Ухвала від 24.11.2025 по справі 320/19325/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

24 листопада 2025 року м. Київ № 320/19325/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління ДПС у Київській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Київській області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд в якому позивач просить суд стягнути податковий борг з платника податку - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в рахунок погашення податкового боргу по єдиному податку з фізичних осіб - 59 582,00 грн.

Відповідно до ухвали від 02.05.2025 судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

27.10.2025 від ОСОБА_2 надійшла заява про зупинення провадження у справі. На обґрунтування заяви зазначає, що вона є дружиною ОСОБА_1 , яка діє в інтересах свого чоловіка, який вважається як військовослужбовець, який зник безвісти на території ведення бойових дій з 21.12.2024, та до позовної заяви долучений витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин від 14.10.2025 відносно ОСОБА_1 .

Розглянувши вказану заяву про зупинення провадження суд вважає, що вона підлягає поверненню без розгляду з огляду на наступне.

Згідно із частинами першою, другою статті 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

Частиною першої статті 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:

1) довіреністю фізичної або юридичної особи;

2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (частина восьма статті 59 КАС України).

В тексті заяви зазначено, що цей позов подається дружиною ОСОБА_2 , яка діє в інтересах свого чоловіка ОСОБА_1 , який вважається як військовослужбовець, який зник безвісти на території ведення бойових дій з 21.12.2024, та до позовної заяви долучений витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин від 11.10.2025 відносно ОСОБА_1 .

Відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 12.07.2018 № 2505-VIII (далі Закон № 2505-VIII) у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, - електронна база даних, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання та поширення визначеної цим Законом інформації про осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, їх невпізнані останки, наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб, зниклих безвісти, безвісно відсутніми або оголошення померлими, інформації про видачу нотаріусами свідоцтва про призначення опікуна над майном осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також інших даних, що використовуються для забезпечення обліку осіб, зниклих безвісти, з метою їх розшуку;

особа, зникла безвісти за особливих обставин, - особа, зникла безвісти у зв'язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

Згідно із частиною першою статті 4 Закону № 2505-VIII особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому цим Законом, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

За приписами частин першої, другої статті 5 Закону № 2505-VIII особа, зникла безвісти за особливих обставин, має всі права, гарантовані Конституцією та законами України, а також має право на всебічне розслідування обставин її зникнення та встановлення її місцеперебування. Держава зобов'язана вжити всіх можливих заходів для розшуку особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Права та інтереси особи, зниклої безвісти за особливих обставин, а також її майно підлягають захисту до моменту припинення її розшуку у порядку, передбаченому цим Законом, або оголошення її померлою відповідно до законодавства.

Відповідно до частин першої, другої статті 8 Закону № 2505-VIII набуття правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, не зменшує обсяг цивільної правоздатності такої особи. З моменту внесення даних про особу, зниклу безвісти за особливих обставин, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин над майном такої особи може бути встановлено опіку в порядку, передбаченому Цивільним кодексом України. Опікун над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, здійснює управління цим майном, а також забезпечує виконання зобов'язань такої особи за рахунок цього майна. Опіка над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, встановлюється, здійснюється та припиняється відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням положень Закону України «Про нотаріат».

ОСОБА_2 , звертаючись до суду з цим позовом в інтересах чоловіка ОСОБА_1 , який має правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, не подала документів, які підтверджують її повноваження, що визначені частиною першої статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України: довіреність, видану їй до набуття чоловіком правового статусу особи, зниклої безвісти за особливих обставин, та/або рішення (свідоцтво) про призначення її опікуном над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

Відповідно до частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Таким чином заяву подано без додержання вимог частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до заяви не додано документів, які підтверджують її повноваження, а отже заява про збільшення позовних вимог підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 47, 167, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 про зупинення провадження повернути без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Шевченко А.В.