230/2024/094204 від 09.10.2024;
UA205140/2024/064062 від 09.10.2024;
UA209230/2024/094117 від 09.10.2024;
UA209230/2024/094073 від 09.10.2024;
UA205140/2024/063980 від 09.10.2024;
UA205140/2024/063981 від 09.10.2024;
UA205140/2024/063803 від 08.10.2024;
UA205180/2024/015091 від 08.10.2024;
UA205180/2024/015088 від 08.10.2024;
UA209230/2024/093666 від 08.10.2024;
UA209230/2024/093665 від 08.10.2024;
UA205180/2024/015087 від 08.10.2024;
UA205180/2024/015086 від 08.10.2024;
UA209230/2024/093524 від 07.10.2024;
UA205180/2024/015052 від 07.10.2024;
UA205180/2024/015053 від 07.10.2024;
UA205140/2024/063427 від 07.10.2024;
UA205180/2024/015049 від 07.10.2024;
UA209230/2024/093464 від 07.10.2024;
UA205140/2024/063387 від 07.10.2024;
UA209230/2024/093286 від 07.10.2024;
UA209230/2024/093287 від 07.10.2024;
UA205180/2024/014998 від 05.10.2024;
UA205180/2024/014991 від 05.10.2024;
UA205180/2024/014925 від 04.10.2024;
UA209230/2024/092517 від 04.10.2024;
UA209230/2024/092519 від 04.10.2024;
UA205180/2024/014913 від 04.10.2024;
UA209230/2024/092109 від 03.10.2024;
UA205180/2024/014829 від 03.10.2024;
UA209230/2024/091992 від 03.10.2024;
UA209230/2024/091991 від 03.10.2024;
UA205140/2024/062673 від 02.10.2024;
UA205180/2024/014754 від 02.10.2024;
UA205180/2024/014753 від 02.10.2024;
UA205180/2024/014752 від 02.10.2024;
UA205180/2024/014747 від 02.10.2024;
UA205180/2024/014711 від 01.10.2024;
UA205180/2024/014699 від 01.10.2024;
UA209230/2024/091167 від 01.10.2024;
UA205180/2024/014704 від 01.10.2024;
UA209230/2024/091143 від 01.10.2024;
UA205140/2024/062220 від 01.10.2024;
UA205180/2024/014683 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014680 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014679 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014675 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014677 від 30.09.2024;
UA209230/2024/090904 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014669 від 30.09.2024;
UA209230/2024/090703 від 30.09.2024;
UA209230/2024/090717 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014666 від 30.09.2024;
UA205140/2024/061745 від 30.09.2024;
UA205140/2024/061746 від 30.09.2024;
UA209230/2024/090714 від 30.09.2024;
UA209230/2024/090715 від 30.09.2024;
UA205180/2024/014656 від 28.09.2024;
UA205180/2024/014638 від 28.09.2024;
UA205180/2024/014608 від 27.09.2024;
UA205180/2024/014600 від 27.09.2024;
UA209230/2024/090118 від 27.09.2024;
UA205180/2024/014585 від 27.09.2024;
UA205180/2024/014581 від 27.09.2024;
UA209230/2024/089768 від 26.09.2024;
UA209230/2024/089510 від 26.09.2024;
UA205180/2024/014520 від 26.09.2024;
UA205180/2024/014519 від 26.09.2024;
UA205180/2024/014453 від 25.09.2024;
UA209230/2024/089296 від 25.09.2024;
UA209230/2024/089295 від 25.09.2024;
UA205180/2024/014454 від 25.09.2024;
UA205180/2024/014447 від 25.09.2024;
UA205180/2024/014441 від 25.09.2024;
UA205180/2024/014443 від 25.09.2024;
UA205180/2024/014439 від 25.09.2024;
UA209230/2024/089153 від 25.09.2024;
UA209230/2024/089018 від 25.09.2024;
UA205140/2024/060794 від 25.09.2024;
UA205140/2024/060781 від 25.09.2024;
UA209230/2024/089091 від 25.09.2024;
UA209230/2024/088867 від 24.09.2024;
UA209230/2024/088837 від 24.09.2024;
UA205180/2024/014390 від 24.09.2024;
UA209230/2024/088738 від 24.09.2024;
UA205140/2024/060600 від 24.09.2024;
UA205180/2024/014383 від 24.09.2024;
UA205180/2024/014386 від 24.09.2024;
UA205180/2024/014384 від 24.09.2024;
UA205180/2024/014380 від 24.09.2024;
UA205140/2024/060545 від 24.09.2024;
UA209230/2024/088624 від 24.09.2024;
UA209230/2024/088422 від 23.09.2024;
UA205140/2024/060444 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088365 від 23.09.2024;
UA205180/2024/014354 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088335 від 23.09.2024;
UA205180/2024/014339 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088162 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088146 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088150 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088144 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088145 від 23.09.2024;
UA209230/2024/088148 від 23.09.2024;
UA205180/2024/014342 від 23.09.2024;
UA205180/2024/014340 від 23.09.2024;
UA205140/2024/060106 від 23.09.2024;
UA205180/2024/014265 від 20.09.2024;
UA209230/2024/087571 від 20.09.2024;
UA209230/2024/087376 від 20.09.2024;
UA209230/2024/087365 від 20.09.2024;
UA209230/2024/087383 від 20.09.2024;
UA209230/2024/087311 від 20.09.2024;
UA205180/2024/014178 від 19.09.2024;
UA205140/2024/059595 від 19.09.2024;
UA209230/2024/086993 від 19.09.2024;
UA205180/2024/014169 від 19.09.2024;
UA205140/2024/059526 від 19.09.2024;
UA205140/2024/059376 від 18.09.2024;
UA205140/2024/059356 від 18.09.2024;
UA205180/2024/014112 від 18.09.2024;
UA205180/2024/014100 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086698 від 18.09.2024;
UA205180/2024/014098 від 18.09.2024;
