Справа № 727/14327/25
Провадження № 3/727/2926/25
24 листопада 2025 року Суддя Шевченківського районного суду міста Чернівці Ярема Л.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мирове, Шумського району, Тернопільської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , одруженого, не працюючого, учасника бойових дій,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
06 листопада 2025 року о 00 год. 31 хв. в м. Чернівці, по вул. Героїв Майдану, буд. 88 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Jeep номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у лікаря нарколога в ОНД м. Чернівці, результат позитивний 1,04 проміле, що підтверджується висновком медичного закладу № 591 від 06.11.2025 року, чим порушив п. 2.9.а. ПДР України.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, пояснив, що того дня керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, автомобіль його друзів військових, який відвозив для ремонту на СТО, однак так і не доїхав, оскільки зупинили працівники поліції.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази суд приходить до наступного висновку.
Ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Із пункту 2.9А Правил Дорожнього руху України слідує, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, диспозиція ч.1 ст.130 КпАП України передбачає відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, слідує, що в результаті огляду у ОСОБА_1 виявлено ознаки сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці (а.с.6).
Із висновку ОКНП «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» щодо результатів медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06.11.2025 року, встановлено, що ОСОБА_1 06.11.2025 року о 02 год. 20 хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння (а.с.4).
Також, з доданих до матеріалів справи відеозаписів з бодікамер поліцейського вбачається, що у зв'язку із наявністю у ОСОБА_1 ознак сп'яніння, працівниками поліції йому було запропоновано пройти огляд на місці чи проїхати з працівниками поліції до медичного закладу, на що останній погодився - пройти огляд в медичному закладі. ОСОБА_1 був доставлений до закладу ЧОНД, де пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння. Результат позитивний - 1,04 проміле.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №504775 від 06.11.2025 року, відеозаписом з нагрудних камер поліцейських, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння від 06.11.2025 року, висновком ОКНП «Чернівецький обласний наркологічний диспансер» щодо результатів медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06.11.2025 року, постановою серія ЕНА №6093623, винесеною командиром 4 роти УПП в Чернівецькій області Скрипником М.В., якою притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП за те, що він керував керував транспортним засобом Jeep номерний знак НОМЕР_1 , 06.11.2025 року о 00:31:00 в м.Чернівці, вул.Героїв Майдану,88 без посвідчення водія на право керування ТЗ відповідної категорії та особистими поясненнями ОСОБА_1 .
Обираючи вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує особу правопорушника, ступінь його вини, характер вчиненого адміністративного правопорушення,.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовийзбір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.283-285,287 КУпАП України, ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Ярема Л.В.