Справа № 3/714/711/25
ЄУН: 714/1594/25
"24" листопада 2025 р. м. Герца
Суддя Герцаївського районного суду Чернівецької області Єфтемій С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи які надійшли з відділення поліції № 4 (м. Герца) Чернівецького районного управління поліції Головного управління національної поліції України в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешканця
АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , 21 жовтня 2025 року о 21 год. 19 хв., на порушення п.п. 2.1 «а» Правил дорожнього руху України (по тексту Правил), не маючи права керування транспортними засобом, керував автомобілем марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в межах населеного пункту м. Герца по вул. Центральна, 41А, Чернівецького району Чернівецької області, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 126 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Від адвоката Козачук С.А., до суду надійшло клопотання про застосування відносно ОСОБА_1 заходу впливу передбаченого ст. 24-1 КУпАП у виді попередження. В обґрунтування клопотання просив суд врахувати те, що ОСОБА_1 являється неповнолітньою особою, обставини вчинення правопорушення визнає, відсутність самостійного заробітку та вчинення останнім адміністративного правопорушення вперше.
Дослідивши письмові докази, слід зазначити про наступне.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до п. 2.1 «а» Правил, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягне за собою адміністративну відповідальність за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
За приписами ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 490154 від 21 жовтня 2025 року, ОСОБА_1 , не маючи права керування транспортними засобом, в той день о 21 год. 19 хв., в межах населеного пункту населеного пункту м. Герца по вул. Центральна, 41А, Чернівецького району Чернівецької області, керував автомобілем марки «AUDI A4», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
За вищенаведених обставин та за наявності достатніх підстав, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Разом з тим, статтею 13 КУпАП встановлено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-2, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: 1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; 2) попередження; 3) догана або сувора догана; 4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи, обставини справи, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини правопорушника, особу порушника, який на момент вчинення адміністративного правопорушення був неповнолітнім, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП та застосувати до останнього захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП у виді попередження.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 13, 24-1, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП
Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_1 захід впливу, передбачений ст.24-1 КУпАП , у виді попередження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду через Герцаївський районний суд шляхом подачі в 10-и денний строк з дня її винесення апеляційної скарги
Суддя :