UA205180/2024/014096 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086636 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086595 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086566 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086552 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086601 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086596 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086549 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086555 від 18.09.2024;
UA209230/2024/086553 від 18.09.2024;
UA205180/2024/014070 від 17.09.2024;
UA205180/2024/014056 від 17.09.2024;
UA209230/2024/086348 від 17.09.2024;
UA209230/2024/086321 від 17.09.2024;
UA205180/2024/014044 від 17.09.2024;
UA205180/2024/014032 від 17.09.2024;
UA209230/2024/086156 від 17.09.2024;
UA209230/2024/086091 від 17.09.2024;
UA209230/2024/086052 від 17.09.2024;
UA209230/2024/085926 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014010 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014016 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085929 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014021 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014022 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014018 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085863 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014017 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085857 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014015 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014009 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014012 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085760 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014006 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014008 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014004 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085703 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014002 від 16.09.2024;
UA205180/2024/014003 від 16.09.2024;
UA205180/2024/013999 від 16.09.2024;
UA205180/2024/013998 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085562 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085572 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085571 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085570 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085568 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085566 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085564 від 16.09.2024;
UA209230/2024/085610 від 16.09.2024;
UA205180/2024/013983 від 14.09.2024;
UA205180/2024/013980 від 14.09.2024;
UA205180/2024/013921 від 13.09.2024;
UA209230/2024/085197 від 13.09.2024;
UA209230/2024/085153 від 13.09.2024;
UA205180/2024/013874 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084956 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084954 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084953 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084876 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084814 від 13.09.2024;
UA209230/2024/084788 від 13.09.2024;
UA205140/2024/057949 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084650 від 12.09.2024;
UA205140/2024/057931 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084612 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084590 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084582 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084579 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084512 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084469 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084435 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084405 від 12.09.2024;
UA209230/2024/084131 від 11.09.2024;
UA209230/2024/084130 від 11.09.2024;
UA205180/2024/013357 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013359 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013349 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013345 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013344 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013342 від 03.09.2024;
UA205180/2024/013339 від 03.09.2024;
UA209230/2024/081372 від 03.09.2024;
UA209230/2024/081370 від 03.09.2024.
Факт оплати товару та спати митних платежів відповідно до ВМД підтверджується банківською випискою, яка наявна у матеріалах справи.
Суд зазначає, що наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.2022 за №1372/21684 затверджено Порядок заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі - Порядок №651), який визначає правила заповнення граф митних декларацій (далі - МД) на бланках єдиного адміністративного документа форми МД-2 (далі - ЄАД), додаткових аркушів до нього форми МД-3 (далі - додаткові аркуші), специфікації форми МД-8 (далі - специфікація), порядок унесення відомостей до доповнення форми МД-6 (далі - доповнення), випадки застосування специфікації, а також порядок оформлення, розподілу та використання аркушів МД форм МД-2, МД-3, МД-6, МД-8.
Згідно п. 47 розділу ІІ Порядку №651 графа 47 «Нарахування платежів» заповнюється у разі сплати (необхідності застосування заходів забезпечення сплати відповідно до розділу Х Митного кодексу України) митних платежів та/або сплати за МД єдиного збору, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України (далі - єдиний збір), та/або сплати плати.
