Справа № 451/1886/25
Провадження № 3/451/883/25
іменем України
25 листопада 2025 року місто Радехів
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Патинок О.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного Управління Державної податкової служби України у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянку України, одружену, із вищою освітою, керівника ТзОВ «Лют Енерджі», зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , із слів раніше до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, якій роз'яснені права, передбачені ст. 268 КУпАП,
із участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
встановив:
Обставини справи, які встановив суд
ОСОБА_1 будучи керівником ТзОВ «Лют Енерджі» за адресою: 80200, Львівська область Шептицький район, м. Радехів, вул. Мазепи, буд. 2, кв. (офіс) 14 порушила терміни податкових (грошових) зобов'язань по земельному податку, орендній платі з юридичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чим порушила вимоги пункту 287.3 статті 287 та підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями.
Такими діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ( неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності)
25.11.2025 в судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, вину у вчиненому правопорушенні визнала.
Докази, подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення:
- протокол про адміністративне правопорушення, серії ГУ ЛВ № 1405/13-01-04-04 від 06.11.2025, з якого суд встановив, що ОСОБА_1 будучи керівником ТзОВ «Лют Енерджі» за адресою: 80200, Львівська область Шептицький район, м. Радехів, вул. Мазепи, буд. 2, кв. (офіс) 14 порушила терміни податкових (грошових) зобов'язань по земельному податку, орендній платі з юридичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чим порушила вимоги пункту 287.3 статті 287 та підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями. Такими діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП;
-акт про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати угоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку, орендній платі з юридичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ТзОВ «Лют Енерджі» від 20.10.2025 №48072/13-01-04-04/44510965, згідно якого ОСОБА_1 будучи керівником ТзОВ «Лют Енерджі» за адресою: 80200, Львівська область Шептицький район, м. Радехів, вул. Мазепи, буд. 2, кв. (офіс) 14 порушила терміни податкових (грошових) зобов'язань по земельному податку, орендній платі з юридичних осіб та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, чим порушила вимоги пункту 287.3 статті 287 та підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями;
- лист- виклик від 20.10.2025 №48072/13-01-04-04/44510965;
- фіскальний чек;
- рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення;
- акт неявки №1406/13-01-04-04 від 06.11.2025.
Оцінка суду доказів та норми права, які суд застосував.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ, тобто органи Національної поліції.
На підставі положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі змісту ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП наступає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно подала платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
У зв'язку з тим, що в діях правопорушника наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннями ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі статті 4 Закону України «Про судовий збір», статей 9, 23, 33, 34, 40-1, 124 та, керуючись статтями 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Штраф необхідно сплатити за реквізитами: Одержувач: УКуРадех.р/Радехівський р-н/21081100, Код отримувача: (ЄДРПОУ): 38008294, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN): UA888999980313030106000013847, КПН: 21081100, МФО: 899998, Призначення платежу: Штраф про адміністративне правопорушення в Радехівській ОТГ.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок, який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доході бюджету - 22030106), Призначення платежу - Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст.300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Радехівський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим.
СуддяО. Патинок