У графі наводяться відомості про нарахування митних платежів. Якщо за МД нараховуються та справляються єдиний збір та/або плата, то відомості про їх нарахування наводяться у цій графі ЄАД. Якщо товар не є об'єктом оподаткування відповідним митним платежем, відомості про нараховування такого платежу в графі не наводяться.
У першій колонці «Вид» зазначається код виду платежу відповідно до класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами. другій колонці «Основа нарахування» зазначаються: при нарахуванні плати - кількість годин роботи посадової особи митного органу, витрачених на виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, незалежно від кількості оформлених МД; при нарахуванні мита: за адвалорною ставкою - митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД; за специфічною ставкою - кількість товару у відповідних одиницях вимірювання та обліку; при нарахуванні акцизного податку: у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок - відповідна база оподаткування (вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку);
у разі обчислення акцизного податку із застосуванням специфічних ставок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - відповідна база оподаткування (величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках);
при нарахуванні податку на додану вартість:
митна вартість товару, зазначена в графі 45 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком);
фактурна вартість товару, зазначена в графі 42 МД, перерахована у валюту України за курсом, указаним у графі 23 МД, збільшена на суму мита (для товарів, що підлягають обкладенню митом) та акцизного податку (для товарів, що підлягають обкладенню акцизним податком), якщо митна вартість товару менша, ніж фактурна вартість;
при нарахуванні єдиного збору - дані, на підставі яких здійснюється розрахунок суми єдиного збору (кількість залізничних вагонів, довжина маршруту тощо). Якщо єдиний збір складається з декількох складових (за проведення контролю, плати за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України, плати за проїзд автомобільних транспортних засобів з перевищенням установлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів), відомості про нарахування таких складових зазначаються окремими рядками.
У третій колонці «Ставка» зазначаються: при нарахуванні мита - установлений законодавством розмір ставки мита; при нарахуванні акцизного податку - установлений законодавством розмір ставки акцизного податку; при нарахуванні податку на додану вартість - установлений законодавством розмір ставки податку на додану вартість; при нарахуванні плати - установлений законодавством розмір ставки плати; при нарахуванні єдиного збору - установлений законодавством розмір ставки цього збору.
У четвертій колонці «Сума» зазначається нарахована сума відповідного митного платежу. Розмір плати визначається залежно від кількості зазначених у колонці «Основа нарахування» годин з урахуванням установленого законодавством розміру плати за одну годину.
При декларуванні товарів з використанням комплектів додаткових аркушів права нижня частина графи 47 додаткових аркушів не заповнюється.
У п'ятій колонці «Спосіб платежу» зазначається код способу розрахунку відповідно до класифікатора способів розрахунку.
Відповідно до класифікатора видів надходження до бюджету, що контролюються митними органами, опублікований на офіційному сайті Державної податкової служби України код виду надходжень 020 - Мито на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання, а код виду надходжень 028 - Податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
У графі зазначається у валюті України заявлена митна вартість товару.
Всі митні декларації містять заповнену графу 47 «Нарахування платежів» із визначенням виду надходжень 028, а саме: податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України суб'єктами господарювання (крім лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів та медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; а також лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я).
При цьому, згідно ч. 1 ст. 74 Митного кодексу України (далі - МК України) імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Суд зазначає, що з матеріалів справи вбачається та не заперечується відповідачем, що Позивачем здійснювався імпорт товарів, тобто в межах спірних правовідносин підлягав застосуванню митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Тобто, для ввезення імпортованого товару та випуску його у вільний обіг покупцем має бути сплачено всі митні платежі, встановлені законом на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей.
Як вбачається з Акта перевірки, митні декларації, які містяться в матеріалах справи були надані Позивачем до перевірки. У свою чергу, Відповідачем жодних зауважень щодо їх форми та зазначених в них відомостей в акті перевірки не наведено.
Аналізуючи вищенаведені норми, Суд доходить висновку, що в даному випадку первинним документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства і яка безпосередньо підтверджує сплату такого податку.
Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 24.04.2024 № 320/19153/23, у даній справі Позивачем виступало - ПОГ «ЦР «РЕГЕНТ», Відповідачем - Головне управління ДПС у Київській області.
Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 02 квітня 2024 року справа № 320/16177/23, від 02 квітня 2024 року № 640/21773/22; від 03 жовтня 2023 року № 640/16289/22, від 20 березня 2025 року № 320/32828/23, від 09 травня 2025 року № 320/42204/23, від 09 травня 2025 року № 320/7062/24, від 30 липня 2025 року справа № 320/34769/24.
Суд також зазначає, що податковий кредит у спірних правовідносинах був сформований саме за рахунок податку на додану вартість, сплаченого при митному оформленні, а не за рахунок податку на додану вартість у складі вартості послуг, наданих комісіонерами.
За приписами пункту 201.12 статті 201 ПК України у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку. Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається податкова накладна, складена платником за такими операціями та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові зобов'язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періоду.
Згідно з частиною першою статті 74 МК України, імпорт (випуск для вільного обігу) - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.
Відтак, якщо при ввезенні товарів на митну територію України платником податку сплачено суму податку до бюджету і така сплата підтверджується митними деклараціями, платник податку має право на включення такої суми податку до складу податкового кредиту відповідного звітного періоду. Таке розуміння норм Податкового кодексу України відповідає характеру і змісту правового регулювання податку на додану вартість та суті його адміністрування, оскільки право на податковий кредит перебуває у прямій залежності саме від факту сплати відповідної суми податку на додану вартість до бюджету. При цьому митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, є належним документом, що посвідчує право на віднесення сплачених сум податку на додану вартість до податкового кредиту за відповідний період, оскільки вона підтверджує фактичну сплату суми податку до відповідного бюджету.
Щодо тверджень Головного управління ДПС у Київській області, що 1) станом на момент проведення перевірки та реєстрації результатів перевірки відсутні виписані первинні документи щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату, та, відповідно, згідно даних ЄРПН - відсутня виписана та зареєстрована Податкова накладна, щодо визначення податкових зобов'язань за операцією з надання комісійної послуги, за яку він отримує плату. 2) згідно наданих банківських виписок, які знаходяться в матеріалах справи (том 2, 3, 5-10) «Призначення платежу» вказується - Відшкодування витрат згідно договору комісії, а отже як вказувалось раніше, оплата за комісійні послугу - відсутня.
Суд зазначає, що аналогічні доводи були предметом розгляду у Верховному Суді у справі №320/34769/24, де 30.07.2025 року було прийнято постанову. Про те, що дані правовідносини були ідентичними неодноразово наголошував Відповідач та зазначав, що «аналогічні доводи контролюючого органу підтримано судовою колегію Шостого апеляційного адміністративного суду у подібних правовідносинах по справі № 320/34769/24 (постанова від 02.04.2025) за позовом ТОВ «БРЕНД ПРОПЕРТІ» до ГУ ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення».
З постанови Верховного Суду від 30.07.2025 року справі №320/34769/24 вбачається, що даною постановою касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «БРЕНД ПРОПЕРТІ» задоволено. Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 2 квітня 2025 року скасовано, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2024 року залишено в силі. Так, рішення Київського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2024 року позовну заяву «БРЕНД ПРОПЕРТІ» було задовлено, а податкові повідолення-рішення - скасовано.
У аналогічних обставинах Верховним Судом сформовано висновок, що «відтак, якщо при ввезенні товарів на митну територію України платником податку сплачено суму податку до бюджету і така сплата підтверджується митними деклараціями, платник податку має право на включення такої суми податку до складу податкового кредиту відповідного звітного періоду. Таке розуміння норм Податкового кодексу України відповідає характеру і змісту правового регулювання податку на додану вартість та суті його адміністрування, оскільки право на податковий кредит перебуває у прямій залежності саме від факту сплати відповідної суми податку на додану вартість до бюджету. При цьому митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, є належним документом, що посвідчує право на віднесення сплачених сум податку на додану вартість до податкового кредиту за відповідний період, оскільки вона підтверджує фактичну сплату суми податку до відповідного бюджету.
Аналізуючи наведені норми чинного законодавства, колегія суддів касаційної інстанція дійшла висновку, що у цій справі первинним документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства і яка безпосередньо підтверджує сплату такого податку».
Таким чином, вищенаведені твердження Головного управління ДПС у Київській області, вже були предметом дослідження Верховним Судом та не знайшли свого підтвердження.
За таких обставин винесене Головним управлінням ДПС у Київській області податкове повідомлення - рішення від 24 січня 2025 року № 24790705 (форми «В3») є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 цього Кодексу передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з наявного у матеріалах справи платіжної інструкції №451 від 07.04.2025.позивачем під час звернення з даним позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 30280,00 грн. Відтак, враховуючи розмір задоволених позовних вимог, суд вказує про присудження на користь позивача судових витрат по сплаті судового збору у межах вказаної суми.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 6-11, 73-77, 79, 90, 139, 241 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення - рішення від 24 січня 2025 року № 24790705 (форми «В3»), яким відмовлено у бюджетному відшкодуванні на суму 21 448 503,00 грн.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Київській області на користь підприємства об'єднання громадян ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ РЕГЕНТ понесені останнім судові витрати у розмірі 30280 (тридцять тисяч двісті вісімдесят) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Щавінський В.Р.